Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років

Пропозиції щодо співпраці ЦДАГО України з громадськістю та засобами масової інформації в 2019 році18 квітня 2019 р.

Документи з архівних кримінальних справ репресованих у 1930-х роках представників української інтелігенції, що зберігаються в Центральному державному архіві громадських об’єднань України, презентовано на виставці “Розстріляна еліта: Биківнянський вимір”, яка відкрилась у Національному музеї історії України.

17 квітня 2019 р.

В науково-практичному журналі “Архіви України”, № 1 за 2019 рік, вийшли друком статті співробітників ЦДАГО України:

- директора архіву О. Бажан – “Круглий стіл “Крим – це Україна. Документальні свідчення в архівах України”, де висвітлено організований з ініціативи ЦДАГО України та за підтримки Міністерства юстиції України та Державної архівної служби України захід, на якому обговорювались актуальні проблеми відтворення в архівних документах історії українського Криму (стор. 203-209);

- начальника відділу використання інформації документів С. Власенко – “Діяльність Комісії з історії Вітчизняної війни при Академії наук УРСР щодо формування партизанських фондів (1946-1950 рр.)”, в якій досліджено діяльність Комісії, спрямовану на формування джерельної бази з історії партизанського руху опору в роки Другої світової війни (стор. 102-119).

8 квітня 2019 р.

До 70-ї річниці від дня народження українського громадського діяча Василя Васильовича Овсієнка, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено привітання від колективу архіву та документи про членство В. Овсієнка в Українській Гельсінській групі.

6 квітня 2019 р.

До 140-ї річниці від дня народження видатного громадсько-політичного діяча, учасника національно-визвольних змагань 1917-1921 рр., члена Української Центральної Ради, заступника голови Директорії та Головного отамана військ УНР в екзилі Андрія Миколайовича Лівицького, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено його листи, які зберігаються в архіві.

5 квітня 2019 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан провела для студентів ІІ курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка семінарське заняття на тему “Завдання, функції та організація діяльності державних архівів: Центральний державний архів громадських об’єднань України”. В ході заняття студенти отримали практичні навички роботи користувачів документами Національного архівного фонду, їм було проведено екскурсію архівом.

Фоторепортаж.   

4 квітня 2019 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан взяла участь у роботі круглого столу “Галузевому державному архіву Служби безпеки України 25 років: здобутки та перспективи”.

Детальніше.

29 березня 2019 р.

В наукових виданнях вийшли друком статті, підготовлені співробітником відділу забезпечення збереженості та обліку документів А. Сидоренком:

- у журналі “Етнічна історія народів Європи” (№ 57 за 2019 р., стор. 118-121) – “Співпраця М. Омеляновича-Павленка з українською еміграцією правого спектру в міжвоєнний період”;

- у збірнику “Шевченківська весна – 2019: історія. Матеріали ХVІІ Міжнародної наукової конференції студентів, аспірантів та молодих учених” (стор. 263-266) – “Діяльність генерал-поручика М. Омеляновича-Павленка щодо консолідації українських державницьких сил у період міжвоєнної еміграції”.

20 березня 2019 р.

На  веб-сайті  ЦДАГО України,  в рубриці “Фонди”,  розміщено оцифровані описи фонду № 7 “Центральний комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України (Молодь за демократичний соціалізм)”:

- опис 2 “Документи з’їдів, пленумів, Бюро і Секретаріату ЦК ЛКСМУ та його відділів (1941-1948)”;

- опис 3 “Документи відділів ЦК ЛКСМУ (1942-1947)”.

15 березня 2019 р.

У ЦДАГО України відбувся круглий стіл на тему “Інститути громадянського суспільства: від суспільної думки до формування Національного архівного фонду”.

Програма.  Детальніше.  Фоторепортаж.

15 березня 2019 р.

До 80-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України, в газеті Верховної Ради України “Голос України” (стор. 11) вийшла друком стаття “Ми рішили взятися за історичний труд будови нашої обкроєної, однак до самостійности піднесеної Країни”, підготовлена за документами із фондів ЦДАГО України.

9 березня 2019 р.

До 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про вшанування його пам’яті в Україні та за її межами. Більше документів – у виставках on-line, присвячених 200-річчю від дня народження та 150-м роковинам від дня смерті поета.

5 березня 2019 р.

Продовжуючи започатковану в 2018 році співпрацю в рамках освітньо-пізнавальних проектів ЦДАГО України “Архівна аудиторія історика” та кафедри новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Крок назустріч”, директор ЦДАГО України О. Бажан провела для студентів-істориків ІІ курсу семінарське заняття на тему “Документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України як джерело вивчення історії України ХХ-ХХІ століття”. В ході заняття студенти ознайомилися з особливостями роботи з документами Національного архівного фонду з метою здійснення власних наукових досліджень, їм було проведено екскурсію архівом.

Фоторепортаж.   

1 березня 2019 р.

В лютому поточного року в газеті Ради національних спільнот України “Національний діалог”, № 11(15) та № 12(16), вийшли друком статті працівників ЦДАГО України:

- “До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із столиці України. Про що розповідають архівні документи…” (автор – начальник відділу використання інформації документів С. Власенко);

- “Національний архівний фонд України (НАФ) – ювілей і здобутки” (автор – архівіст І категорії сектору використання інформації та довідкового апарату М. Гречко).

28 лютого 2019 р.

Відбулося розширене засідання колегії ЦДАГО України, на якому підведено підсумки діяльності архіву в 2018 році та визначено пріоритетні напрямки роботи на 2019 рік. Зокрема обговорено питання цифровізації, поступового переходу на електронний документообіг, організації формування Національного архівного фонду, популяризації архівних документів до пам’ятних дат історії України.

Фоторепортаж.   

27 лютого 2019 р.

До 120-річчя від дня народження Семена Васильовича Руднєва, одного із організаторів та учасників партизанського руху на території України в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр., на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено пов’язані з ним документи, що зберігаються в ЦДАГО України.

20 лютого 2019 р.

До Дня Героїв Небесної Сотні на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи, що зберігаються в ЦДАГО України – листівки та фотографії з Євромайдану.

19 лютого 2019 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан взяла участь у засіданні 3-го щорічного круглого столу архівістів «Оцифрування документів Національного архівного фонду як пріоритетний напрям цифровізації національних архівів: проблеми та перспективи», який відбувся 19 лютого 2019 року в Центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного.

Афіша.  Програма.

15 лютого 2019 р.

У ЦДАГО України відбувся круглий стіл на тему “Крим – це Україна. Документальні свідчення в архівах України”.

Афіша.  Програма.  Детальніше.  Фоторепортаж.  Подія в ЗМІ.


7 лютого 2019 р.

Документи із фондів ЦДАГО України про Українську автокефальну православну церкву та її духовних діячів представлені на виставці “Православ’я. Україна. Історія”, що відкрилась у Львівському музеї історії релігії.

1 лютого 2019 р.

До 90-ї річниці створення Організації українських націоналістів на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

30 січня 2019 р.

Відбулося  засідання  Науково-методичної ради ЦДАГО України,  на якому підведено підсумки роботи НМР за 2018 рік, розглянуто питання про документальні виставки, присвячені 90-й річниці створення Організації українських націоналістів і 65-й річниці приєднання Криму до України.

25 січня 2019 р.

Відбулося засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому підведено підсумки роботи комісії у 2018 році і визначено її завдання на 2019 рік, а також проведено грошову оцінку окремих документів НАФ.

22 січня 2019 р.

До 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи, з цієї тематики, що зберігаються в ЦДАГО України.

21 січня 2019 р.

До 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки на веб-сайті ЦДАГО України доповнено виставку “Українська революція в особах” документами про державних діячів доби Української революції Йосипа Безпалко, Олександра Грекова та Миколу Любинського.

19 січня 2019 р.

На телеканалі “1+1” демонструвався документальний фільм “Скарби нації” з циклу “Україна. Повернення своєї історії”, в якому використані документи ЦДАГО України щодо можливого місця перебування державних символів українських гетьманів.

17 січня 2019 р.

В Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбулася міжархівна робоча зустріч, під час якої директор ЦДАГО України О. Бажан і начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів А. Іщук обговорили з директором ЦДАЗУ І. Магою та в.о. начальника відділу формування НАФ О. Мажарою питання методики роботи з комплектування, експертизи цінності та обліку документів, які надходять до архівів у неупорядкованому стані.

Фоторепортаж.   

9 січня 2019 р.

До 160-ї річниці від дня народження видатного науковця та громадсько-політичного діяча, одного з академіків-фундаторів Академії наук України та голови філологічної секції Наукового товариства імені Шевченка, учасника національно-визвольних змагань 1917–1921 рр., Степана Йосиповича Смаль-Стоцького на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи, що зберігаються в ЦДАГО України.

Січень 2019 р.

В наукових виданнях вийшли друком статті співробітників ЦДАГО України:

- у журналі “Архіви України” (№ 5-6 за 2018 р., стор. 46-55, 135-154) – стаття “Такой образчик хлеба я оставил моим детям … на назидание” (унікальна знахідка – хліб часів Голодомору 1932-1933 років у документах ЦДАГО України)”, підготовлена архівістом І категорії відділу використання інформації документів М. Гречко; огляд “Документи про голод в Україні 1921-1923 років (із колекції «Український музей в Празі” ЦДАГО України)”, підготовлений завідувачем сектору користування документами Л. Батрак;

- у журналі “Краєзнавство” (№ 3 за 2018 р., стор. 66-80) – огляд “Документи представництва Західноукраїнської Народної Республіки у Франції 1919-1923 рр. (з колекції Центрального державного архіву громадських об’єднань України)”, підготовлений начальником відділу використання інформації документів С. Власенко;

- у виданні “Славістична збірка. Вип. IV: До 100-річчя Української революції (1917-1923 рр.)” (стор. 105-112) – стаття “Становище українських військовополонених у таборах Австро-Угорщини, Німеччини та Туреччини (за документами ЦДАГО України)”, підготовлена у свій час архівістом І категорії відділу використання інформації документів М. Кагальною.

3 січня 2019 р.

На веб-сайті ЦДАГО України розміщено звітну інформацію про роботу із зверненнями громадян, про розгляд запитів на інформацію та про роботу читального залу архіву в 2018 році.