Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Центральний державний архів громадських об’єднань України зберігає документи з новітньої історії, які містять винятково цінну інформацію про суспільно-політичне, соціально-економічне, культурне життя нашої держави і складають Національний архівний фонд України. Вони відтворюють національно-визвольні змагання 1917-1921 років; здійснення перетворень в Україні у міжвоєнний період; репресивну політику комуністичного тоталітарного режиму; події Другої світової війни – нацистський окупаційний режим, боротьбу в тилу ворога радянських партизанів і підпільників, членів ОУН і бійців УПА, звільнення території України; налагодження мирного життя країни в повоєнний період; перебудовчі процеси в суспільстві, крах компартійної системи, здобуття Україною незалежності, становлення багатопартійності та розвиток громадянського суспільства.

В документах архіву можна віднайти інформацію про відомих політичних діячів радянської доби (М.Скрипника, О.Шумського, М.Хрущова, П.Шелеста, В.Щербицького та ін.); українських громадсько-політичних та культурних діячів, які зазнали репресій та утисків з боку влади (вчених О.Грушевського, А.Кримського, Є.Тимченка; письменників Остапа Вишні, С.Пилипенка, Л.Старицької-Черняхівської; художника М.Івасюка; митрополита В.Липківського та ін.); представників української еміграції в 20-40-і роки ХХ ст. (В.Винниченка, С.Петлюру, Є.Коновальця, Є.Петрушевича, О.Кандибу (Ольжича), А.Лівицького, родини Антоновичів та ін.).

В 2017 році відзначається 100-річчя Української революції 1917-1921 років. У ЦДАГО України зберігається комплекс документів української еміграції – учасників та очевидців національно-визвольних змагань, а також громадських, політичних, військових, культурних та інших об’єднань, що діяли в міжвоєнний період за кордоном і в своїй більшості ставили за мету досягнення незалежності Української держави, визнання України та українського народу в світі, поширення його культури і традицій.

В 2017 році виповнюється 100-річчя створення в Україні системи архівних установ, яка виконує важливу місію – накопичення та збереження національної пам’яті українського народу.

Крім того, 2017 рік знаменний іншими історичними подіями та ювілейними датами:

- 80-та річниця початку “великого терору” в Україні;

- 75-та річниця створення Української Повстанської Армії;

- 85-ті роковини початку голодомору 1932-1933 рр.;

- річниці народження видатних українських громадських, державних, культурних діячів – 80-та В’ячеслава Чорновола, 90-та Левка Лук’яненка, 105-та Андрія Малишка, 110-ті Романа Шухевича та Олега Кандиби, 130-та Леся Курбаса, 135-та Дмитра Дорошенка, 140-ві Олександра Грушевського та Дмитра Антоновича й ін.

Якщо Вас зацікавила дана інформація, запрошуємо ознайомитися із зазначеними матеріалами у зручний для Вас час. Працівники архіву нададуть кваліфіковану консультацію, посприяють пошуковій роботі, візьмуть участь у радіо- чи телепередачі та у зйомках документального фільму, підготують добірку документів, статтю чи інформаційне повідомлення, проведуть екскурсію та ознайомлять з архівними документами. Впевнені, що багатий інформаційний ресурс документальної бази ЦДАГО України сприятиме об’єктивному висвітленню історії нашої держави.

За додатковою інформацією звертатися за телефоном (044) 285-74-05.