Центральний державний архів
громадських об’єднань України

free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

“Нова українська школа: навчання/знання про Голодомор та інші геноциди”

В рамках проведення Другого всеукраїнського методичного семінару “Нова українська школа: навчання/знання про Голодомор та інші геноциди”, співорганізатором якого виступив Центральний державний архів громадських об’єднань України, у ЦДАГО України відбувся семінар-практикум, на якому були присутні 65 освітян з різних куточків України. Директор архіву О.В. Бажан розповіла про історію ЦДАГО України, його основні фонди та зосередила увагу на документах, що висвітлюють Голодомор 1932-1933 рр. в Україні. Начальник відділу використання інформації документів С.І. Власенко ознайомила учасників семінару із виданнями з проблематики Голодомору, підготовленими на базі документів із фондів архіву. Присутні мали можливість оглянути виставку архівних документів, присвячених Голодомору 1932-1933 рр., екскурсію по якій провела головний науковий співробітник І.В. Журжа. Учасники семінару відвідали реставраційну майстерню, з роботою якої їх ознайомила завідувачка Т.О. Котик, а також мали можливість відвідати архівосховище.

В ході семінару директор ЦДАГО України О.В. Бажан презентувала збірник документів “Крим в умовах суспільно-політичних трансформацій (1940–2015)”, підготовлений за участі архіву.

На останок, кожен учасник семінару отримав добірку копій документів про Голодомор 1932-1933 рр. Передаючи їх, О.В. Бажан зазначила: “Ми раді, що ці документи потраплять до рук тих, кому вони, безумовно, стануть у нагоді, адже, дозволять глибше розкрити тематику Голодомору на шкільних уроках історії”.