Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters

“Нова українська школа: навчання/знання про Голодомор та інші геноциди”

В рамках проведення Другого всеукраїнського методичного семінару “Нова українська школа: навчання/знання про Голодомор та інші геноциди”, співорганізатором якого виступив Центральний державний архів громадських об’єднань України, у ЦДАГО України відбувся семінар-практикум, на якому були присутні 65 освітян з різних куточків України. Директор архіву О.В. Бажан розповіла про історію ЦДАГО України, його основні фонди та зосередила увагу на документах, що висвітлюють Голодомор 1932-1933 рр. в Україні. Начальник відділу використання інформації документів С.І. Власенко ознайомила учасників семінару із виданнями з проблематики Голодомору, підготовленими на базі документів із фондів архіву. Присутні мали можливість оглянути виставку архівних документів, присвячених Голодомору 1932-1933 рр., екскурсію по якій провела головний науковий співробітник І.В. Журжа. Учасники семінару відвідали реставраційну майстерню, з роботою якої їх ознайомила завідувачка Т.О. Котик, а також мали можливість відвідати архівосховище.

В ході семінару директор ЦДАГО України О.В. Бажан презентувала збірник документів “Крим в умовах суспільно-політичних трансформацій (1940–2015)”, підготовлений за участі архіву.

На останок, кожен учасник семінару отримав добірку копій документів про Голодомор 1932-1933 рр. Передаючи їх, О.В. Бажан зазначила: “Ми раді, що ці документи потраплять до рук тих, кому вони, безумовно, стануть у нагоді, адже, дозволять глибше розкрити тематику Голодомору на шкільних уроках історії”.