Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Пропозиції щодо співпраці ЦДАГО України з громадськістю та засобами масової інформації в 2019 році

Центральний державний архів громадських об’єднань України зберігає документи з новітньої історії періоду ХХ-ХХІ століття, які містять винятково цінну інформацію про суспільно-політичне, соціально-економічне, культурне життя нашої держави і складають Національний архівний фонд України. Вони відтворюють національно-визвольні змагання 1917-1921 років; здійснення перетворень в Україні у міжвоєнний період; репресивну політику комуністичного тоталітарного режиму; події Другої світової війни – нацистський окупаційний режим, боротьбу в тилу ворога радянських партизанів і підпільників, членів ОУН і бійців УПА; налагодження мирного життя країни в повоєнний період; перебудовчі процеси в суспільстві та крах компартійної системи; здобуття Україною незалежності, становлення багатопартійності та розвиток громадянського суспільства на сучасному етапі.

У документах архіву можна віднайти інформацію про українських громадсько-політичних та культурних діячів, які зазнали репресій та утисків з боку влади (вчених О.Грушевського, А.Кримського, Є.Тимченка; письменників Остапа Вишню, С.Пилипенка, Л.Старицьку-Черняхівську; художника М.Івасюка; митрополита В.Липківського та ін.); представників української еміграції в 20-40-і роки ХХ ст. (В.Винниченка, С.Петлюру, Є.Коновальця, Є.Петрушевича, О.Кандибу (Ольжича), А.Лівицького, родину Антоновичів та ін.).

2019 рік знаменний 100-річчям проголошення злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, 80-ю річницею проголошення незалежності Карпатської України, 90-ю річницею створення Організації українських націоналістів та 30-річчям створення Народного Руху України, 80-ю річницею початку Другої світової війни та 75-ми роковинами депортації кримськотатарського народу тощо. На цей рік припадають ювілейні дати з дня народження видатних українських державних, політичних, культурних діячів: 140 років Симону Петлюрі, 145 років Августину Волошину, 155 років Сергію Шелухіну, 130 років Остапу Вишні, 125 років Олександру Довженку, 115 років Миколі Бажану та ін.

Всі ці та багато інших подій мають відображення в документах, що зберігаються у фондах нашого архіву. Якщо Вас зацікавила дана інформація, запрошуємо ознайомитися із зазначеними матеріалами у зручний для Вас час. Працівники архіву нададуть кваліфіковану консультацію, посприяють пошуковій роботі, візьмуть участь у радіо- чи телепередачі та у зйомках документального фільму, підготують добірку документів, статтю чи інформаційне повідомлення, проведуть екскурсію та ознайомлять з архівними документами. Впевнені, що багатий інформаційний ресурс документальної бази ЦДАГО України сприятиме об’єктивному висвітленню історії нашої держави.

За додатковою інформацією звертатися за тел.: (044) 285-74-05.