Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters

Центрального державного архіву громадських об’єднань України


Виставка документів і фотоматеріалів

“Сидор Ковпак: людина, воїн, легенда”

До 125-ї річниці від дня народження


ЦДАГО України (вул. Кутузова, 8)

До 125-ї річниці від дня народження одного з найвідоміших організаторів та керівників партизанського руху опору в період Другої світової війни війни, командира уславленого Сумського партизанського з’єднання, двічі Героя Радянського Союзу, державного і громадського діяча Сидора Артемовича Ковпака презентується виставка документів і фотоматеріалів із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Галузевого державного архіву Служби безпеки України та державних архівів Полтавської і Сумської областей.

На виставці представлено близько 100 документів і фотоматеріалів. Вперше на огляд широкій громадськості комплексно подаються маловідомі та зовсім невідомі документи із особового фонду С. А. Ковпака, фонду Сумського партизанського з’єднання, що зберігаються у ЦДАГО України та складають основу експозиції. Ілюстративно доповнюють документальну частину виставки фотографії із фондів Центрального кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного та Державного архіву Сумської області.

Документи виставки – запис про народження та хрещення у метричній книзі, особисті щоденникові нотатки, характеристики, нагородні листки, укази Президії Верховної Ради УРСР з відзначення заслуг С. А. Ковпака перед державою, листи про перейменування на його честь навчальних закладів, створення музеїв дозволяють відтворити життєпис людини, яка ще за життя стала легендою.

Особливе місце на виставці посідають документи, що висвітлюють участь С. А. Ковпака у партизанському русі в роки Великої Вітчизняний війни, боротьбу Сумського партизанського з’єднання під його командування в тилу ворога. Значний інтерес становлять документи, які дають можливість уявити ставлення до нього противника, зокрема, витяг із меморандуму зондер-штабу “Р”, радіограма-блискавка рейхсфюрера СС Г. Гіммлера групенфюреру СС фон дем Бах-Залевському з наказом будь-якою ціною захопити живим або мертвим С. Ковпака тощо.

Також на виставці широко висвітлено громадсько-політичну діяльність Сидора Артемовича в повоєнний період: він був депутатом Верховної Ради УРСР та СРСР, заступником голови Президії Верховної Ради УРСР, головою Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, головою Українського відділення Товариства радянсько-чехословацької дружби тощо.

Під час презентації виставки демонструватиметься документальний фільм про С. А. Ковпака.


Виставка розгорнута в приміщенні ЦДАГО України (по вул. Кутузова, 8) і працює з 10.00 до 17.00.


Конт. особа з питань акредитації ЗМІ –

Власенко Світлана Іванівна

285-74-05; 067-500-98-56

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.