Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters


СОЛОВЙОВА АНАСТАСІЯ АГЕЇВНА – кандидат історичних наук, історик-архівіст, археограф. Народилася 3 січня 1929 р. в м. Гайсин Вінницької області. Через роботу батька, який працював у сфері військового і цивільного будівництва, сім’я часто переїзджала. 1937 р. родина перебралася до Білої Церкви, в 1939 р. до Києва, а згодом до Перемишля. Проживаючи на кордоні, з початком німецько-радянської війни, сім’я не встигла евакуюватися і лише в 1945 р. повернулася до Києва. Тут А.А. Соловйова після завершення навчання в середній школі № 109 вступила на історичний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, який закінчила з відзнакою в 1953 р.

З 1953 р. по 1955 р. працювала викладачем історії у Бехтерському гідромеліораційному технікумі Херсонської області. У 1955 р. А.А. Соловйова знову повернулася в Київ.

У 1991-2001 рр. А.А. Соловйова працювала в ЦДАГО України на посаді старшого наукового співробітника, а з серпня 1994 р. – завідувач відділу використання документів і інформації. Як історик-архівіст вона займалася укладанням збірників документів та їх археографічним опрацюванням, описуванням фондів для підготовки путівника по архіву та пофондових і тематичних довідників і покажчиків, організацією науково-методичного кабінету, розробкою питань передачі тексту архівних джерел з новітньої історії України та проблем вдосконалення науково-довідкового апарату документальних видань.

Анастасія Агеївна опублікувала близько 50 наукових праць, серед яких понад 20 – збірники документів і хронікальні роботи, огляди джерел та літератури. Її неодноразово обирали членом редколегії журналу “Архіви України” (1978-1981), членом наукової ради Головного архівного управління при Раді Міністрів УРСР, членом республіканської ради з координації науково-дослідних робіт (в секції джерелознавства) (1970-1980).

Професійність та глибокі знання А.А. Соловйової високо оцінені державними нагородами і відзнаками – Грамота Президії Верховної Ради Української РСР (1981), медаль “В пам’ять 1500-річчя Києва” (1982), медаль “Ветеран Праці” (1987).

Анастасія Агеївна пішла з життя 15 листопада 2019 р. Вона була чудовим фахівцем та мудрою, доброзичливою людиною, готовою завжди прийти на допомогу.