Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державна архівна служба України Національне агентство України з питань державної служби

Центрального державного архіву громадських об’єднань України

Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років


Виставка документів і фотоматеріалів

“Штаб нескорених”

До Дня партизанської слави та

70-річчя створення Українського штабу партизанського руху


21 вересня 2012 р.                        ЦДАГО України

22 вересня в Україні на державному рівні відзначається День партизанської слави. До цієї знаменної події Центральний державний архів громадських об’єднань України та Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років підготували виставку маловідомих документів і фотоматеріалів “Штаб нескорених”, присвячену 70-й річниці створення Українського штабу партизанського руху – керівного органу боротьбою народних месників з нацистськими загарбниками на окупованій території України в роки Великої Вітчизняної війни.

Вперше на огляд громадськості з архівних і музейних фондів представлено унікальні документи, які відтворюють процес організації УШПР, формування системи керівництва партизанськими загонами та з’єднаннями на території України. Переважна більшість з них довгі роки мала гриф “Цілком таємно” і була недоступною для дослідження. Значна кількість репрезентованих документів містить оригінальні підписи та резолюції відомих державних і партійних діячів, легендарних партизанських командирів.

Документи висвітлюють основні напрямки роботи Українського штабу партизанського руху з її проблемами та недоліками; дозволяють зробити висновки щодо кількісного складу партизанів України, результатів їх бойової діяльності; розкривають взаємовідносини з Центральним штабом, ЦК КП(б)У, партизанськими формуваннями.

Експозиція репрезентує унікальні особисті матеріали начальника УШПР Т. Строкача, його заступників – І. Старінова, В. Соколова, В. Андрєєва, начальників відділів – В. Бондарєва, Л. Дрожжина, В. Храпка, начальника Центрального радіовузла М. Телєги та інших.

Особливий інтерес викликають документальні свідчення практичної допомоги УШПР в організації партизанського руху на території Чехословаччини, Румунії, Польщі, Угорщини.

Уявлення про шляхи накопичення документів з історії партизанського руху в Україні, які є унікальним надбанням Національного архівного фонду, дають накази про збереження архівних документів і трофейних матеріалів, радіограми в партизанські загони із вказівками вести щоденникові записи про їх бойову та диверсійну діяльність, збирати і зберігати документи про партизанський рух та окупаційний режим на теренах України. Саме завдячуючи таким рішенням УШПР, сьогодні ми маємо можливість доторкнутися до історії боротьби українських партизанів, познайомитися з матеріалами особистого характеру і згадати відомі та забуті імена керманичів партизанського руху в Україні, які своєю невтомною та відданою працею наближували перемогу у Великій Вітчизняній війні.


Виставка розгорнута в приміщенні ЦДАГО України (вул. Кутузова, 8) і працює з 10.00 до 17.00.

Конт. особа з питань акредитації ЗМІ – Харченко Світлана Іванівна (тел. 285-55-16; Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.)