Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Пропозиції співпраці ЦДАГО України з громадськістю та ЗМІ в 2018 році

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років21 листопада 2018 р.

В газеті Верховної Ради України “Голос України” (стор. 9) вийшло друком інтерв’ю з директором ЦДАГО України О. Бажан під назвою “Документальні артефакти Революції”.

21 листопада 2018 р.

До 5-ї річниці Революції гідності на веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Виставки”, оновлено добірку документів про події 2013-2014 років. Збір документів та артефактів часів Революції гідності продовжується.

Виставка on-line.

20 листопада 2018 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у роботі круглого столу “Винищення голодом. Пам’ять нації”, присвяченому 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні, засідання якого відбулось у Державному архіві Київської області. З доповіддю на тему “Діяльність Центрального державного архіву громадських об’єднань України з популяризації документів Національного архівного фонду стосовно Голодомору 1932-1933 років” виступила директор ЦДАГО України О. Бажан.

Фоторепортаж.   

19 листопада 2018 р.

У ЦДАГО України відбулась прес-конференція з приводу виявлення серед архівних документів унікальної знахідки – хліба часів Голодомору 1932-1933 років. На питання журналістів відповіли заступник Міністра юстиції України Д. Чернишов, Голова Державної архівної служби України Т. Баранова та директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О. Бажан.

Прес-реліз.   Документи.   Детальніше.   Фоторепортаж.   Подія в ЗМІ.

15 листопада 2018 р.

В газеті “Голос України” (стор. 4) вийшла друком добірка документів із фондів ЦДАГО України “Документальні свідчення про Голодомор 1932-1933 років. До 85-х роковин трагедії українського народу”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С. Власенко.

15 листопада 2018 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан провела для студентів І курсу історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка семінарське заняття на тему “Документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України як джерело вивчення історії України ХХ-ХХІ століття”. В ході семінару студентам було проведено ознайомчу екскурсію по архіву та продемонстровано документальну виставку, присвячену 75-й річниці вигнання нацистських окупантів із Києва, що експонується в читальному залі архіву.

Даний захід проведено в рамках освітньо-пізнавальних проектів ЦДАГО України “Архівна аудиторія історика” та кафедри новітньої історії України історичного факультету КНУ імені Т. Шевченка “Крок назустріч”.

Фоторепортаж.

6 листопада 2018 р.

В газеті “Сільські вісті” (стор. 3) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Сплюндрований, але нескорений. [До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із Києва]”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С. Власенко.

6 листопада 2018 р.

До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із Києва, в читальному залі ЦДАГО України експонується виставка документів Національного архівного фонду.

Фоторепортаж.

1 листопада 2018 р.

В газеті Верховної Ради України “Голос України” (стор. 14) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Документальні свідчення українського державотворення. До 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С. Власенко.

1 листопада 2018 р.

До 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

31 жовтня 2018 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся семінар на тему “Впровадження нормативних актів з питань діловодства та забезпечення збереженості документів у практику роботи громадських організацій етнонаціональних меншин України”.


Детальніше.   Фоторепортаж.

24 жовтня 2018 р.

Співробітники реставраційної майстерні ЦДАГО України взяли участь у стажуванні реставраторів державних архівів, що відбулося на базі Державного центру збереження документів Національного архівного фонду.

Детальніше.   Фоторепортаж.

24 жовтня 2018 р.

Центральний державний архів громадський об’єднань України отримав на зберігання документи відомого українського дисидента, громадсько-політичного діяча та одного з фундаторів Демократичної партії України Юрія Васильовича Бадзьо. Детальніше про це можна дізнатися на офіційній сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook.

19 жовтня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан провела семінарське заняття на тему “Комплектування, збереженість, використання документів Національного архівного фонду на прикладі Центрального державного архіву громадських об’єднань України” для студентів спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. В ході семінару студентам було проведено ознайомчу екскурсію по архіву.

Фоторепортаж.

13 жовтня 2018 р.

До 85-ї річниці від дня народження українського архівіста, журналіста, державного діяча Бориса Васильовича Іваненка (1933-2008), на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотодобірку про його роботу в Центральному державному архіві громадських об’єднань України.

8 жовтня 2018 р.

До 80-ї річниці створення автономного уряду Карпатської України (Підкарпатської Руси) на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

4 жовтня 2018 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про документальні виставки, присвячені 80-й річниці створення Карпатської України та 100-річчю створення Західноукраїнської Народної Республіки, а також огляд документів про дипломатичне представництво ЗУНР у Франції.

1 жовтня 2018 р.

На державне зберігання до ЦДАГО України передано головним експертом групи “Молодіжна політика” Юрієм Юзичем документи Молодіжного крила Політичної Партії “Фронт змін” (положення, концепції, протоколи, інструкції, звіти, списки, листи тощо), які стануть цінним джерелом для дослідження сучасної історії України.

Фоторепортаж.

27 вересня 2018 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підготовку архіву до осінньо-зимового періоду 2018 – 2019 років та про стан організації роботи з проведення паспортизації архівних підрозділів організацій – джерел формування НАФ у зоні комплектування ЦДАГО України.

25 вересня 2018 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у роботі 2-го щорічного круглого столу архівістів на тему “Українські архіви: виклики та реалії”, проведеного Спілкою архівістів України за підтримки Державної архівної служби України, кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, центральних та обласних державних архівів.

                   Детальніше.   Фоторепортаж.

22 вересня 2018 р.

Головний науковий співробітник В. Горєва взяла участь у роботі науково-практичної конференції “Участь українських чехів у створенні Першої Чехословацької Республіки”, організованій Чеською національною радою України з нагоди святкування 100-річчя Чехословаччини, та презентувала невелику добірку копій архівних документів, які зберігаються в ЦДАГО України.

                      Програма.

21 вересня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифровані описи фондів партизанських формувань, що діяли в роки Другої світової війни.21 вересня 2018 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, громадської спілки "Федерація легкої атлетики України", а також громадських організацій "Українська федерація фігурного катання на ковзанах", "Федерація важкої атлетики України", "Федерація греко-римської боротьби України".

18 вересня 2018 р.

Документи із фондів ЦДАГО України представлені на виставці “Донбас: переPROчитання образу”, що відкрилась в Національному музеї історії України.

11-14 вересня 2018 р.

Співробітники реставраційної майстерні ЦДАГО України взяли участь у роботі ХІ Міжнародної науково-практичної конференції на тему “Наукова реставрація. Історія, сучасність, шляхи модернізації”.

Детальніше.   Фоторепортаж.


12 вересня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан взяла участь у відкритті виставки “Голодомор-геноцид мовою чисел” в Національному музеї “Меморіал жертв Голодомору”, на якій представлені документи, що зберігаються в архіві.

Фоторепортаж.   Подія у ЗМІ.

4 вересня 2018 р.

До 140-ї річниці від дня народження державного та суспільно-політичного діяча, учасника національно-визвольних змагань 1917–1921 рр., одного з засновників Української Центральної Ради Федора Івановича Крижанівського на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи з архівних кримінальних справ, що зберігаються в                                    ЦДАГО України.

3 вересня 2018 р.

Документи з архівної кримінальної справи стосовно письменника Леоніда Мойсейовича Городіна, що зберігається в Центральному державному архіві громадських об’єднань України, увійшли до книги “Одноетапники. Невигадані оповідання”, що видана у 2018 році Музеєм історії ГУЛАГу. Зі справою та виданням можна ознайомитися у читальному залі ЦДАГО України.


29 серпня 2018 р.

З нагоди 150-ї річниці від дня народження української письменниці, перекладачки, драматурга, громадської діячки Людмили Михайлівни Старицької-Черняхівської на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи з архівної кримінальної справи, що зберігається в ЦДАГО України.

23 серпня 2018 р.

Документи із фондів ЦДАГО України представлені у спільній виставці “Українська державність: Відродження. 100 років”.

Виставка on-line.

23 серпня 2018 р.

До 27-ї річниці незалежності України в читальному залі ЦДАГО України відкрилася виставка документів із фондів архіву. Частина документів експозиції представлена на веб-сайті ЦДАГО України у рубриці “Виставки”.

Виставка on-line.   Фоторепортаж.

17 серпня 2018 р.

З нагоди 50-річчя подій у Чехословаччині, що увійшли в історію як «Празька весна», на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook представлено один із архівний документів, що висвітлює відгомін тих подій в Україні.

26 липня 2018 р.

В ЦДАГО України відбулася зустріч директора архіву О. Бажан та Голови Всеукраїнської профспілки персоналу органів та установ пенітенціарної системи О. Андрієнка. В ході зустрічі було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю з питань організації діловодних процесів у Профспілці та формування Національного архівного фонду її документами.

Фоторепортаж.

25 липня 2018 р.

До 100-річчя архівної системи України в науково-практичному журналі “Архіви України” (№ 2-3 за 2018 р., стор. 176-192) вийшла друком стаття “Історія архівної справи у документах ЦДАГО України”, підготовлена завідувачем сектору використання інформації та довідкового апарату ЦДАГО України І.В. Журжою.

18 липня 2018 р.

Документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України були представлені на виставці “Становлення та розвиток Міністерства юстиції України”, відкриття якої відбулося в приміщенні Музею “Будинок митрополита” Національного заповідника “Софія Київська” в рамках святкування 100 річного ювілею української юстиції.

               Афіша.   Фоторепортаж.

13 липня 2018 р.

Впродовж тижня у ЦДАГО України відбувались практичні заняття, під час яких працівники реставраційної майстерні архіву обмінювались досвідом роботи з ремонту, реставрації та оправлення документів Національного архівного фонду з колегами-реставраторами із Галузевого державного архіву СБУ.

Фоторепортаж.

11 липня 2018 р.

В ЦДАГО України триває архівна практика студентів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в ході якої вони знайомляться з діяльністю архіву та набувають практичних навичок з основних напрямків його роботи – формування Національного архівного фонду, забезпечення збереженості документів та їх використання.

Фоторепортаж.

7 липня 2018 р.

До 30-ї річниці створення Української Гельсінської Спілки на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

5 липня 2018 р.

В ЦДАГО України відбулась зустріч колективу архіву з українським політичним і громадським діячем, народним депутатом України ІV-VІІІ скликань, лідером політичної партії Громадський рух “Рідна країна” М. Томенком.

Детальніше.   Фоторепортаж.

5 липня 2018 р.

Працівники ЦДАГО України взяли участь в урочистому відкритті виставки “Київські мотиви. Адреси і адресати. Виставка оригінальних поштових листівок кінця ХІХ – першої третини ХХ ст.”, організованої Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України та Вишгородським історико-культурним заповідником.

Фоторепортаж.

4 липня 2018 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про документальну виставку, присвячену 30-й річниці створення Української Гельсінської Спілки, наукову статтю про особливості формування Національного архівного фонду документами спортивних громадських організацій.

3 липня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифрований опис № 1 фонду № 7 “Центральний комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України (Молодь за демократичний соціалізм) (ЦК ЛКСМУ (МДС)” – “Документи з’їдів, конференцій, пленумів, Бюро і Секретаріату ЦК ЛКСМУ та його відділів (1919-1937)”.

3 липня 2018 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підсумки виконання планів роботи архіву в І півріччі 2018 року та про стан охорони праці й пожежної безпеки в ЦДАГО України.

26 червня 2018 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко взяла участь у роботі ІХ Міжнародного конгресу україністів, виступивши з доповіддю на тему “Архівні документи як основа переосмислення історії України в роки Другої світової війни”.

25 червня 2018 р.

ЦДАГО України виступив співорганізатором круглого столу на тему “Конституційний вимір української державності”, проведеного кафедрою новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, під час якого з доповідями про конституційні процеси в документах Центрального державного архіву громадських об’єднань України періоду національно-визвольних змагань 1917-1921 років, радянського періоду та періоду незалежності України виступили директор архіву О.В. Бажан, начальник відділу використання інформації документів С.І. Власенко та завідувач сектору використання інформації та довідкового апарату І.В. Журжа.

Під час роботи круглого столу презентовано виставку документів із фондів архіву “З історії конституційного процесу в України”.

Афіша круглого столу.   Афіша виставки.   Програма.   Фоторепортаж.

25 червня 2018 р.

Відбулося позачергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Центрального комітету Професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України, Українського комітету Української професійної спілки працівників річкового транспорту, Української Народної Партії (УНП).

23 червня 2018 р.

До 135-ї річниці від дня народження українського дипломата, учасника національно-визвольних змагань 1917–1921 років Петра Павловича Сливенка на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фонду архіву “Колекція документів “Український музей в Празі”.

21 червня 2018 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в рамках освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, для курсантів Національної академії Служби безпеки України було проведено тематичне заняття “Документи ЦДАГО України з історії Другої світової війни”, під час якого вони також мали можливість дізнатися про основні напрямки роботи Центрального державного архіву громадських об’єднань України, документи, що знаходяться на зберіганні в ЦДАГО України та ознайомитися з документальними виданнями архіву.

Фоторепортаж.

21 червня 2018 р.

До Дня Конституції України у Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрилася виставка документів “На шляху до Конституції України”, що розповідає про участь політичних партій та громадських об’єднань у конституційному процесі України доби незалежності.

9 червня 2018 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотодобірку про роботу Центрального державного архіву громадських об’єднань України в напрямку реалізації державної політики в сфері наповнення Національного архівного фонду документами громадських формувань.

6 червня 2018 р.

З метою ознайомлення з роботою служб діловодства, експертних комісій та архівних підрозділів юридичних осіб – джерел формування Національного архівного фонду, працівники ЦДАГО України відвідали Громадську спілку “Федерація легкої атлетики України” (ФЛАУ) та надали консультаційно-методичну допомогу працівникам Секретаріату ФЛАУ з питань діловодства та збереження документів.

Фоторепортаж.

5 червня 2018 р.

У зв’язку з включенням української номінації “Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС” до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО “Пам’ять світу”, у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України відбувся інформаційний захід, під час якого Голові Державної архівної служби України Т. Барановій було вручено сертифікат ЮНЕСКО, директорам державних архівів – свідоцтва про включення зазначених документів до Міжнародного реєстру програми “Пам’ять світу”, а також презентовано виставку документів “Чорнобиль. Документальна пам’ять світу” та інформаційне видання до неї, підготовлені Центральним державним архівом громадських об’єднань України.

Сертифікат ЮНЕСКО.   Свідоцтво.   Прес-реліз.   Інформаційне видання.   Фоторепортаж.