Центральний державний архів
громадських об’єднань України

free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


До уваги!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років

Пропозиції співпраці ЦДАГО України з громадськістю та ЗМІ в 2017 році20 жовтня 2017 р.

До 70-х роковин операції “Захід” – масової депортації населення Західної України у Казахстан та Сибір, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фонду архіву.

18 жовтня 2017 р.

До 120-ї річниці заснування політичної партії Бунд на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фонду архіву.

13 жовтня 2017 р.

До 75-ї річниці створення Української повстанської армії на веб-сайті ЦДАГО України у рубриці “Виставки” розміщено виставку документів із фондів архіву.

12 жовтня 2017 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про  підготовку  добірки документів з історії архівної системи України  та  документальних виставок,  присвячених 75-й річниці створення Української Повстанської Армії, 80-м роковинам Голодомору 1932-1933 років та виставки “Українська революція в особах” (частина ІІІ) із серії “До 100-річчя Української революції”.

11 жовтня 2017 р.

З нагоди відзначення 100-річчя від дня створення системи архівних установ, в рамках освітньо-пізнавального проекту “Архівна аудиторія історика” в ЦДАГО України проведено практичне заняття на тему “Фонди особового походження в документальній колекції ЦДАГО України” для студентів ІІ курсу історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка. Відвідувачі дізналися про історію створення ЦДАГО України та формування його документальної колекції, в тому числі документами особового походження.

Під час заняття студенти мали можливість ознайомитися з оригіналами особистих документів видатних діячів Української революції 1917-1921 рр. в еміграції, учасників підпільно-партизанського руху опору на українських землях в роки Другої світової війни, кримінальними справами стосовно видатних українців, репресованих за часів радянської тоталітарної системи.

Фоторепортаж.

7 жовтня 2017 р.

До 95-річчя створення в еміграції Центрального союзу українського студентства в газеті “Голос України”   (стор. 12) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Від “Юнацьких братств” до ЦеСУСу”, підготовлена провідним науковим співробітником відділу використання інформації документів В.О. Тихомировим.

4 жовтня 2017 р.

В науково-практичному журналі “Архіви України” (№ 3-4 за 2017 р., стор. 209-215) вийшла друком рецензія на збірник документів “Чорнобиль. Документи Оперативної групи ЦК КПУ (1986-1988)”, підготовлена доктором історичних наук, директором Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України, головою Археографічної комісії НАН України Г.В. Папакіним.

2 жовтня 2017 р.

До 120-річниці від дня народження українського поета, прозаїка Леоніда Мосендза на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фонду “Колекція документів “Український музей в Празі”.

Вересень 2017 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, у рубриці “Фонди”, розміщено оцифрований опис № 7 фонду № 1.
27 вересня 2017 р.

До річниці від дня народження політичного діяча, ідеолога українського націоналізму, публіциста – Дмитра Андрієвського на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фонду архіву.

26 вересня 2017 р.

Продовжуючи освітньо-пізнавальний проект “Архівна аудиторія історика”, започаткований Центральним державним архівом громадських об’єднань України у квітні 2017 року, директор ЦДАГО України О.В. Бажан та начальник відділу використання інформації документів С.І. Власенко провели студентам 4 курсу факультету гуманітарних наук Національного університету “Києво-Могилянська академія” заняття на тему “Документи ЦДАГО України як джерело вивчення історії України ХХ–ХХІ ст.”

Студенти мали можливість відвідати архівосховище та погортати сторінки архівних справ із документами про видатних діячів Української революції 1917-1921 рр. в еміграції, Голодомор 1932-1933 рр., політичні репресії періоду Великого терору 1937-1938 рр., окупаційний режим та підпільно-партизанський рух опору на українських землях в роки Другої світової війни, Чорнобильську катастрофу 1986 р. та ліквідацію її наслідків, а також про зародження і розвиток демократичних рухів в Україні наприкінці 80-х – початку 90-х рр. ХХ ст.

Фоторепортаж.

22 вересня 2017 р.

Директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан провела лекційне заняття на тему “Документаційне забезпечення діяльності установи: ретроспективний екскурс” для студентів спеціальності “Документознавство та інформаційна діяльність” Державного університету телекомунікацій. Також студенти відвідали оглядову екскурсію, під час якої дізналися про історію архіву, основні напрямки його діяльності та документи, що зберігаються в ЦДАГО України.

Фоторепортаж.

21 вересня 2017 р.

Співробітники Центрального державного архіву громадських об’єднань України взяли участь в урочистій презентації виставки “Діла добрих оновляються…”, присвяченій 125-річчю від дня народження шевченкознавця Михайла Новицького, яка відбулася в Музеї книги і друкарства України Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. На виставці представлені документи з архівної кримінальної справи Михайла Новицького, яка зберігається в ЦДАГО України.

Фоторепортаж.

21 вересня 2017 р.

Директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан взяла участь у засіданні круглого столу “Архівна справа в Україні: підсумки сторіччя та перспектива майбутнього”, присвяченого 100-річчю від дня створення системи архівних установ. Організаторами заходу виступили Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Спілка архівістів України, Державна архівна служби України та центральні державні архівні установи України.

Фоторепортаж.

19 вересня 2017 р.

До Дня партизанської слави, в рамках архівної освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, для слухачів Національної академії Служби безпеки України директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан прочитала лекцію на тему “Документи ЦДАГО України як джерело вивчення історії руху опору в роки Другої світової війни” та провела оглядову екскурсію.

Фоторепортаж.

14 вересня 2017 р.

На веб-сайті ЦДАГО України у рубриці “Виставки” розміщено добірку документів із фондів архіву “До 100-річчя від дня створення системи архівних установ України”.

13 вересня 2017 р.

У ЦДАГО України відбулося засідання колегії архіву, на якому розглянуто питання про підготовку архіву до  осінньо-зимового періоду 2017-2018 рр., а також про стан і перспективи створення страхового фонду документів НАФ в архіві.

7 вересня 2017 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підготовку наукових публікацій працівників архіву та документальної виставки, присвяченої 100-річчю архівної системи в Україні.

Серпень 2017 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, у рубриці “Фонди”, розміщено оцифровані описи справ фонду № 1 (описи №№ 1, 2, 6).23 серпня 2017 р.

До Дня незалежності України в читальному залі ЦДАГО України відкрилася виставка документів НАФ, що зберігаються в архівних фондах. Документи виставки розкривають державотворчий процес в Україні на рубежі 1990-х років та боротьбу українців за соборність під час Помаранчевої революції та Революції гідності. Частина документів також представлена в on-line виставці на веб-сайті ЦДАГО України.12 серпня 2017 р.

До 140-ї річниці від дня народження Олександра Сергійовича Грушевського в газеті “Голос України” (стор. 9), у рубриці “До 100-річчя Української революції”, вийшла друком стаття – добірка документів із архівної кримінальної справи О.С. Грушевського, що зберігається в ЦДАГО України, – “Під пильним наглядом влади”, підготовлена завідувачем сектору використання інформації та довідкового апарату архіву І.В. Журжою.

12 серпня 2017 р.

До 140-ї річниці від дня народження українського історика, літературознавця, етнографа, громадсько-політичного діяча Олександра Сергійовича Грушевського на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із його архівної кримінальної справи, що зберігається в архіві.

11 серпня 2017 р.

В газеті “Голос України” (стор. 10) вийшла друком чергова публікація ЦДАГО України, присвячена 100-річчю Української революції – “Повернуті із забуття: архівні документи про видатних земляків”, підготовлена завідувачем сектору використання інформації та довідкового апарату архіву І.В. Журжою.

5 серпня 2017 р.

До 80-х роковин початку Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років рубрику “Архіви репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років” на веб-сайті ЦДАГО України доповнено інформаційними матеріалами, що розкривають багаторічну роботу ЦДАГО України в напрямку популяризації та дослідження такого виду історичного джерела, як архівні кримінальні справи репресованих.