Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Пропозиції співпраці ЦДАГО України з громадськістю та ЗМІ в 2018 році

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років17 серпня 2018 р.

З нагоди 50-річчя подій у Чехословаччині, що увійшли в історію як «Празька весна», на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook представлено один із архівний документів, що висвітлює відгомін тих подій в Україні.

26 липня 2018 р.

В ЦДАГО України відбулася зустріч директора архіву О. Бажан та Голови Всеукраїнської профспілки персоналу органів та установ пенітенціарної системи О. Андрієнка. В ході зустрічі було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю з питань організації діловодних процесів у Профспілці та формування Національного архівного фонду її документами.

Фоторепортаж.

25 липня 2018 р.

До 100-річчя архівної системи України в науково-практичному журналі “Архіви України” (№ 2 за 2018 р., стор. 176-192) вийшла друком стаття “Історія архівної справи у документах ЦДАГО України”, підготовлена завідувачем сектору використання інформації та довідкового апарату ЦДАГО України І.В. Журжою.

18 липня 2018 р.

Документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України були представлені на виставці “Становлення та розвиток Міністерства юстиції України”, відкриття якої відбулося в приміщенні Музею “Будинок митрополита” Національного заповідника “Софія Київська” в рамках святкування 100 річного ювілею української юстиції.

Афіша.   Фоторепортаж.

13 липня 2018 р.

Впродовж тижня у ЦДАГО України відбувались практичні заняття, під час яких працівники реставраційної майстерні архіву обмінювались досвідом роботи з ремонту, реставрації та оправлення документів Національного архівного фонду з колегами-реставраторами із Галузевого державного архіву СБУ.

Фоторепортаж.

11 липня 2018 р.

В ЦДАГО України триває архівна практика студентів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в ході якої вони знайомляться з діяльністю архіву та набувають практичних навичок з основних напрямків його роботи – формування Національного архівного фонду, забезпечення збереженості документів та їх використання.

Фоторепортаж.

7 липня 2018 р.

До 30-ї річниці створення Української Гельсінської Спілки на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

5 липня 2018 р.

В ЦДАГО України відбулась зустріч колективу архіву з українським політичним і громадським діячем, народним депутатом України ІV-VІІІ скликань, лідером політичної партії Громадський рух “Рідна країна” М. Томенком.

Детальніше.   Фоторепортаж.

5 липня 2018 р.

Працівники ЦДАГО України взяли участь в урочистому відкритті виставки “Київські мотиви. Адреси і адресати. Виставка оригінальних поштових листівок кінця ХІХ – першої третини ХХ ст.”, організованої Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України та Вишгородським історико-культурним заповідником.

Фоторепортаж.

4 липня 2018 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про документальну виставку, присвячену 30-й річниці створення Української Гельсінської Спілки, наукову статтю про особливості формування Національного архівного фонду документами спортивних громадських організацій.

3 липня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифрований опис № 1 фонду № 7 “Центральний комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України (Молодь за демократичний соціалізм) (ЦК ЛКСМУ (МДС)” – “Документи з’їдів, конференцій, пленумів, Бюро і Секретаріату ЦК ЛКСМУ та його відділів (1919-1937)”.

3 липня 2018 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підсумки виконання планів роботи архіву в І півріччі 2018 року та про стан охорони праці й пожежної безпеки в ЦДАГО України.

26 червня 2018 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко взяла участь у роботі ІХ Міжнародного конгресу україністів, виступивши з доповіддю на тему “Архівні документи як основа переосмислення історії України в роки Другої світової війни”.

25 червня 2018 р.

ЦДАГО України виступив співорганізатором круглого столу на тему “Конституційний вимір української державності”, проведеного кафедрою новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, під час якого з доповідями про конституційні процеси в документах Центрального державного архіву громадських об’єднань України періоду національно-визвольних змагань 1917-1921 років, радянського періоду та періоду незалежності України виступили директор архіву О.В. Бажан, начальник відділу використання інформації документів С.І. Власенко та завідувач сектору використання інформації та довідкового апарату І.В. Журжа.

Під час роботи круглого столу презентовано виставку документів із фондів архіву “З історії конституційного процесу в України”.

Афіша круглого столу.   Афіша виставки.   Програма.   Фоторепортаж.

25 червня 2018 р.

Відбулося позачергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Центрального комітету Професійної спілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України, Українського комітету Української професійної спілки працівників річкового транспорту, Української Народної Партії (УНП).

23 червня 2018 р.

До 135-ї річниці від дня народження українського дипломата, учасника національно-визвольних змагань 1917–1921 років Петра Павловича Сливенка на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фонду архіву “Колекція документів “Український музей в Празі”.

21 червня 2018 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в рамках освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, для курсантів Національної академії Служби безпеки України було проведено тематичне заняття “Документи ЦДАГО України з історії Другої світової війни”, під час якого вони також мали можливість дізнатися про основні напрямки роботи Центрального державного архіву громадських об’єднань України, документи, що знаходяться на зберіганні в ЦДАГО України та ознайомитися з документальними виданнями архіву.

Фоторепортаж.

21 червня 2018 р.

До Дня Конституції України у Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрилася виставка документів “На шляху до Конституції України”, що розповідає про участь політичних партій та громадських об’єднань у конституційному процесі України доби незалежності.

9 червня 2018 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотодобірку про роботу Центрального державного архіву громадських об’єднань України в напрямку реалізації державної політики в сфері наповнення Національного архівного фонду документами громадських формувань.

6 червня 2018 р.

З метою ознайомлення з роботою служб діловодства, експертних комісій та архівних підрозділів юридичних осіб – джерел формування Національного архівного фонду, працівники ЦДАГО України відвідали Громадську спілку “Федерація легкої атлетики України” (ФЛАУ) та надали консультаційно-методичну допомогу працівникам Секретаріату ФЛАУ з питань діловодства та збереження документів.

Фоторепортаж.

5 червня 2018 р.

У зв’язку з включенням української номінації “Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС” до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО “Пам’ять світу”, у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України відбувся інформаційний захід, під час якого Голові Державної архівної служби України Т. Барановій було вручено сертифікат ЮНЕСКО, директорам державних архівів – свідоцтва про включення зазначених документів до Міжнародного реєстру програми “Пам’ять світу”, а також презентовано виставку документів “Чорнобиль. Документальна пам’ять світу” та інформаційне видання до неї, підготовлені Центральним державним архівом громадських об’єднань України.

Сертифікат ЮНЕСКО.   Свідоцтво.

Прес-реліз.   Інформаційне видання.

Фоторепортаж.