Центральний державний архів
громадських об’єднань України

free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


До уваги!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років

Пропозиції співпраці ЦДАГО України з громадськістю та ЗМІ в 2017 році26 червня 2017 р.

До Дня Конституції України у Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрилася виставка документів, що розкривають участь політичних партій та громадських об’єднань в конституційному процесі України доби незалежності.

22 червня 2017 р.

Директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан, заступник директора Т.М. Красавіна та начальник відділу формування НАФ і діловодства Н.В. Бабіна взяли участь у спільній нараді під головуванням першого заступника Міністра молоді та спорту України І.Є. Гоцула, за участі директорів департаментів олімпійського спорту, фізичної культури та неолімпійських видів спорту, молодіжної політики, а також начальника юридичного управління і начальника відділу контролю діловодства та звернень громадян. На нараді досягнуто домовленості про співпрацю у напрямку організації роботи з формування Національного архівного фонду документами спортивних і молодіжних громадських формувань.

Фоторепортаж.

20 червня 2017 р.

У ЦДАГО України відбулося засідання колегії архіву, на якому розглянуто питання про підсумки виконання планів роботи архіву у І півріччі 2017 р., стан охорони праці та пожежної безпеки в ЦДАГО України, а також про роботу реставраційної майстерні.

8 червня 2017 р.

В рамках освітньо-пізнавальної програми “Відкрий історичну правду сам” для студентів Національного авіаційного університету було проведено екскурсію, під час якої вони мали можливість дізнатися про основні напрямки діяльності Центрального державного архіву громадських об’єднань України, документи, що знаходяться на зберіганні в ЦДАГО України та відвідати архівосховище.

Фоторепортаж.

31 травня 2017 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся семінар на тему “Впровадження нормативних актів з питань діловодства та забезпечення збереженості документів у практику роботи політичних партій”.

Детальніше.    Фоторепортаж.

23 травня 2017 р.

Керівники відділів формування НАФ і діловодства, забезпечення збереженості та обліку документів, реставраційної майстерні – Н.В. Бабіна, А.В. Іщук, Т.О. Котик взяли участь у семінарі-практикумі “Основи експертизи цінності стародруків, рукописів, документів”, організованому Національним науково-дослідним реставраційним центом України за підтримки Міністерства культури України та Національного виконавчого комітету Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM).

Фоторепортаж.

23 травня 2017 р.

В ефірі Першого каналу Українського радіо у рамках програми “Лекторій” відбулась лекція директора Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан на тему “Немовчазні архіви: історія політичних репресій у документах”.

20 травня 2017 р.

До Дня пам’яті жертв політичних репресій в газеті “Голос України” (стор. 8) вийшла друком стаття “Співчувала арештованим, отримала 10 років в’язниці”, підготовлена директором архіву О.В. Бажан.

19 травня 2017 р.

Колектив ЦДАГО України взяв участь у літературно-мистецькому заході “Весна в Плютах”, що відбувся на території архівно-музейного комплексу Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України “Літературно-мистецькі Плюти” з нагоди 100-річчя архівної справи в Україні та Міжнародного дня музеїв.

Фоторепортаж.

19 травня 2017 р.

До Дня пам’яті жертв політичних репресій на веб-сайті ЦДАГО України у рубриці “Виставки” розміщено виставку документів із фондів архіву “Жертвам політичних репресій присвячується…”.

18 травня 2017 р.

На запрошення телеканалу “1+1” заступник директора-головний зберігач фондів ЦДАГО України І.К. Коваленко відвідала презентацію книги “Незалежність очима ТСН”, що вийшла до 20-річчя новинної служби “1+1”. Презентація видання, яке розповідає про головні, з точки зору авторського колективу, події в історії незалежної України, відбулася на території Національного заповідника “Софія Київська”.

Фоторепортаж.

11 травня 2017 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підготовку наукових публікацій працівників архіву та документальної виставки, присвяченої Дню пам’яті жертв політичних репресій і 80-й річниці початку “великого терору” в Україні.

5 травня 2017 р.

До Дня пам’яті та примирення і до Дня перемоги над нацизмом, в читальному залі ЦДАГО України відкрилась виставка видань архіву, присвячених історії Другої світової війни.

Квітень 2017 р.

У науково-практичному журналі “Архіви України” (№1 за 2017 р., стор.242-257) вийшла друком стаття-добірка документів “Листи громадян до органів влади як джерело дослідження голоду 1946-1947 років (за документами Центрального державного архіву громадських об’єднань України), підготовлена головним науковим співробітником ЦДАГО України І.В. Журжою.

Квітень 2017 р.

До річниці Чорнобильської трагедії вийшов друком унікальний збірник документів із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України “Чорнобиль. Документи Оперативної групи ЦК КПУ (1986-1988)”, підготовлений спільними зусиллями ЦДАГО України та Інституту історії України НАНУ. В збірнику оприлюднено корпус документів, які ніколи раніше не публікувалися. Це матеріали Оперативної групи Політбюро Центрального комітету Компартії України, спеціально створеної для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

28 квітня 2017 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи громадських організацій – “Всеукраїнської асамблеї татар”, “Спілки вірмен України”, “Українського форуму благодійників”.

28 квітня 2017 р.

Директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан взяла участь у роботі круглого столу “Чорнобиль – трагедія, подвиг, попередження…” (до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії), який організував Державний архів Київської області. На засіданні круглого столу обговорювалася тема долі архівних документів у контексті техногенної катастрофи.

Фоторепортаж.

27 квітня 2017 р.

У ЦДАГО України відбулося засідання колегії архіву, на якому розглянуто питання щодо стану виконання перспективного плану науково-технічного опрацювання документів у фондах ЦДАГО України, про роботу сектору користування документами відділу використання інформації документів, а також про стан роботи в архіві з виконання вимог антикорупційного законодавства.

26 квітня 2017 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко взяла участь у програмі “Скелет у шафі ”, що 26 квітня 2017 року вийшла в ефірі Українського радіо “Культура”. У рамках теми, присвяченій Чорнобильській катастрофі, вона розповіла про корпусне видання документів Національного архівного фонду України “Чорнобиль. Документи Оперативної групи ЦК КПУ (1986-1988)”.

26 квітня 2017 р.

В інтернет-виданні “Цензор.НЕТ” вийшло інтерв’ю директора Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан “Якби позиція керівництва УРСР була одностайною, недобудовану ЧАЕС могли не ввести в експлуатацію”.

26 квітня 2017 р.

До роковин аварії на Чорнобильській АЕС в газеті “Голос України” (стор.9) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Трагедія в документах” та опубліковано інформаційне повідомлення в газеті “Урядовий кур’єр” (стор.4) “Аварія на Чорнобильській АЕС: Як ухвалювали надзвичайні рішення”, підготовлені головним науковим співробітником архіву І.В. Журжою.

25 квітня 2017 р.

В рамках освітньо-пізнавального проекту “Архівна аудиторія історика”, напередодні річниці аварії на Чорнобильській АЕС, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан та начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко презентували корпусне видання документів архіву “Чорнобиль. Документи Оперативної групи ЦК КПУ (1986-1988)”.

Фоторепортаж.

23 квітня 2017 р.

В ефірі Першого каналу Українського радіо у рамках програми “Лекторій” відбулась лекція директора Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан на тему “Заархівована трагедія: Чорнобильська катастрофа в документах”.

22 квітня 2017 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко взяла участь у програмі “Історії з історії”, що 22 квітня 2017 року вийшла в ефірі радіо “Ера”. Вона розповіла про корпусне видання документів Національного архівного фонду України “Чорнобиль. Документи Оперативної групи ЦК КПУ (1986-1988)”.

21 квітня 2017 р.

До 95-ї річниці від дня заснування Української господарської академії в Подєбрадах (Чехословацька Республіка), на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи, що зберігаються в архіві.

16 квітня 2017 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено лекцію директора Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан на тему “Оцифрована історія: архіви Української революції 1917-1921 років”, що відбулася на Першому каналі Українського радіо у рамках програми “Лекторій”.

10 квітня 2017 р.

В Національному музеї історії України Державна архівна служба урочисто презентувала архівно-музейний проект “Декомунізація: архівні хроніки”. Проект, реалізований під патронатом Міністра юстиції України П.Д. Петренка, був підготовлений Центральним державним архівом громадських об’єднань України. До його змістовного наповнення також долучилися Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Державний архів міста Києва, Державна наукова архівна бібліотека та Національний музей історії України.

Афіша.  Прес-реліз.   Детальніше.   Фоторепортаж.

8 квітня 2017 р.

В газеті “Голос України” (стор. 10), в рубриці “До 100-річчя Української революції”, вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Дмитро Дорошенко: історик, дипломат і вимушений емігрант”, підготовлена головним науковим співробітником архіву І.В. Журжою.

7 квітня 2017 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся семінар-практикум “Історик-архівіст Анатолій Кентій. До 80-ї річниці від дня народження”. Співорганізатором заходу, який проходив в рамках освітньо-пізнавального проекту “Архівна аудиторія історика”, виступив історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Афіша.  Програма.   Фоторепортаж.

5 квітня 2017 р.

До 135-ї річниці від дня народження історика, громадсько-політичного діяча, основоположника державницького напряму в українській історіографії, засновника українського монархічного руху В’ячеслава Казимировича Липинського, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документ, що зберігається в архіві.

4 квітня 2017 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підготовку документальної виставки, присвяченої 80-й річниці від дня народження українського архівіста-історика А.В. Кентія.

31 березня 2017 р.

До 95-ї річниці від заснування театру “Березіль”, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документ, що зберігається в архіві.

28 березня 2017 р.

У ЦДАГО України проходить архівна практика магістрантів спеціальності “Архівознавство” історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в ході якої вони знайомляться з основними напрямками роботи архіву – формуванням Національного архівного фонду, забезпеченням збереженості документів та їх використанням.

24 березня 2017 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому схвалено та погоджено документи Центрального комітету Профспілки працівників споживчої кооперації України та благодійної організації «Благодійний фонд Богдана Гаврилишина».

17 березня 2017 р.

До 100-річчя початку Української революції в газеті “Голос України” (стор.5) вийшло друком інтерв’ю з директором ЦДАГО України О.В. Бажан “Архіви визвольних змагань: віртуальний проект”.

16 березня 2017 р.

У рубриці “До 100-річчя Української революції” на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву “Українська революція в особах”.

15 березня 2017 р.

В ЦДАГО України стартує віртуальний інформаційний проект, присвячений 100-річчю Української революції. Він передбачає оприлюднення серії виставок оцифрованих документів, довідкового апарату до документального масиву відповідної тематики та знайомство з публікаціями архіву й іншими матеріалами, що висвітлюють події національно-визвольних змагань 1917-1921 років.

У рубриці “До 100-річчя Української революції” до уваги пропонуються описи справ із фондів політичних партій, що діяли на території України в першій половині ХХ століття.

13 березня 2017 р.

Інформація з архівних кримінальних справ репресованих, що зберігаються в Центральному державному архіві громадських об’єднань України увійшла до книги “Мартиролог ассирійців СРСР (1920-1950-і рр.)”, що вийшла у 2017 році в м. Санкт-Петербург. Мартиролог вміщує імена ассирійців, репресованих за політичними звинуваченнями з боку комуністичної влади у пік сталінського терору. З виданням можна ознайомитися у читальному залі ЦДАГО України.

4 березня 2017 р.

До 100-річчя Української революції в газеті “Голос України” (стор. 1, 14) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Могутньою рукою твори своє нове вільне життя”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С.І. Власенко.

1-3 березня 2017 р.

Проведено конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії “Б”, відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 та наказу ЦДАГО України від 09.02.2017 № 22-к “Про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад”.

1 березня 2017 р.

Працівники ЦДАГО України відвідали художньо-документальну виставку, присвячену 100-річчю з дня народження видатної української художниці Тетяни Яблонської, презентовану Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України.

Фоторепортаж.