Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Пропозиції співпраці ЦДАГО України з громадськістю та ЗМІ в 2018 році

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років3-14 грудня 2018 р.

В ЦДАГО України триває архівна практика студентів IV курсу історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, в ході якої вони знайомляться з діяльністю архіву та набувають практичних навичок з основних напрямків його роботи – формування Національного архівного фонду, забезпечення збереженості документів та їх використання.

Фоторепортаж.   

7 грудня 2018 р.

Впродовж 3-7 грудня 2018 року, два працівника ЦДАГО України – державні службовці пройшли навчання з підвищення кваліфікації фахового спрямування у Всеукраїнському центрі підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування Національного агентства України з питань державної служби.

6 грудня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан та співробітники архіву взяли участь у відкритій дискусії на тему “Проблемні питання дотримання авторських та суміжних прав у діяльності державних архівів”, організованій Спілкою архівістів України, Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства, центральними державними архівами України.

Фоторепортаж.   

3 грудня 2018 р.

Впродовж листопада 2018 року, з метою підвищення кваліфікації та фахового рівня, 6 працівників ЦДАГО України – державні службовці взяли участь у навчанні та короткострокових семінарах з підвищення кваліфікації фахового спрямування та за професійними програмами в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України та Всеукраїнському центрі підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування Національного агентства України з питань державної служби.

30 листопада 2018 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про роботу сектору управління персоналом ЦДАГО України та співпрацю архіву із засобами масової інформації в 2018 році.

30 листопада 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифровані описи фондів партизанських формувань, що діяли в роки Другої світової війни на окупованій території України та країн Центральної і Східної Європи.


28 листопада 2018 р.

В науково-практичному журналі “Архіви України” (№ 4 за 2018 р., стор. 72-82) вийшла друком стаття “Особливості формування НАФ документами спортивних громадських організацій (з досвіду діяльності ЦДАГО України)”, підготовлена головним науковим співробітником ЦДАГО України В. Горєвою.

23 листопада 2018 р.

До Дня пам’яті жертв голодоморів, на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву “До 95-х роковин голоду 1921-1923 рр.”.

22 листопада 2018 р.

Продовжуючи співпрацю в рамках освітньо-пізнавальних проектів ЦДАГО України “Архівна аудиторія історика” та кафедри новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Крок назустріч”, директор ЦДАГО України О. Бажан провела для другої частини студентів І курсу семінарське заняття на тему “Документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України як джерело вивчення історії України ХХ-ХХІ століття”.

В ході семінару студентам було проведено ознайомчу екскурсію по архіву, продемонстровано документальну виставку, присвячену 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 рр., а також шматочки хліба часів Голодомору, знайдені працівниками архіву в кримінальній справі репресованого.

Фоторепортаж.   

22 листопада 2018 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підготовку методичних рекомендацій зі складання номенклатури справ центральних органів спортивних громадських організацій, наукових статей працівників архіву та документальної виставки, присвяченої 95-м роковинам голоду 1921-1923 років.

21 листопада 2018 р.

В газеті Верховної Ради України “Голос України” (стор. 9) вийшло друком інтерв’ю з директором ЦДАГО України О. Бажан під назвою “Документальні артефакти Революції”.

21 листопада 2018 р.

До 5-ї річниці Революції гідності на веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Виставки”, оновлено добірку документів про події 2013-2014 років. Збір документів та артефактів часів Революції гідності продовжується.

Виставка on-line.

20 листопада 2018 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у роботі круглого столу “Винищення голодом. Пам’ять нації”, присвяченому 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні, засідання якого відбулось у Державному архіві Київської області. З доповіддю на тему “Діяльність Центрального державного архіву громадських об’єднань України з популяризації документів Національного архівного фонду стосовно Голодомору 1932-1933 років” виступила директор ЦДАГО України О. Бажан.

Фоторепортаж.   

19 листопада 2018 р.

У ЦДАГО України відбулась прес-конференція з приводу виявлення серед архівних документів унікальної знахідки – хліба часів Голодомору 1932-1933 років. На питання журналістів відповіли заступник Міністра юстиції України Д. Чернишов, Голова Державної архівної служби України Т. Баранова та директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О. Бажан.

Прес-реліз.   Документи.   Детальніше.   Фоторепортаж.   Подія в ЗМІ.

15 листопада 2018 р.

В газеті “Голос України” (стор. 4) вийшла друком добірка документів із фондів ЦДАГО України “Документальні свідчення про Голодомор 1932-1933 років. До 85-х роковин трагедії українського народу”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С. Власенко.

15 листопада 2018 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан провела для студентів І курсу історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка семінарське заняття на тему “Документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України як джерело вивчення історії України ХХ-ХХІ століття”. В ході семінару студентам було проведено ознайомчу екскурсію по архіву та продемонстровано документальну виставку, присвячену 75-й річниці вигнання нацистських окупантів із Києва, що експонується в читальному залі архіву.

Даний захід проведено в рамках освітньо-пізнавальних проектів ЦДАГО України “Архівна аудиторія історика” та кафедри новітньої історії України історичного факультету КНУ імені Т. Шевченка “Крок назустріч”.

Фоторепортаж.

6 листопада 2018 р.

В газеті “Сільські вісті” (стор. 3) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Сплюндрований, але нескорений. [До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із Києва]”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С. Власенко.

6 листопада 2018 р.

До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із Києва, в читальному залі ЦДАГО України експонується виставка документів Національного архівного фонду.

Фоторепортаж.

1 листопада 2018 р.

В газеті Верховної Ради України “Голос України” (стор. 14) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Документальні свідчення українського державотворення. До 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С. Власенко.

1 листопада 2018 р.

До 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

31 жовтня 2018 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся семінар на тему “Впровадження нормативних актів з питань діловодства та забезпечення збереженості документів у практику роботи громадських організацій етнонаціональних меншин України”.


Детальніше.   Фоторепортаж.

24 жовтня 2018 р.

Співробітники реставраційної майстерні ЦДАГО України взяли участь у стажуванні реставраторів державних архівів, що відбулося на базі Державного центру збереження документів Національного архівного фонду.

Детальніше.   Фоторепортаж.

24 жовтня 2018 р.

Центральний державний архів громадський об’єднань України отримав на зберігання документи відомого українського дисидента, громадсько-політичного діяча та одного з фундаторів Демократичної партії України Юрія Васильовича Бадзьо. Детальніше про це можна дізнатися на офіційній сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook.

19 жовтня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан провела семінарське заняття на тему “Комплектування, збереженість, використання документів Національного архівного фонду на прикладі Центрального державного архіву громадських об’єднань України” для студентів спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. В ході семінару студентам було проведено ознайомчу екскурсію по архіву.

Фоторепортаж.

13 жовтня 2018 р.

До 85-ї річниці від дня народження українського архівіста, журналіста, державного діяча Бориса Васильовича Іваненка (1933-2008), на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотодобірку про його роботу в Центральному державному архіві громадських об’єднань України.

8 жовтня 2018 р.

До 80-ї річниці створення автономного уряду Карпатської України (Підкарпатської Руси) на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

4 жовтня 2018 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про документальні виставки, присвячені 80-й річниці створення Карпатської України та 100-річчю створення Західноукраїнської Народної Республіки, а також огляд документів про дипломатичне представництво ЗУНР у Франції.

1 жовтня 2018 р.

На державне зберігання до ЦДАГО України передано головним експертом групи “Молодіжна політика” Юрієм Юзичем документи Молодіжного крила Політичної Партії “Фронт змін” (положення, концепції, протоколи, інструкції, звіти, списки, листи тощо), які стануть цінним джерелом для дослідження сучасної історії України.

Фоторепортаж.