Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років

Пропозиції щодо співпраці ЦДАГО України з громадськістю та засобами масової інформації в 2019 році11 серпня 2019 р.

До 130-річчя від дня народження українського дипломата, державного, політичного, громадського діяча Олександра Яковича Шульгина, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено його особисті документи, що зберігаються в архіві.

5 серпня 2019 р.

Документи з архівно-слідчих справ репресованих селян, що зберігаються в Центральному державному архіві громадських об’єднань України, представлені на виставці “Скривавлена нива”, яка відкрилась на території Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”.

4 серпня 2019 р.

До 105-ї річниці створення Союзу визволення України, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи Союзу, що зберігаються в архіві.


1 серпня 2019 р.

До 105-ї річниці початку Першої світової війни, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про військовополонених українців.


Липень 2019 р.

В науково-практичному журналі “Архіви України” (№ 2 за 2019 р., стор. 128-135) вийшов друком огляд документів “Фонд 1-ї Української партизанської дивізії ім. двічі Героя Радянського Союзу С.А. Ковпака (Сумське партизанське з’єднання) як комплекс джерел з історії партизанського руху опору в роки Другої світової війни”.

29 липня 2019 р.

На телеканалі ІCTV вийшов в ефір перший випуск програми “Теорія змови”, присвячений темі “золота партії”, в якому використано інтерв’ю з директором Центрального державного архіву громадських об’єднань України О. Бажан про документи Компартії України, що зберігаються в архіві.

26 липня 2019 р.

З нагоди 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із м. Львів, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву, що розкривають факти масових знищень населення у Львівській області.

12 липня 2019 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи політичних партій “Партія промисловців і підприємців України” та “Християнсько-ліберальна партія України”.

10 липня 2019 р.

На  веб-сайті  ЦДАГО України,  в рубриці “Фонди”,  розміщено оцифровані описи фонду № 7 “Центральний комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України (Молодь за демократичний соціалізм)”:

- опис 9 “Документи відділів ЦК ЛКСМУ (1944-1961)”;

- опис 12 “Документи з’їздів, конференцій, пленумів, бюро і Секретаріату ЦК ЛКСМУ та його відділів (1921-1941)”;

- опис 13 “Стенограми і протоколи з’їздів, пленумів, засідань Бюро і Секретаріату ЦК ЛКСМУ обкомів комсомолу та документи відділів ЦК ЛКСМУ (1952-1958)”.

5 липня 2019 р.

В ЦДАГО України триває архівна практика студентів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в ході якої вони знайомляться з діяльністю архіву та набувають практичних навичок з основних напрямків його роботи.

Фоторепортаж.   

25 червня 2019 р.

На виконання Указу Президента України від 24 квітня 2019 року «Про відзначення 23-ї  річниці Конституції  України», в ЦДАГО України відкрилася виставка документів із фондів архіву «З історії конституційного  процесу в Україні».

Фоторепортаж.   

24 червня 2019 р.

До 85-ї річниці перенесення столиці України з Харкова до Києва, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву, що стосуються даної події.

20 червня 2019 р.

В журналі “Фокус” вийшла друком стаття Михайла Колесникова “Чорна каса. Таємні грошові операції КПРС”, під час підготовки якої автором було взято інтерв’ю у директора Центрального державного архіву громадських об’єднань України О. Бажан. Також, були використані документи із фондів ЦДАГО України, окремі з яких долучені до публікації.

19 червня 2019 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України.

19 червня 2019 р.

З метою відпрацювання алгоритмів дій з організації та здійснення заходів щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей на випадок пожежі, в Центральному державному архіві громадських об’єднань України проведено теоретичне заняття та практичні тренування. У рамках теоретичного заняття проведено повторний протипожежний інструктаж та продемонстровано навчальний фільм “Пожежа в кімнаті”.

Фоторепортаж.   

18 червня 2019 р.

До 80-ї річниці відкриття Меморіального музею та пам’ятника Тараса Шевченка у Каневі, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву, що дозволяють скласти певне уявлення про цю подію.

14 червня 2019 р.

Колектив Центрального державного архіву громадських об’єднань України відвідав Верховну Раду України та ознайомився з організацією роботи вищого законодавчого органу нашої держави.

Фоторепортаж.   

13 червня 2019 р.

Начальник відділу використання інформації документів С. Власенко взяла участь у Шостій Міжнародній науковій конференції “Крим в історії України”, організаторами якої виступили Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України і Національний заповідник “Софія Київська”. Тема її доповіді стосувалася документів Центрального державного архіву громадських об’єднань України з історії радянського партизанського руху опору в Криму періоду Другої світової війни.

11 червня 2019 р.

У ЦДАГО України відбувся круглий стіл на тему “Архіви у ХХІ столітті: актуальні питання архівного менеджменту”.

Афіша.   Програма.   Детальніше.   Фоторепортаж.


7 червня 2019 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому обговорено стан роботи фінансово-економічного сектору, питання охорони праці та пожежної безпеки, основні аспекти роботи з переведення в електронну форму довідкового апарату до документів Національного архівного фонду, що зберігаються в ЦДАГО України.

6 червня 2019 р.

У рамках відзначення Міжнародного тижня архівів, у ЦДАГО України відбувся День відкритих дверей. Під час ознайомлення з архівом відвідувачі на власні очі побачили, в яких умовах зберігаються документи, пройшли лабіринтами архівної будівлі, отримали відповіді фахівців на питання.

Фоторепортаж.   

29 травня 2019 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся семінар на тему “Забезпечення збереженості документів громадських формувань: архівні практики”.

Детальніше.   Фоторепортаж.   

29 травня 2019 р.

В газеті Верховної Ради України “Голос України” (стор. 10) вийшла друком стаття “Свята відданість народній справі, мужнє лицарське завзяття в бою. До 140-ї річниці від дня народження Симона Петлюри”, підготовлена за документами із фондів ЦДАГО України.

26 травня 2019 р.

В програмі “Факти тижня” телеканалу ІCTV презентовано сюжет “Таємне досьє: куди зникло золото партії?”, в якому використано документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України.

22 травня 2019 р.

До 140-річчя від дня народження державного, військового, політичного діяча, Голови Директорії Української Народної Республіки та Головного Отамана Армії УНР Симона Васильовича Петлюри, на офіційному веб-сайті ЦДАГО України та на сторінці архіву в соціальній мережі Facebook розміщено віртуальний виставковий документальний проект “Роздуми про Симона Петлюру: гортаючи сторінки Празького архіву”.

21 травня 2019 р.

На  офіційному  веб-сайті  ЦДАГО України  розміщено  збірник  статей і матеріалів  круглого  столу на тему “Крим – це Україна. Документальні свідчення в архівах України”, проведеного Центральним державним архівом громадських об’єднань України за підтримки Міністерства юстиції України та Державної архівної служби України 15 лютого 2019 року.

17 травня 2019 р.

На офіційному веб-сайті ЦДАГО України розміщено рубрику “Крим – це Україна. Документальні свідчення в архівах України”, де представлено документальну виставку про кримських татар і публікації архіву з історії Криму.


16 травня 2019 р.

До Міжнародного дня вишиванки, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено фотографії із фондів архіву, на яких зображені українці в національному вбранні.


15 травня 2019 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підготовку виставок документів, наукових публікацій працівників архіву та збірника статей і матеріалів круглого столу на тему “Крим – це Україна. Документальні свідчення в архівах України”.

11 травня 2019 р.

Колектив Центрального державного архіву громадських об’єднань України відвідав Будинок Уряду та ознайомився з організацією роботи Кабінету Міністрів України.

Детальніше.   Фоторепортаж.   

8 травня 2019 р.

До Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про в’язнів нацистських тюрем.

7 травня 2019 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь в урочистому відкритті Державним архівом Київської області архівно-музейної виставки “НeпpOSTі листи: документи остарбайтерів з Київщини”, присвяченої Дню памяті та примирення.

Фоторепортаж.   

2 травня 2019 р.

На  веб-сайті  ЦДАГО України,  в рубриці “Фонди”,  розміщено оцифровані описи фонду № 7 “Центральний комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України (Молодь за демократичний соціалізм)”:

- опис 5 “Документи загального відділу ЦК ЛКСМУ (1948-1951)”;

- опис 6 “Документи відділів ЦК ЛКСМУ (1947-1951)”.

26 квітня 2019 р.

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цьогоріч Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести, напередодні свого сторічного ювілею, заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом “Безпечне та здорове майбутнє праці”. У контексті цієї події у Центральному державному архіві громадських об’єднань України розроблено план заходів з відзначення у 2019 році Дня охорони праці. Заходи, присвячені Дню охорони праці в архіві, пройдуть під гаслом “Безпечне та здорове майбутнє праці”.

25 квітня 2019 р.

В газеті Ради національних спільнот України “Національний діалог” (№ 1(17), стор. 8) вийшла друком стаття начальника відділу забезпечення збереженості та обліку документів ЦДАГО України А. Іщук “Діловодство у громадських формуваннях у запитаннях та відповідях: Експертиза цінності документів”.

25 квітня 2019 р.

Впродовж квітня 2019 року, з метою підвищення кваліфікації та фахового рівня, керівництво ЦДАГО України взяло участь у навчанні для підвищення кваліфікації за програмами тематичних короткострокових семінарів “Управління проектами в публічній сфері”, “Адміністративні процедури та надання адміністративних послуг”, “Європейська інтеграція України, Конструктивне партнерство з країнами ЄС” в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України.

24 квітня 2019 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому обговорено питання про роботу з дотримання антикорупційного законодавства, діяльність з розшуку невиявлених у процесі перевіряння наявності і фізичного стану документів, забезпечення кібербезпеки електронних інформаційних ресурсів ЦДАГО України.

18 квітня 2019 р.

Документи з архівних кримінальних справ репресованих у 1930-х роках представників української інтелігенції, що зберігаються в Центральному державному архіві громадських об’єднань України, презентовано на виставці “Розстріляна еліта: Биківнянський вимір”, яка відкрилась у Національному музеї історії України.

17 квітня 2019 р.

В науково-практичному журналі “Архіви України”, № 1 за 2019 рік, вийшли друком статті співробітників ЦДАГО України:

- директора архіву О. Бажан – “Круглий стіл “Крим – це Україна. Документальні свідчення в архівах України”, де висвітлено організований з ініціативи ЦДАГО України та за підтримки Міністерства юстиції України та Державної архівної служби України захід, на якому обговорювались актуальні проблеми відтворення в архівних документах історії українського Криму (стор. 203-209);

- начальника відділу використання інформації документів С. Власенко – “Діяльність Комісії з історії Вітчизняної війни при Академії наук УРСР щодо формування партизанських фондів (1946-1950 рр.)”, в якій досліджено діяльність Комісії, спрямовану на формування джерельної бази з історії партизанського руху опору в роки Другої світової війни (стор. 102-119).

8 квітня 2019 р.

До 70-ї річниці від дня народження українського громадського діяча Василя Васильовича Овсієнка, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено привітання від колективу архіву та документи про членство В. Овсієнка в Українській Гельсінській групі.

6 квітня 2019 р.

До 140-ї річниці від дня народження видатного громадсько-політичного діяча, учасника національно-визвольних змагань 1917-1921 рр., члена Української Центральної Ради, заступника голови Директорії та Головного отамана військ УНР в екзилі Андрія Миколайовича Лівицького, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено його листи, які зберігаються в архіві.

5 квітня 2019 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. Власенко взяла участь у міжнародній науковій конференції “Історико-культурний туризм: український та світовий досвід”, проведеній кафедрою етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Київською міською організацією Національної спілки краєзнавців України.

5 квітня 2019 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан провела для студентів ІІ курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка семінарське заняття на тему “Завдання, функції та організація діяльності державних архівів: Центральний державний архів громадських об’єднань України”. В ході заняття студенти отримали практичні навички роботи користувачів документами Національного архівного фонду, їм було проведено екскурсію архівом.

Фоторепортаж.   

4 квітня 2019 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан взяла участь у роботі круглого столу “Галузевому державному архіву Служби безпеки України 25 років: здобутки та перспективи”.

Детальніше.