Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державна архівна служба України Національне агентство України з питань державної служби

Рус    


До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 роківНа виконання рішення Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 березня 2021 року та розпорядження Державної архівної служби України від 18 березня 2021 року, з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19, в Центральному державному архіві громадських об’єднань України тимчасово припиняється робота читального залу з 20 березня 2021 року.

     Необхідні інформаційні послуги будуть надаватись дистанційно. Просимо звертатися за телефоном:     (044) 285-55-16. Письмові звернення приймаються на е-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. та на поштову адресу:           вул. Генерала Алмазова, 8, м. Київ, 01011. Також ми завжди на зв’язку на нашій сторінці у facebook.

          Дбаймо про свою безпеку та безпеку оточуючих!14 квітня 2021 р.

Заступник директора Тамара Красавіна та начальник відділу формування НАФ і діловодства Наталія Бабіна взяли участь у звітно-виборній конференції громадської організації «Рада національних спільнот України», яка відбулася у режимі Zoomконференції.

Фоторепортаж.

12 квітня 2021 р.

До Всесвітнього дня авіації та космонавтики, 60-ї річниці з часу здійснення першого в історії польоту людини в космос, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівний документ, що висвітлює науковий розвиток космічної галузі в Україні.

8 квітня 2021 р.

На E-resource ЦДАГО України розміщено описи №№ 5, 6 фонду № 7 “Центральний комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України (Молодь за демократичний соціалізм) (ЦК ЛКСМУ (МДС)), м. Київ (1919-1991)”, що охоплюють документи відділів ЦК ЛКСМУ та протоколи з’їздів, пленумів, засідань Бюро і Секретаріату ЦК та конференцій, пленумів засідань бюро обласних і міських комітетів ЛКСМУ за 1948-1951 рр.

6 квітня 2021 р.

До Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено фотодобірку про роботу архіву зі своїми фондоутворювачами – спортивними організаціями та архівний документ – листівку 20-х років ХХ століття спортивної тематики.

4 квітня 2021 р.

До Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розмінування, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено добірку архівних документів з історії даної проблеми.

1 квітня 2021 р.

На вебсайті ЦДАГО України створено сторінку “Український мартиролог ХХ ст.”, що вміщує відомості про хід наповнення цієї електронної бази за документами ЦДАГО України, а також посилання на вже існуючі інформаційні довідки стосовно 5 929 репресованих громадян.

31 березня 2021 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України Світлана Власенко взяла участь у роботі круглого столу на тему “Жінка в історії та сучасності”, проведеного в режимі онлайн кафедрою новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, виступивши з доповіддю про документальні джерела з історії участі жінок у радянському партизанському русі під час Другої світової війни.

27 березня 2021 р.

До Всесвітнього дня театру на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено тематичну добірку документів із колекції «Український музей в Празі».


25 березня 2020 р.

Онлайн-проєкт “Управлінські рішення вищого політичного керівництва України. 1919-1991 рр.” на E-resource ЦДАГО України поповнено на 31 справу обсягом 5030 аркушів.


21 березня 2021 р.

До Всесвітнього дня поезії, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено добірку архівних документів.


18 березня 2021 р.

Інформацією з документів ЦДАГО України поповнено базу даних “Український мартиролог ХХ ст.” на вебпорталі Укрдержархіву. Загальна кількість осіб, представлених у базі за документами ЦДАГО України, становить 5929.


13 березня 2021 р.

В газеті Кабінету Міністрів України “Урядовий кур’єр” вийшла друком стаття “Експеримент над містом у величезних масштабах” про Куренівську аварію в м. Києві 13 березня 1961 року, підготовлена провідним архівістом Віктором Тихомировим за документами із фондів ЦДАГО України.

13 березня 2021 р.

До 60-х роковин Куренівської аварії в м. Києві, на вебсайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

6 березня 2021 р.

До 90-річчя від дня народження видатного українського композитора, поета, Героя України Олександра Івановича Білаша, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено добірку архівних документів.

28 лютого 2021 р.

Документи із фондів ЦДАГО України використані в сюжетах “Таємниці радянських ресторанів” та “Розстрільна справа Гастроному № 1” у програмі новин “Факти тижня”, що вийшла на телеканалі ІCTV.

Фоторепортаж.

25 лютого 2021 р.

До 150-річчя з дня народження Лесі Українки на вебсайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

25 лютого 2021 р.

Документи ЦДАГО України представлені на виставці до 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Проєкт, підготовлений під егідою Державної архівної служби України, презентує понад двісті архівних джерел з фондів центральних та обласних архівів, що висвітлюють життєвий і творчий шлях видатної української поетеси.

24 лютого 2021 р.

Директор архіву О.Бажан, заступник директора Т. Красавіна, начальник відділу формування НАФ і діловодства Н.Бабіна взяли участь в урочистому прийманні Державним архівом Київської області документів Національного проекту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» (грантова програма за підтримки Українського культурного фонду), яке відбулося за участі Голови Державної архівної служби України А.Хромова.

Завдяки реалізації спільного проекту Державної архівної служби України, Вишгородського історико-культурного заповідника, державних адміністрацій трьох областей – Київської, Житомирської та Рівненської на державне зберігання надійшли документи на різних носіях, які висвітлюють розвиток в Україні одного із найстаріших ремісництв – бортництва.

У заході взяли участь директори центральних державних архівів, представники Київської обласної державної адміністрації, провідні науковці та історики України.

Фоторепортаж.

22 лютого 2021 р.

До 65-ї річниці початку процесу десталінізації суспільства, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.


20 лютого 2021 р.

До Дня Героїв Небесної Сотні, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено фотографії з нових надходжень про лютневі події Революції Гідності.


17 лютого 2021 р.

Відбувся публічний звіт Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова в Українському національному інформаційному агентстві “Укрінформ”. У слуханнях звіту взяла участь директор ЦДАГО України Ольга Бажан.

Відеозапис публічного звіту.   Фоторепортаж.

17 лютого 2021 р.

До 165-річчя з дня народження видатної української педагогині, засновниці та активної учасниці українського жіночого руху, громадської діячки Софії Федорівни Русової, на вебсайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

16 лютого 2021 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому обговорено підсумки діяльності Центрального державного архіву громадських об’єднань України у 2020 році та розглянуто його основні завдання на 2021 рік.

16 лютого 2021 р.

Відбулося засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто номенклатуру справ ЦДАГО України.

16 лютого 2021 р.

Вийшло друком документальне видання “Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ ст.” (К., 2020), підготовлене Інститутом історії України НАН України за письмовими та візуальними джерелами, зокрема й за документами із фондів ЦДАГО України.


15 лютого 2021 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підготовку документальних виставок, присвячених 165-й річниці з дня народження Софії Русової, 150-річчю Лесі Українки та 60-м роковинам Куренівської трагедії, а також про участь ЦДАГО України в конкурсі науково-методичних і науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії за 2020 рік.

14 лютого 2021 р.

Документи із фондів ЦДАГО України про життя радянської еліти використані в сюжеті “Приховане життя радянських мажорів” у програмі новин “Факти тижня”, що вийшла на телеканалі ІCTV.

Фоторепортаж.

11 лютого 2021 р.

На E-resource ЦДАГО України розпочато розміщення описів одного з найбільших фондів архіву – Ф. 7 “Центральний комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України (Молодь за демократичний соціалізм) (ЦК ЛКСМУ (МДС)), м. Київ (1919-1991)”. Пропонуємо до уваги описи 1, 2, 3, що охоплюють документи з’їздів, конференцій, пленумів, Бюро і Секретаріату ЦК ЛКСМУ та його відділів за 1919-1948 рр.

8 лютого 2021 р.

З нагоди 100-річчя Біосферного заповідника “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено добірку архівних документів.


30 січня 2021 р.

На телеканалі “Дом” вийшла програма “Неофіційна розмова” за участі Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова. Зйомки програми відбувались у ЦДАГО України.

29 січня 2021 р.

В газеті “Рідний край” Буринської ОТГ Конотопського району Сумської області опубліковано статтю “Про Олександрівський дитячий будинок: на основі архівних документів”, підготовлену начальником відділу використання інформації документів Світланою Власенко за документами із фондів ЦДАГО України.

29 січня 2021 р.

До Дня пам’яті героїв Крут, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено брошуру під назвою «Крути» (1942 р.), що розповсюджувалась українським націоналістичним підпіллям на теренах Західної України.

27 січня 2021 р.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено добірку архівних документів про масові розстріли мирного населення в гетто м. Сокаль Львівської області в роки Другої світової війни.

26 січня 2021 р.

В ЦДАГО України розпочалась виробнича практика студентів ІІІ курсу навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського. Враховуючи карантинні обмеження, практика організована в режимі онлайн, а тому студенти відвідали лише установче заняття, на якому ознайомилися з основними напрямами діяльності архіву, переглянули оригінали документів Національного архівного фонду, що зберігаються в архіві, отримали практичні завдання для проходження практики.

Фоторепортаж.

23 січня 2021 р.

До 130-річчя з дня народження українського поета, перекладача, громадського та державного діяча Павла Григоровича Тичини, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про популярність його ранньої творчості серед української спільноти в еміграції.

22 січня 2021 р.

До Дня Соборності України, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про зародження цього свята в сучасній Україні.


21 січня 2021 р.

На E-resource ЦДАГО України розміщено чергові описи фонду 1 “Центральний комітет Комуністичної партії України” в текстовому форматі:

- опис 18 “Документи Зафронтового бюро ЦК КП(б)У (1918-1920)”;

                           - опис 19 “Документи нелегального ЦК КП(б)У (1942-1943)”.

20 січня 2021 р.

Відбулося засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто удосконалені описи справ.

20 січня 2021 р.

Директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О. Бажан, заступник директора Т. Красавіна, начальник відділу формування НАФ і діловодства Н. Бабіна за участі директора Центрального державного електронного архіву України Ю. Ковтанюка провели зустріч із засновниками благодійної організації “Благодійний фонд “Де-факто” О. Балюрою та Т. Долінською. В ході зустрічі здійснено передавання на зберігання документів про створення мережі Relkom і корпорації української національної глобальної комп’ютерної мережі “UAnet” за 1992-1994 роки та обговорено подальші шляхи співпраці у напрямку збереження документальних свідчень створення і розвитку телекомунікаційних, комп’ютерних систем та мереж України.

Фоторепортаж.

17 січня 2021 р.

До 100-річчя від дня заснування Українського вільного університету, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено один із перших документів з історії УВУ віденського періоду.

15 січня 2021 р.

В ЦДАГО України проходить практика студентів Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка. Враховуючи карантинні обмеження, практика організована в режимі онлайн.

14 січня 2021 р.

До 150-річчя від дня народження українського вченого-сходознавця, академіка, філолога, письменника, історика, перекладача Агатангела Юхимовича Кримського, на вебсайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

13 січня 2021 р.

Відбулося засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому підведено підсумки роботи НМР за 2020 рік та розглянуто питання про документальну виставку, присвячену 150-річчю від дня народження Агатангела Кримського.

5 січня 2021 р.

На вебсайті ЦДАГО України розміщено звітну інформацію про роботу із зверненнями громадян, про розгляд запитів на інформацію та про роботу читального залу архіву в 2020 році.