Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Національне агентство України з питань державної служби

Рус    


До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років20 лютого 2020 р.

Відбулося розширене засідання колегії ЦДАГО України, на якому підведено підсумки діяльності архіву в 2019 році та визначено основні завдання на 2020 рік. Схваленню пріоритетних напрямків діяльності ЦДАГО України на поточний рік передувало їх обговорення з науковцями, освітянами та представниками громадських організацій.

Фоторепортаж.

20 лютого 2020 р.

До Дня Героїв Небесної Сотні на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотографії Володимира Зінченка про події на Майдані 18-19 лютого 2014 року, передані автором на зберігання до нашого архіву.

17 лютого 2020 р.

До 100-річчя від дня народження Василя Порика – українського героя руху Опору у Франції періоду Другої світової війни, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про вшанування його пам’яті.

14 лютого 2020 р.

Директор ЦДАГО України Ольга Бажан та заступники директора Тамара Красавіна й Ірина Коваленко взяли участь у розширеному засіданні колегії Державної архівної служби України, на якому було підбито підсумки діяльності Укрдержархіву, державних архівних установ за 2019 рік та визначено пріоритетні вектори їх розвитку.

10 лютого 2020 р.

До 125-ї річниці від дня народження Василя Вишиваного (Вільгельма фон Габсбург-Лотрінгена), на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи з його архівної кримінальної справи.

6-7 лютого 2020 р.

Провідний науковий співробітник ЦДАГО України Віктор Тихомиров взяв участь у роботі міжнародної наукової конференції “Церква Мучеників: Гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті”, виступивши з доповіддю про архівну кримінальну справу стосовно єпископа Павла (Кратирова).


30 січня 2020 р.

У ЦДАГО України відбулась презентація програмного комплексу з інформатизації архівної справи – електронного ресурсу онлайн доступу до фондів архіву “Archium/Архіум”.

Прес-реліз.   Детальніше.   Фоторепортаж.   Подія в ЗМІ.

28 січня 2020 р.

Директор ЦДАГО України Ольга Бажан взяла участь у прямому ефірі програми “Культура Live”, розповівши про електронний ресурс онлайн доступу до фондів архіву “Archium/Архіум”.

28 січня 2020 р.

До 90-ї річниці ліквідації Української автокефальної православної церкви на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву “Репресоване духовенство Української автокефальної православної церкви”.

27 січня 2020 р.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву про концентраційний табір Освенцим.


23 січня 2020 р.

Відбулося засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому підведено підсумки роботи НМР за 2019 рік, розглянуто питання про документальні виставки онлайн, присвячені 90-й річниці ліквідації Української автокефальної православної церкви та 125-річчю від дня народження Максима Рильського.

22 січня 2020 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України Світлана Власенко взяла участь у роботі круглого столу “На шляху до єдності: визвольні змагання в Україні в 1917-1921 рр.”, проведеному до Дня Соборності України кафедрою новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заявивши тему “Делегація Західноукраїнської Народної Республіки на Паризькій мирній конференції (за документами ЦДАГО України)”.

16 січня 2020 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у презентації пошукового порталу martyrology.org.ua в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, який допоможе встановити долі зниклих безвісти військовослужбовців часів Другої світової війни.

Детальніше.    Фоторепортаж.

15 січня 2020 р.

У програмі “Факти” телеканалу ІCTV презентовано сюжет про історичні документи, що зберігаються в Центральному державному архіві громадських об’єднань України.

Фоторепортаж.

13 січня 2020 р.

На веб-сайті ЦДАГО України розміщено звітну інформацію про роботу із зверненнями громадян, про розгляд запитів на інформацію та про роботу читального залу архіву в 2019 році.

28 грудня 2019 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Центральної ради Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України, Центрального комітету Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Громадської організації “Рада національних спільнот України”.

28 грудня 2019 р.

У ЦДАГО України відбулося засідання Комісії з контролю за наявністю, станом та розшуком документів Національного архівного фонду, на якому розглянуті питання про підсумки роботи з перевіряння наявності та фізичного стану документів НАФ у 2019 р. та її подальше проведення у 2020 р.

27 грудня 2019 р.

На  веб-сайті  ЦДАГО України,  в рубриці “Фонди”,  розміщено оцифровані описи фонду № 7 “Центральний комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України (Молодь за демократичний соціалізм)”:

- опис 17 “Документи відділів ЦК ЛКСМУ (1951-1964)”;

- опис 18 “Стенограми і протоколи з’їздів, пленумів, засідань Бюро і Секретаріату ЦК ЛКСМУ (МДС) (1965-1991)”.

23 грудня 2019 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про стан функціонування офіційних інтернет-ресурсів ЦДАГО України в 2019 році, дотримання в архіві Закону України “Про звернення громадян”, про стан виконання прийнятих впродовж поточного року рішень колегії архіву та план роботи колегії ЦДАГО України на 2020 рік.

19 грудня 2019 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан та працівники архіву взяли участь у відкритті документальної виставки “Армія… кров’ю писала живу осяйну, безсмертну легенду боротьби і перемоги…”, присвячену 100-річчю Першого Зимового походу Армії УНР, що відбулось у залі очікування для військовослужбовців Центрального залізничного вокзалу.

Фоторепортаж.

18 грудня 2019 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан взяла участь у відкритті фотодокументальної виставки “Іноземні представництва в Києві в 1917-1919 рр.: початок міждержавних відносин”, що відбулось у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС.


13 грудня 2019 р.

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права в Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся круглий стіл на тему “Дискусійні питання реалізації прав людини на доступ до публічної інформації та на захист персональних даних у діяльності архівних установ України”.

Детальніше.    Фоторепортаж.

11 грудня 2019 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто проекти планів наукової та методичної, публікаційної та виставкової роботи ЦДАГО України на 2020 рік.

6 грудня 2019 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Центрального комітету Профспілки працівників зв’язку України, Центрального комітету Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України, Добровільного пожежного товариства України та Центрального державного архіву громадських об’єднань України.

6 грудня 2019 р.

До 100-річчя від початку 1-го Зимового походу Армії УНР, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи української військової еміграції, що зберігаються в архіві.

3 грудня 2019 р.

Документи із фондів ЦДАГО України презентовані у експозиції першого в Україні квест-музею “Сила підпису”, що відкрився 28 листопада у Київській міській галереї мистецтв “Лавра”.

Детальніше.