Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


ОГОЛОШЕННЯ


Шановні користувачі!

У зв’язку з необхідністю проведення ремонтних робіт, читальний зал архіву не працюватиме з 09.12 по 20.12.2019 року.До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років

Пропозиції щодо співпраці ЦДАГО України з громадськістю та засобами масової інформації в 2019 році6 грудня 2019 р.

До 100-річчя від початку 1-го Зимового походу Армії УНР, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи української військової еміграції, що зберігаються в архіві.

3 грудня 2019 р.

Документи із фондів ЦДАГО України презентовані у експозиції першого в Україні квест-музею “Сила підпису”, що відкрився 28 листопада у Київській міській галереї мистецтв “Лавра”.

Детальніше.


28 листопада 2019 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан взяла участь у ХХ джерелознавчих читаннях на тему “Архівознавство в контексті історичної пам’яті та цифровізації суспільства”, присвячених 75-річчю від дня заснування кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Фоторепортаж.

26 листопада 2019 р.

Заступник директора ЦДАГО України Т. Красавіна, начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів ЦДАГО України А. Іщук взяли участь у розширеному засіданні президії Ради національних спільнот України, яке відбулось в Українському фонді культури ім. Бориса Олійника.

Т. Красавіна привітала учасників засідання і наголосила на важливості започаткованої співпраці ЦДАГО України з громадськими організаціями етнонаціональних меншин України та закликала їх представників до подальшого співробітництва у сфері збереження документальної спадщини та передавання архівних документів до ЦДАГО України.

Фоторепортаж.

23 листопада 2019 р.

Директор ЦДАГО України Ольга Бажан взяла участь у прямому ефірі програми Українського радіо “Дзеркало історії”.

У своєму виступі вона розповіла про склад і зміст документів, що зберігаються в ЦДАГО України, стосовно Голодомору 1932-1933 рр., про умови доступу до них, а також про нові архівні знахідки з цієї тематики.

23 листопада 2019 р.

До Дня пам’яті жертв Голодоморів, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву.


21 листопада 2019 р.

До Дня Гідності та Свободи, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи із фонду № 355 “Колекція документів, що висвітлюють події Євромайдану (Революції Гідності) (2013-2014 рр.)”, комплектування якого триває.

20 листопада 2019 р.

До 15-ї річниці Помаранчевої революції на веб-сайті ЦДАГО України презентовано виставку документів із фондів архіву про події Майдану 2004 року.

Виставка on-line.

18 листопада 2019 р.

До 160-річчя від дня народження українського державного, громадського, політичного діяча Костя Антоновича Левицького, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено його спогади про листопадові події 1918 року в Західній Україні.

13 листопада 2019 р.

До 130-річчя від дня народження українського письменника-сатирика Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка), на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено добірку документів із фондів архіву про його життя та творчу діяльність.

12 листопада 2019 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся семінар на тему “Паспортизація архівних підрозділів громадських формувань: актуальні питання”.

Детальніше.  Фоторепортаж.

9 листопада 2019 р.

До Дня української писемності та мови, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.


6 листопада 2019 р.

На  веб-сайті  ЦДАГО України,  в рубриці “Фонди”,  розміщено оцифровані описи фонду № 7 “Центральний комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України (Молодь за демократичний соціалізм)”:

- опис 15 “Стенограми і протоколи з’їздів, пленумів, засідань Бюро і Секретаріату ЦК ЛКСМУ, інші документи загального відділу ЦК ЛКСМУ (1958-1964)”;

- опис 16 “Стенограми і протоколи конференцій, пленумів, активів, зборів та засідань бюро обкомів ЛКСМУ (1959-1966)”.

31 жовтня 2019 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому обговорено питання про стан роботи в архіві з дотримання законів України у сфері кадрової політики, про співпрацю архіву із засобами масової інформації та про підсумки виконання планів роботи за 9 місяців 2019 року.

28 жовтня 2019 р.

До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів з території України, на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву “Вони пережили нацистську окупацію. Свідчення, зафіксовані у спогадах та щоденниках очевидців”.

Виставка on-line.   Детальніше.

24 жовтня 2019 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підготовку виставок документів, присвячених 75-й річниці вигнання нацистських окупантів з території України, 15-й річниці Помаранчевої революції та Дню Гідності та Свободи.

21 жовтня 2019 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Центрального комітету Професійної спілки працівників культури України, Центрального комітету Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України, Первинної профспілкової організації Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Політичної партії “Партія промисловців і підприємців України”.

19 жовтня 2019 р.

До Дня працівників целюлозно-паперової промисловості, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено добірку архівних документів з історії розвитку цієї галузі економіки в другій половині ХХ століття.

10 жовтня 2019 р.

До 130-річчя від дня народження українського поета, літературознавця, перекладача Михайла Опанасовича Драй-Хмари, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи з архівної кримінальної справи.

8 жовтня 2019 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан провела для студентів 1-го курсу спеціальностей “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” і “Управління інформаційною безпекою” Приватного вищого навчального закладу “Європейський університет” семінарське заняття на тему “Комплектування, збереженість, використання документів Національного архівного фонду на прикладі Центрального державного архіву громадських об’єднань України”.

Фоторепортаж.

5 жовтня 2019 р.

З нагоди Всесвітнього дня вчителів та Дня працівників освіти в Україні, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву.


2-3 жовтня 2019 р.

Начальник відділу ЦДАГО України А. Іщук взяла участь у роботі семінару “Нормативно-правове та методичне забезпечення організації діловодства, архівного зберігання документів у первинних, об’єднаних профспілкових організаціях Атомпрофспілки”, організатором якого виступив Центральний комітет Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України. Тема її доповіді стосувалася методики складання номенклатури справ первинних, об’єднаних профспілкових організацій та використання її у роботі.

Фоторепортаж.