Центральний державний архів
громадських об’єднань України

free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


І мене в сім’ї великій

В сім’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.Заходи ЦДАГО України до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

План заходів ЦДАГО України з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка


Проведені заходи

- 4 березня 2014 р. відбулося урочисте відкриття виставки архівних документів і творів Кобзаря “Душа поета – то душа народу, вірші поета – то його думки” із фондів ЦДАГО України та Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України.

Прес - реліз.     Фоторепортаж.     Виставка у ЗМІ.

- Протягом 4-5 березня 2014 р. проведено екскурсії: в ЦДАГО України – за документами архіву, що стосуються Тараса Шевченка; в Архіві відділу рукописних фондів та текстології Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка – за матеріалами архіву, пов’язаними з творчістю та життям Великого Кобзаря.

- 5 березня 2014 р. проведено екскурсію по виставці архівних документів і творів Тараса Шевченка студентам історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

- В журналі “Архіви України” (№2 за 2014 рік) вийшов друком огляд документів “Документи про Т. Г. Шевченка у фондах ЦДАГО України” (автори В.В. Антоненко, Л.В. Батрак).

- 27 червня 2014 р. в газеті “Голос України” (стор.16) вийшла друком добірка документів із фондів ЦДАГО України “Тарасова гора. До 75-ї річниці відкриття музею та пам’ятника Т.Г. Шевченка в Каневі”, підготовлена архівістом В.В. Антоненко.

- 29 грудня 2014 р. в газеті “Освіта” за 17-24 грудня 2014 р. (стор.6) вийшла друком стаття “Архіви про вшанування генія”, підготовлена за документами ЦДАГО України, що знайомить з історією вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка в ХХ столітті.

- 10 березня 2016 р. в читальному залі ЦДАГО України відкрилася виставка документів з фондів архіву, присвячена 155-й річниці з дня смерті Тараса Шевченка.

Детальніше.    Виставка у ЗМІ.

- 10 березня 2016 р. в газеті “Голос України” (стор.4) вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко під назвою “І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим тихим словом”, яка розповідає про документальну виставку, присвячену 155-й річниці від дня смерті Тараса Шевченка, що відкрилася в ЦДАГО України.


Документи ЦДАГО України про Тараса Шевченка

Виставка on-line

Публікації