Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters

Центрального державного архіву громадських об’єднань України


Виставка документів

до 150-х роковин від дня смерті Тараса Шевченка


10 березня 2011 р.
ЦДАГО України (вул. Кутузова, 8)

10 березня 2011 року в приміщенні Центрального державного архіву громадських об’єднань України (ЦДАГО України) відкривається виставка документів, присвячена 150-м роковинам від дня смерті Тараса Григоровича Шевченка. На ній представлені маловідомі до сьогодні громадськості архівні документи, які дають уявлення про заходи щодо увічнення пам’яті Кобзаря протягом ХХ століття.

Серед них: постанови Політбюро ЦК Компартії України, експозиційні плани та каталоги експонатів музеїв Т. Г. Шевченка, тематичні плани українського кінематографу, літературні сценарії кінофільмів, рекламні проспекти програм шевченківських концертів, проекти пам’ятників, вірші, фото тощо.

У документах висвітлена інформація щодо проведення заходів з відзначення 125-ї, 150-ї та 175-ї річниць з дня народження Т. Г. Шевченка та 85-х і 100-х роковин від дня його смерті; про створення та впорядкування Шевченківського національного заповідника, видання перекладів “Кобзаря”, створення повнометражних художніх і документальних кінофільмів, спорудження пам’ятників, оновлення експозицій музеїв; про присвоєння ім’я Т. Г. Шевченка населеним пунктам, установам, школам, встановлення меморіальних дощок на будинках та ін.

Особливий інтерес викликають документи довоєнного періоду: постанови ЦК КП(б)У, доповідні записки Наркомату освіти УРСР, зображення проектів пам’ятників, вітальні телеграми у зв’язку з черговими урочистими заходами із вшанування пам’яті Великого Кобзаря.


Виставка розгорнута у читальному залі ЦДАГО України (по вул. Кутузова, 8) і працює з 10.00 до 16.00.


Конт. особа з питань акредитації ЗМІ –

Власенко Світлана Іванівна

(тел. 285-74-05; Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.)