Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Національне агентство України з питань державної служби

Рус    

Архів    

2020 рік

7 травня 2020 р.

До  Дня  пам’яті та примирення,  75-ї річниці перемоги  над нацизмом у  Другій світовій війні, на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів “Друга світова війна в документах ЦДАГО України”.


11 квітня 2020 р.

До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву про концентраційний табір Бухенвальд.

17 лютого 2020 р.

До 100-річчя від дня народження Василя Порика – українського героя руху Опору у Франції періоду Другої світової війни, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про вшанування його пам’яті.

27 січня 2020 р.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву про концентраційний табір Освенцим.


16 січня 2020 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у презентації пошукового порталу martyrology.org.ua в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, який допоможе встановити долі зниклих безвісти військовослужбовців часів Другої світової війни.

Детальніше.    Фоторепортаж.


2019 рік

28 жовтня 2019 р.

До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів з території України, на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву “Вони пережили нацистську окупацію. Свідчення, зафіксовані у спогадах та щоденниках очевидців”.

Виставка on-line.   Детальніше.

22 вересня 2019 р.

До Дня партизанської слави на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено статтю провідного наукового співробітника Віктора Тихомирова та документи із фондів архіву.

1 вересня 2019 р.

До 80-ї річниці початку Другої світової війни, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено архівний документ, що стосується тих подій.


Липень 2019 р.

В науково-практичному журналі “Архіви України” (№ 2 за 2019 р., стор. 128-135) вийшов друком огляд документів “Фонд 1-ї Української партизанської дивізії ім. двічі Героя Радянського Союзу С.А. Ковпака (Сумське партизанське з’єднання) як комплекс джерел з історії партизанського руху опору в роки Другої світової війни”.

26 липня 2019 р.

З нагоди 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із м. Львів, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву, що розкривають факти масових знищень населення у Львівській області.

13 червня 2019 р.

Начальник відділу використання інформації документів С. Власенко взяла участь у Шостій Міжнародній науковій конференції “Крим в історії України”, організаторами якої виступили Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України і Національний заповідник “Софія Київська”. Тема її доповіді стосувалася документів Центрального державного архіву громадських об’єднань України з історії радянського партизанського руху опору в Криму періоду Другої світової війни.

8 травня 2019 р.

До Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про в’язнів нацистських тюрем.

7 травня 2019 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь в урочистому відкритті Державним архівом Київської області архівно-музейної виставки “НeпpOSTі листи: документи остарбайтерів з Київщини”, присвяченої Дню памяті та примирення.

Фоторепортаж.   

17 квітня 2019 р.

В науково-практичному журналі “Архіви України”, № 1 за 2019 рік (стор. 102-119) вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. Власенко “Діяльність Комісії з історії Вітчизняної війни при Академії наук УРСР щодо формування партизанських фондів (1946-1950 рр.)”, в якій досліджено діяльність Комісії, спрямовану на формування джерельної бази з історії партизанського руху опору в роки Другої світової війни.

5 квітня 2019 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. Власенко взяла участь у міжнародній науковій конференції “Історико-культурний туризм: український та світовий досвід”, проведеній кафедрою етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Київською міською організацією Національної спілки краєзнавців України. Тема доповіді: “Участь партизанських формувань у Київській наступальній операції 1943 року та пам’ятні місця подій у сучасному науковому дискурсі”.

2018 рік

27 грудня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифрований опис фонду № 130 – об’єднаний фонд партизанських загонів періоду Другої світової війни.6 листопада 2018 р.

В газеті “Сільські вісті” (стор. 3) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Сплюндрований, але нескорений. [До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із Києва]”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С. Власенко.

6 листопада 2018 р.

До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із Києва, в читальному залі ЦДАГО України експонується виставка документів Національного архівного фонду.

Фоторепортаж.

21 вересня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифровані описи фондів партизанських формувань, що діяли в роки Другої світової війни..26 червня 2018 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко взяла участь у роботі ІХ Міжнародного конгресу україністів, виступивши з доповіддю на тему “Архівні документи як основа переосмислення історії України в роки Другої світової війни”.

21 червня 2018 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в рамках освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, для курсантів Національної академії Служби безпеки України було проведено тематичне заняття “Документи ЦДАГО України з історії Другої світової війни”, під час якого вони також мали можливість дізнатися про основні напрямки роботи Центрального державного архіву громадських об’єднань України, документи, що знаходяться на зберіганні в ЦДАГО України та ознайомитися з документальними виданнями архіву.

Фоторепортаж.

8 травня 2018 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотодобірку про роботу Центрального державного архіву громадських об’єднань України, пов’язану із забезпеченням збереженості та використанням документів періоду Другої світової війни.

19 квітня 2018 р.

Центральний державний архів громадських об’єднань України виступив співорганізатором виставки “УГКЦ – час випробувань”, яку презентовано в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Афіша. Прес-реліз. Фоторепортаж.
2017 рік

28 жовтня 2017 р.

У газеті “Голос України” (стор. 12), до Дня вигнання нацистських окупантів, вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Соболєв підривав мости, експропріював і вимагав конспірації”, підготовлена провідним науковим співробітником архіву В.О. Тихомировим.

19 вересня 2017 р.

До Дня партизанської слави, в рамках архівної освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, для слухачів Національної академії Служби безпеки України директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан прочитала лекцію на тему “Документи ЦДАГО України як джерело вивчення історії руху опору в роки Другої світової війни” та провела оглядову екскурсію.

Фоторепортаж.

5 травня 2017 р.

До Дня пам’яті та примирення і до Дня перемоги над нацизмом, в читальному залі ЦДАГО України відкрилась виставка видань архіву, присвячених історії Другої світової війни.


2016 рік

5 листопада 2016 р.

В газеті “Голос України” (стор. 1, 3) вийшла друком добірка документів із фондів ЦДАГО України “1943-й. Київ справляє враження міста, що вимерло. До річниці вигнання нацистських окупантів зі столиці”.

1 жовтня 2016 р.

В газеті “Голос України” (стор.12) вийшла друком стаття про арт-проект “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”, який присвячений 75-м роковинам трагедії.

29 вересня 2016 р.

До 75-х роковин трагедії Бабиного Яру в Національному історико-меморіальному заповіднику “Бабин Яр” презентовано документальний арт-проект “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”.

Афіша.   Прес-реліз.   Детальніше.   Виставка on-line.   Фоторепортаж.   Виставка у ЗМІ.


28 вересня 2016 р.

В рамках освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, започаткованої в ЦДАГО України в жовтні минулого року, для слухачів Національної академії Служби безпеки України проведено заняття на тему “Бабин Яр в архівних документах”.

Фоторепортаж.

27 вересня 2016 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан взяла участь у парламентських слуханнях на тему “75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність”.

25 вересня 2016 р.

Вийшло повідомлення в “Історичній правді” про відкриття документального арт-проекту “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”, присвяченого 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру.

22 червня 2016 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни та 75-ї річниці початку німецько-радянської війни в газеті “Голос України” (стор.12) вийшла друком стаття “Доля однієї жінки-розвідниці”, підготовлена архівістом І категорії ЦДАГО України В.О. Тихомировим на основі документів, що зберігаються в архіві.

22 червня 2016 р.

У читальному залі Центрального державного архіву громадських об’єднань України відкрилася виставка документів, присвячена Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни та 75-й річниці початку німецько-радянської війни. Частина документів експозиції представлена на веб-сайті ЦДАГО України у рубриці “Виставки”.

Виставка on-line.

7 травня 2016 р.

До Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом в газеті “Голос України” (стор.6) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Україна в Другій світовій війні: архівні документи свідчать”.

6 травня 2016 р.

В Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрилася виставка документів Національного архівного фонду “Пам’ять про війну. Архівні сторінки…”, присвячена Дню пам’яті і примирення та Дню перемоги над нацизмом.

Прес-реліз.   Детальніше.    Фоторепортаж.

Січень 2016 р.

У збірнику матеріалів Всеукраїнської наукової конференції “Друга світова війна: події, факти, версії” (стор. 59-65), що відбулася 24 квітня 2015 р. в м. Переяслав-Хмельницький, опубліковано статтю начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Радянський партизанський рух опору на території України в роки Другої світової війни: джерелознавчий аспект”.