Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державна архівна служба України Національне агентство України з питань державної служби

Рус    

Архів    

2021 рік

7 травня 2021 р.

До Дня пам’яті та примирення, присвяченого пам’яті жертв Другої світової війни і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на вебсайті ЦДАГО України розміщено виставку документів “Повернення додому: реевакуація жителів України з Казахстану в 1943-1944 рр.”.


31 березня 2021 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України Світлана Власенко взяла участь у роботі круглого столу на тему “Жінка в історії та сучасності”, проведеного в режимі онлайн кафедрою новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, виступивши з доповіддю про документальні джерела з історії участі жінок у радянському партизанському русі під час Другої світової війни.

16 лютого 2021 р.

Вийшло друком документальне видання “Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ ст.” (К., 2020), підготовлене Інститутом історії України НАН України за письмовими та візуальними джерелами, зокрема й за документами із фондів ЦДАГО України.


27 січня 2021 р.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено добірку архівних документів про масові розстріли мирного населення в гетто м. Сокаль Львівської області в роки Другої світової війни.


2020 рік

29 вересня 2020 р.

Документи Центрального державного архіву громадських об’єднань України представлені на online-виставці «Шталаг № 325. «Табір краплі води та повільної смерті», презентованій Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.


22 вересня 2020 р.

До Дня партизанської слави на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.


22 червня 2020 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи з колекції позасудових справ реабілітованих про репресії в перші дні війни.

7 травня 2020 р.

До  Дня  пам’яті та примирення,  75-ї річниці перемоги  над нацизмом у  Другій світовій війні, на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів “Друга світова війна в документах ЦДАГО України”.


11 квітня 2020 р.

До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву про концентраційний табір Бухенвальд.

17 лютого 2020 р.

До 100-річчя від дня народження Василя Порика – українського героя руху Опору у Франції періоду Другої світової війни, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про вшанування його пам’яті.

27 січня 2020 р.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву про концентраційний табір Освенцим.


16 січня 2020 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у презентації пошукового порталу martyrology.org.ua в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, який допоможе встановити долі зниклих безвісти військовослужбовців часів Другої світової війни.

Детальніше.    Фоторепортаж.


2019 рік

28 жовтня 2019 р.

До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів з території України, на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву “Вони пережили нацистську окупацію. Свідчення, зафіксовані у спогадах та щоденниках очевидців”.

Виставка on-line.   Детальніше.

22 вересня 2019 р.

До Дня партизанської слави на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено статтю провідного наукового співробітника Віктора Тихомирова та документи із фондів архіву.

1 вересня 2019 р.

До 80-ї річниці початку Другої світової війни, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено архівний документ, що стосується тих подій.


Липень 2019 р.

В науково-практичному журналі “Архіви України” (№ 2 за 2019 р., стор. 128-135) вийшов друком огляд документів “Фонд 1-ї Української партизанської дивізії ім. двічі Героя Радянського Союзу С.А. Ковпака (Сумське партизанське з’єднання) як комплекс джерел з історії партизанського руху опору в роки Другої світової війни”.

26 липня 2019 р.

З нагоди 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із м. Львів, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву, що розкривають факти масових знищень населення у Львівській області.

13 червня 2019 р.

Начальник відділу використання інформації документів С. Власенко взяла участь у Шостій Міжнародній науковій конференції “Крим в історії України”, організаторами якої виступили Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України і Національний заповідник “Софія Київська”. Тема її доповіді стосувалася документів Центрального державного архіву громадських об’єднань України з історії радянського партизанського руху опору в Криму періоду Другої світової війни.

8 травня 2019 р.

До Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про в’язнів нацистських тюрем.

7 травня 2019 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь в урочистому відкритті Державним архівом Київської області архівно-музейної виставки “НeпpOSTі листи: документи остарбайтерів з Київщини”, присвяченої Дню памяті та примирення.

Фоторепортаж.   

17 квітня 2019 р.

В науково-практичному журналі “Архіви України”, № 1 за 2019 рік (стор. 102-119) вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. Власенко “Діяльність Комісії з історії Вітчизняної війни при Академії наук УРСР щодо формування партизанських фондів (1946-1950 рр.)”, в якій досліджено діяльність Комісії, спрямовану на формування джерельної бази з історії партизанського руху опору в роки Другої світової війни.

5 квітня 2019 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. Власенко взяла участь у міжнародній науковій конференції “Історико-культурний туризм: український та світовий досвід”, проведеній кафедрою етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Київською міською організацією Національної спілки краєзнавців України. Тема доповіді: “Участь партизанських формувань у Київській наступальній операції 1943 року та пам’ятні місця подій у сучасному науковому дискурсі”.