Центральний державний архів
громадських об’єднань України

free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    

Архів    

2016 рік

5 листопада 2016 р.

В газеті “Голос України” (стор. 1, 3) вийшла друком добірка документів із фондів ЦДАГО України “1943-й. Київ справляє враження міста, що вимерло. До річниці вигнання нацистських окупантів зі столиці”.

1 жовтня 2016 р.

В газеті “Голос України” (стор.12) вийшла друком стаття про арт-проект “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”, який присвячений 75-м роковинам трагедії.

29 вересня 2016 р.

До 75-х роковин трагедії Бабиного Яру в Національному історико-меморіальному заповіднику “Бабин Яр” презентовано документальний арт-проект “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”.

Афіша.   Прес-реліз.   Детальніше.   Виставка on-line.   Фоторепортаж.   Виставка у ЗМІ.


28 вересня 2016 р.

В рамках освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, започаткованої в ЦДАГО України в жовтні минулого року, для слухачів Національної академії Служби безпеки України проведено заняття на тему “Бабин Яр в архівних документах”.

Фоторепортаж.

27 вересня 2016 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан взяла участь у парламентських слуханнях на тему “75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність”.

25 вересня 2016 р.

Вийшло повідомлення в “Історичній правді” про відкриття документального арт-проекту “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”, присвяченого 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру.

22 червня 2016 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни та 75-ї річниці початку німецько-радянської війни в газеті “Голос України” (стор.12) вийшла друком стаття “Доля однієї жінки-розвідниці”, підготовлена архівістом І категорії ЦДАГО України В.О. Тихомировим на основі документів, що зберігаються в архіві.

22 червня 2016 р.

У читальному залі Центрального державного архіву громадських об’єднань України відкрилася виставка документів, присвячена Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни та 75-й річниці початку німецько-радянської війни. Частина документів експозиції представлена на веб-сайті ЦДАГО України у рубриці “Виставки”.

Виставка on-line.

7 травня 2016 р.

До Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом в газеті “Голос України” (стор.6) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Україна в Другій світовій війні: архівні документи свідчать”.

6 травня 2016 р.

В Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрилася виставка документів Національного архівного фонду “Пам’ять про війну. Архівні сторінки…”, присвячена Дню пам’яті і примирення та Дню перемоги над нацизмом.

Прес-реліз.   Детальніше.    Фоторепортаж.

Січень 2016 р.

У збірнику матеріалів Всеукраїнської наукової конференції “Друга світова війна: події, факти, версії” (стор. 59-65), що відбулася 24 квітня 2015 р. в м. Переяслав-Хмельницький, опубліковано статтю начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Радянський партизанський рух опору на території України в роки Другої світової війни: джерелознавчий аспект”.


2015 рік

16-18 грудня 2015 р.

ЦДАГО України на запит Галузевого державного архіву Міністерства оборони України передав для Центрального архіву Міністерства оборони Республіки Казахстан копії документів стосовно участі відомого казахстанського письменника, Народного героя Республіки Казахстан Касима Кайсенова в партизанському русі на території України, Молдови, Чехословаччини, Румунії в роки Другої світової війни.

28 жовтня 2015 р.

До річниці визволення України від нацистських окупантів на веб-сайті ЦДАГО України розміщено описи справ із фонду №166 “Комісія з історії Великої Вітчизняної війни при Академії наук УРСР”:

- Оп. 2. Документи Комісії (стенограми бесід, спогади учасників війни, листи громадян з фашистського полону, копії актів про збитки та злочини, заподіяні окупантами, інші документи воєнного часу) - 641 спр. 1941-1950 рр.

- Оп. 3. Документи Комісії (стенограми бесід, спогади учасників війни, листи громадян з фашистського полону, копії актів про збитки та злочини, заподіяні окупантами, інші документи воєнного часу) - 406 спр. 1941-1950 рр.

22 вересня 2015 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України презентовано документальну виставку, присвячену Дню партизанської слави. Також в архіві проведено відкриту лекцію на тему “Документи Національного архівного фонду України з історії партизанської боротьби в тилу ворога в роки Другої світової війни: накопичення, збереженість та використання” за участі науково-педагогічних працівників і слухачів Національної академії Служби безпеки України та Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.   Фоторепортаж.

Серпень 2015 р.

У науково-практичному журналі “Архіви України” (№3 за 2015 р.) вийшли друком статті співробітників ЦДАГО України:

- Власенко С.І. Радянський партизанський рух опору в період звільнення території України та країн Центральної і Південно-Східної Європи (1943-1945 рр.) (стор.69-79);

- Антоненко В.В. “Україна: шлях до Перемоги” (виставка документів Національного архівного фонду) (стор.229-235).

Липень 2015 р.

У всеукраїнському науковому журналі “Сіверянський літопис” (№2 за 2015 р., стор.60-69) вийшла друком наукова стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Органи влади на території військової зони України в період нацистської окупації: організація, підбір кадрів, функціонування (1941-1943 рр.)”.

23 червня 2015 р.

74 роки тому нацистська Німеччина розпочала війну з Радянським Союзом. На долю України у тій війні випали величезні випробування, а плани щодо використання її території та ресурсів розроблялися задовго до тих подій. До річниці початку німецько-радянської війни в газеті “Сільські вісті” (стор.3) вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Поневолити і знищити”, в якій розкриваються плани нацистів щодо використання сільськогосподарського потенціалу України.

22 червня 2015 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни у Центральному державному архіві громадських об’єднань України експонується виставка документів, що ілюструють події перших днів німецько-радянської війни на території України в червні 1941 року.   Фоторепортаж.

10 червня 2015 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбулося урочисте передавання на державне зберігання до архіву копій документів з історії України періоду Другої світової війни, накопичених в результаті багаторічної пошукової діяльності Всеукраїнської громадської організації “Союз “Народна пам’ять”. В заході взяли участь голова Правління ВГО “Союз “Народна пам’ять” Я.О. Жилкін та його перший заступник В.В. Дорофєєв, начальник Гуманітарного інституту Національного університету оборони України ім. І.Черняховського В.М. Грицюк, голова Правління Спілки архівістів України, завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка М.Г. Щербак, працівники державних архівних установ, науковці, представники вищих навчальних закладів, громадськості, ЗМІ. Відвідувачі заходу мали можливість ознайомитися з виставкою документів, що розкривають події червня 1941 року.

Афіша.   Прес-реліз.   Фоторепортаж.   Захід у ЗМІ.

Про співпрацю ЦДАГО України та ВГО “Союз “Народна пам’ять”.

7 травня 2015 р.

В Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрилася виставка документів Національного архівного фонду “Україна: шлях до Перемоги”, присвячена 70-й річниці Перемоги над нацизмом в Європі.

Афіша.    Прес-реліз.   Детальніше.   Виставка on-line.   Фоторепортаж.   Виставка у ЗМІ.

24 квітня 2015 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко взяла участь у Всеукраїнській науковій конференції “Друга світова війна: події, факти, версії”, що пройшла в Національному історико-етнографічному заповіднику “Переяслав”.

10 квітня 2015 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів розміщено документи з історії Янівського концентраційного табору, що розміщувався на території м. Львова впродовж 1941-1944 рр.

5 березня 2015 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у презентації виставки “Партизанські рейди генерала Наумова”, що експонується в Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.    Фоторепортаж.

27 січня 2015 р.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в читальному залі ЦДАГО України відкрилася виставка документів з фондів архіву, що розкривають злочини нацистських окупантів проти єврейського населення на території України та масові знищення мирних громадян в концентраційних таборах і гетто в роки Другої світової війни.

26 січня 2015 р.

Документи з фондів ЦДАГО України представлені у виставці “Концтабір Аушвіц – український вимір. Дослідження, документи, свідчення”, що відкрилася в Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” і присвячена 70-й річниці звільнення Аушвіца та Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.