Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    

Архів    

2018 рік

6 листопада 2018 р.

В газеті “Сільські вісті” (стор. 3) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Сплюндрований, але нескорений. [До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із Києва]”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С. Власенко.

6 листопада 2018 р.

До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із Києва, в читальному залі ЦДАГО України експонується виставка документів Національного архівного фонду.

Фоторепортаж.

21 вересня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифровані описи фондів партизанських формувань, що діяли в роки Другої світової війни..26 червня 2018 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко взяла участь у роботі ІХ Міжнародного конгресу україністів, виступивши з доповіддю на тему “Архівні документи як основа переосмислення історії України в роки Другої світової війни”.

21 червня 2018 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в рамках освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, для курсантів Національної академії Служби безпеки України було проведено тематичне заняття “Документи ЦДАГО України з історії Другої світової війни”, під час якого вони також мали можливість дізнатися про основні напрямки роботи Центрального державного архіву громадських об’єднань України, документи, що знаходяться на зберіганні в ЦДАГО України та ознайомитися з документальними виданнями архіву.

Фоторепортаж.

8 травня 2018 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотодобірку про роботу Центрального державного архіву громадських об’єднань України, пов’язану із забезпеченням збереженості та використанням документів періоду Другої світової війни.

19 квітня 2018 р.

Центральний державний архів громадських об’єднань України виступив співорганізатором виставки “УГКЦ – час випробувань”, яку презентовано в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Афіша. Прес-реліз. Фоторепортаж.
2017 рік

28 жовтня 2017 р.

У газеті “Голос України” (стор. 12), до Дня вигнання нацистських окупантів, вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Соболєв підривав мости, експропріював і вимагав конспірації”, підготовлена провідним науковим співробітником архіву В.О. Тихомировим.

19 вересня 2017 р.

До Дня партизанської слави, в рамках архівної освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, для слухачів Національної академії Служби безпеки України директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан прочитала лекцію на тему “Документи ЦДАГО України як джерело вивчення історії руху опору в роки Другої світової війни” та провела оглядову екскурсію.

Фоторепортаж.

5 травня 2017 р.

До Дня пам’яті та примирення і до Дня перемоги над нацизмом, в читальному залі ЦДАГО України відкрилась виставка видань архіву, присвячених історії Другої світової війни.


2016 рік

5 листопада 2016 р.

В газеті “Голос України” (стор. 1, 3) вийшла друком добірка документів із фондів ЦДАГО України “1943-й. Київ справляє враження міста, що вимерло. До річниці вигнання нацистських окупантів зі столиці”.

1 жовтня 2016 р.

В газеті “Голос України” (стор.12) вийшла друком стаття про арт-проект “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”, який присвячений 75-м роковинам трагедії.

29 вересня 2016 р.

До 75-х роковин трагедії Бабиного Яру в Національному історико-меморіальному заповіднику “Бабин Яр” презентовано документальний арт-проект “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”.

Афіша.   Прес-реліз.   Детальніше.   Виставка on-line.   Фоторепортаж.   Виставка у ЗМІ.


28 вересня 2016 р.

В рамках освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, започаткованої в ЦДАГО України в жовтні минулого року, для слухачів Національної академії Служби безпеки України проведено заняття на тему “Бабин Яр в архівних документах”.

Фоторепортаж.

27 вересня 2016 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан взяла участь у парламентських слуханнях на тему “75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність”.

25 вересня 2016 р.

Вийшло повідомлення в “Історичній правді” про відкриття документального арт-проекту “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”, присвяченого 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру.

22 червня 2016 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни та 75-ї річниці початку німецько-радянської війни в газеті “Голос України” (стор.12) вийшла друком стаття “Доля однієї жінки-розвідниці”, підготовлена архівістом І категорії ЦДАГО України В.О. Тихомировим на основі документів, що зберігаються в архіві.

22 червня 2016 р.

У читальному залі Центрального державного архіву громадських об’єднань України відкрилася виставка документів, присвячена Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни та 75-й річниці початку німецько-радянської війни. Частина документів експозиції представлена на веб-сайті ЦДАГО України у рубриці “Виставки”.

Виставка on-line.

7 травня 2016 р.

До Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом в газеті “Голос України” (стор.6) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Україна в Другій світовій війні: архівні документи свідчать”.

6 травня 2016 р.

В Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрилася виставка документів Національного архівного фонду “Пам’ять про війну. Архівні сторінки…”, присвячена Дню пам’яті і примирення та Дню перемоги над нацизмом.

Прес-реліз.   Детальніше.    Фоторепортаж.

Січень 2016 р.

У збірнику матеріалів Всеукраїнської наукової конференції “Друга світова війна: події, факти, версії” (стор. 59-65), що відбулася 24 квітня 2015 р. в м. Переяслав-Хмельницький, опубліковано статтю начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Радянський партизанський рух опору на території України в роки Другої світової війни: джерелознавчий аспект”.