Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Документи Національного архівного фонду

Зосереджені в Центральному державному архіві громадських об’єднань України документи про події Помаранчевої революції та Революції гідності представлені листівками, інформаційними бюлетенями, газетами, фотографіями та ін. Вони розкривають ідеї Майданів 2004 р. та 2013-2014 рр., відтворюють їх перебіг та досягнення, знайомлять з учасниками.ЦДАГО України, ф. 327, оп. 1, спр. 3, арк. 88; спр. 5, арк. 1, 21, 25; спр. 12, арк. 10; спр. 45, арк. 6, фото 2.
ЦДАГО України, фонд, що формується.


Нові надходження

Однією із потужних рушійних сил Революції гідності стала молодь – прогресивне студентство, яке розуміє свою відповідальність за завтрашній день, за майбутнє нашої держави та нації. Студенти були не лише учасниками подій на Майдані, а й виступили організаторами власних студентських акцій протесту, в ході проведення яких створено значну кількість агітаційних матеріалів. З метою збереження джерел історії Революції гідності для прийдешніх поколінь Науковим товариством студентів та аспірантів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка започатковано проект “Архів студентського Майдану”. В рамках проекту зібрано листівки, прокламації, звернення, фотографії та інші матеріали про участь студентів у революційних подіях 2013-2014 року, які передані на державне зберігання до Центрального державного архіву громадських об’єднань України.Учасник Революції гідності – київський фотограф Володимир Зінченко – закарбував у своїх фотографіях важливі миттєвості Майдану. Передані на державне зберігання до Центрального державного архіву громадських об’єднань України фотографії детально відтворюють героїчні й трагічні події з 24 листопада 2013 р. до 5 березня 2014 р. В них не лише проникливий погляд митця, а й незабутня енергетика Майдану – піднесення духу, драйв, гордість за свою націю, любов до рідної землі, а водночас біль та скорбота.