Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державна архівна служба України Національне агентство України з питань державної служби

Центрального державного архіву громадських об’єднань України


Виставка документів і фотоматеріалів

“Партизанська слава України”


23 вересня 2010 р.
ЦДАГО України (вул. Кутузова, 8)

Виставка “Партизанська слава України” мовою архівних документів і фотоматеріалів розповідає про сповнену драматизму і жертовності боротьбу партизанів України з нацистськими поневолювачами.

На 10 стендах експонуються понад 100 документів і фотоматеріалів, значна частина яких маловідома широкій громадськості. Серед них – постанови, укази, накази, оперативні плани, доповідні записки, інформації, листівки, радіограми ЦК ВКП(б) і РНК СРСР, Державного комітету оборони і Наркомату оборони СРСР, Президії Верховної Ради СРСР, ЦК КП(б)У, Центрального та Українського штабів партизанського руху, військового командування, партизанських загонів і з’єднань.

Документи розповідають про розгортання партизанського руху на тимчасово окупованій території України, бойову, диверсійну і розвідувальну діяльність партизанів, вагому допомогу патріотам Центральної і Південно-Східної Європи в організації антинацистської збройної боротьби.

В експозиції виставки демонструються також деякі документи нацистського командування щодо боротьби з партизанами. Зокрема, привертає увагу радіограма рейхсфюрера СС Гіммлера від 3 серпня 1943 р. групенфюреру СС фон дем Бах-Залевському з наказом будь-якою ціною захопити живим або мертвим С. Ковпака.

На експонованих документах містяться підписи, помітки та резолюції маршалів Радянського Союзу Г. Жукова, Р. Малиновського, І. Конєва, генерала армії М. Ватутіна, наркома внутрішніх справ СРСР Л. Берії, начальника ЦШПР П. Пономаренка та начальника УШПР Т. Строкача, керівників Компартії України М. Хрущова і Д. Коротченка, відомих партизанських командирів.


Конт. особа з питань акредитації ЗМІ –

Власенко Світлана Іванівна

(тел. 285-74-05; Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.)