Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters

Виставка документів “Видатні жінки України”

На виставці “Видатні жінки України” представлені документи з фондів ЦДАГО України. Експозиція складається з двох частин.

Першу наповнюють документи про життя та діяльність основоположниці української національної дошкільної педагогіки, прозаїка, авторки концепції національного виховання, визначної громадської та державної діячки Софії Русової. Це, оригінальні документи особистого характеру Софії Русової та її родини (щоденникові записи, візитівки, фотографії, дитячі малюнки та ін.), а також багата епістолярна спадщина із колекції документів “Український музей у Празі”.

Друга частина виставки розкриває комемораційні заходи, присвячені видатній поетесі Лесі Українці. Це документи українських громадських організацій в еміграції та документи радянських органів влади про вшанування пам’яті поетеси.

Ці жінки розминулися в часі лише на 15 років. Їх творча діяльність певний час припадала на один період (перша збірка поезій Лесі Українки “На крилах пісень” була надрукована у Львові в 1893 році та у Києві – в 1904 році; перші підручники Софії Русової “Український буквар” та “Початкова географія” побачили світ у 1906 році). Об’єднує імена цих видатних українок любов до Батьківщини та до українського народу з його мовою, культурою, традиціями.

Виставка експонуватиметься в читальному залі ЦДАГО України до 3 березня 2016 року.