Центральний державний архів
громадських об’єднань України

free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Виставка документів до 155-ї річниці з дня смерті Тараса Шевченка

Мета виставки документів з фондів ЦДАГО України, присвяченої 155-й річниці від дня смерті Великого Кобзаря, – розкрити інформаційний потенціал документів про заходи з увічнення пам’яті Тараса Шевченка впродовж ХХ століття.

У документах висвітлюються події, присвячені 125-й, 150-й та 175-й річницям від дня народження поета й 90-м і 100-м роковинам з дня його смерті. В них розкривається політика радянської влади щодо формування в українському суспільстві офіційного образу Т.Г. Шевченка – з одного боку, та вільне формування образу поета в середовищі української еміграції в Європі першої половини ХХ століття й української діаспори в Америці в повоєнний період – з іншого.

Документи розповідають про створення та впорядкування Шевченківського національного заповідника, видання перекладів “Кобзаря”, спорудження пам’ятників та оновлення експозицій музеїв, підготовки художніх і документальних фільмів, присвоєння його імені населеним пунктам, установам, школам та ін. В них міститься інформація про різноманітні заходи українців за кордоном на пошану Великого Кобзаря – організація концертів та вечорів пам’яті, відкриття пам’ятників, друк творів поета тощо.

Виставка експонуватиметься в читальному залі ЦДАГО України до 25 березня 2016 року.