Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters

Виставка документів до 155-ї річниці з дня смерті Тараса Шевченка

Мета виставки документів з фондів ЦДАГО України, присвяченої 155-й річниці від дня смерті Великого Кобзаря, – розкрити інформаційний потенціал документів про заходи з увічнення пам’яті Тараса Шевченка впродовж ХХ століття.

У документах висвітлюються події, присвячені 125-й, 150-й та 175-й річницям від дня народження поета й 90-м і 100-м роковинам з дня його смерті. В них розкривається політика радянської влади щодо формування в українському суспільстві офіційного образу Т.Г. Шевченка – з одного боку, та вільне формування образу поета в середовищі української еміграції в Європі першої половини ХХ століття й української діаспори в Америці в повоєнний період – з іншого.

Документи розповідають про створення та впорядкування Шевченківського національного заповідника, видання перекладів “Кобзаря”, спорудження пам’ятників та оновлення експозицій музеїв, підготовки художніх і документальних фільмів, присвоєння його імені населеним пунктам, установам, школам та ін. В них міститься інформація про різноманітні заходи українців за кордоном на пошану Великого Кобзаря – організація концертів та вечорів пам’яті, відкриття пам’ятників, друк творів поета тощо.

Виставка експонуватиметься в читальному залі ЦДАГО України до 25 березня 2016 року.