Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державна архівна служба України Національне агентство України з питань державної служби

Рус    


До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 роківУВАГА!

У зв’язку з проведенням робіт з капітального ремонту приміщень архіву телефонні номери (044) 285-73-05 та (044) 285-48-31 тимчасово не працюють.

Просимо звертатися за телефоном (044) 285-55-16.

УВАГА!

Шановні користувачі!

У зв’язку з проведенням робіт з капітального ремонту приміщень архіву, роботу читального залу ЦДАГО України буде призупинено на час їх проведення – з 01 жовтня до 15 грудня 2020 року.

Особистий прийом громадян також не здійснюватиметься. Письмові звернення, які надходитимуть на адресу архіву, обов’язково будуть опрацьовані з урахуванням етапності ремонтних робіт.

Звернення приймаються на е-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. та на поштову адресу: вул. Генерала Алмазова, 8, м. Київ, 01011. Необхідну інформацію можна отримати за телефоном: (044) 285-55-16. Також ми завжди на зв’язку на нашій сторінці у facebook.

Просимо вибачення за тимчасові незручності й чекаємо користувачів документів у оновленому та затишному читальному залі архіву.27 листопада 2020 р.

Відбулося засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи політичної партії “Українська республіканська партія”, Профспілки працівників газових господарств України, Української профспілки працівників річкового транспорту, Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України, Всеукраїнської громадської організації “Асоціація платників податків України”.

26 листопада 2020 р.

Центральним державним архівом громадських об’єднань України проведено семінар у форматі Zoom конференції з представниками організацій – джерел формування НАФ у зоні комплектування архіву на тему “Науково-технічне опрацювання документів громадських формувань”.

Детальніше.  Фоторепортаж.

21 листопада 2020 р.

До Дня Гідності та Свободи, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено фотографії з нових надходжень до фонду № 355 “Колекція документів, що висвітлюють події Євромайдану (Революції Гідності) (2013-2014 рр.)”, комплектування якого триває.

19 листопада 2020 р.

На E-resource ЦДАГО України запрацював новий онлайн-проєкт “Управлінські рішення вищого політичного керівництва України. 1919-1991 рр.”, який представлений протоколами та стенограмами засідань Політбюро – одного з вищих керівних органів Компартії України.

19 листопада 2020 р.

Директор ЦДАГО України Ольга Бажан взяла участь у відкритті вуличної виставки “Досвід, куплений дорогою ціною…”: українська дипломатія 1917-1926”, на якій представлені документи із фондів ЦДАГО України.

Фоторепортаж.

16 листопада 2020 р.

На E-resource ЦДАГО України розміщено описи №№ 8, 9 фонду 1 “Центральний комітет Комуністичної партії України” – протоколи засідань Секретаріату та Оргбюро ЦК КП(б)У/КПУ й документи до них за 1938-1967 рр.

13 листопада 2020 р.

До 150-річчя від дня народження українського правознавця, громадського й освітнього діяча Станіслава Дністрянського, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про його громадську й викладацьку діяльність.

9 листопада 2020 р.

До Дня української писемності та мови, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про діяльність представників української еміграції щодо збереження рідної мови і культури.

6 листопада 2020 р.

Вийшов друком збірник матеріалів Міжнародної наукової конференції “Церква мучеників: гоніння на віру та церкву”, що проходила в лютому 2020 року, в якому опубліковано статтю провідного наукового співробітника ЦДАГО України В. Тихомирова, підготовлена на основі архівної кримінальної справи стосовно єпископа Павла (Кратирова) (стор. 461-464).

2 листопада 2020 р.

Документи із фондів ЦДАГО України про місце української нафтової галузі в союзній плановій економіці використані у програмі “Теорія змови”, що вийшла на телеканалі ІCTV.

Фоторепортаж.

24 жовтня 2020 р.

До 75-ї річниці Організації Об’єднаних Націй, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівний документ про входження України до складу ООН.

Виставка онлайн.

23 жовтня 2020 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому обговорено питання про стан роботи у ЦДАГО України з дотримання вимог антикорупційного законодавства, про роботу сектору управління персоналом ЦДАГО України, а також підведено підсумки виконання планів роботи архіву за 9 місяців 2020 року.

19 жовтня 2020 р.

Міністерство цифрової трансформації України на порталі “Дія” запустило Гід з державних послуг – офіційне сховище актуальної інформації про всі державні послуги, які надаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.


18 жовтня 2020 р.

До 120-річчя від дня народження української громадської діячки, журналістки, активістки жіночого руху Хариті Кононенко, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено добірку її особистих документів, що зберігаються в архіві.

16 жовтня 2020 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь в організованих Укрдержархівом семінарі з питань формування Національного архівного фонду та експертизи цінності документів та семінарі-практикумі з організації виконання запитів юридичних і фізичних осіб (у режимі відеоконференції).

8 жовтня 2020 р.

Директор ЦДАГО України Ольга Бажан в рамках архівно-музейної практики провела онлайн  лекцію-зустріч із студентами різних освітніх програм історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Фоторепортаж.

7 жовтня 2020 р.

До 30-ї річниці Революції на граніті на вебсайті ЦДАГО України розміщено виставку архівних документів “Краще вмерти, аніж жити в Радянському Союзі”.

6 жовтня 2020 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про документальні виставки онлайн, присвячені 30-й річниці Революції на граніті та 75-й річниці створення Організації Об’єднаних Націй.

5 жовтня 2020 р.

У ЦДАГО України відбулася зустріч з представниками полку “Азов”, під час якої здійснено передавання на державне зберігання до архіву документів полку батальйонного періоду за травень-вересень 2014 року та обговорено подальші шляхи співпраці в напрямку збереженості документальних свідчень російсько-української війни на сході України.

Фоторепортаж.

2 жовтня 2020 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у презентації мобільної виставки «Пам’ять про минуле – заради майбутнього», організованої Центром німецької культури «Відерштраль».

Фоторепортаж.

29 вересня 2020 р.

Документи Центрального державного архіву громадських об’єднань України представлені на online-виставці «Шталаг № 325. «Табір краплі води та повільної смерті», презентованій Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.


26 вересня 2020 р.

До 130-ї річниці від дня народження українського військового і політичного діяча Івана Полтавця-Остряниці, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.

23 вересня 2020 р.

До 120-ї річниці від дня народження Володимира Кубійовича – українського географа, демографа, громадсько-політичного діяча, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.

22 вересня 2020 р.

До Дня партизанської слави на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.


20 вересня 2020 р.

До 125-ї річниці від дня народження українського ботаніка Дмитра Зерова, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.


11 вересня 2020 р.

До 145-ї річниці від дня народження Олександра Кошиця – видатного українського хорового диригента та композитора, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.

10 вересня 2020 р.

До 80-річчя Миколи Андрійовича Горбаля – українського громадсько-політичного діяча, правозахисника, музиканта і поета, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про його громадсько-політичну діяльність.

8 вересня 2020 р.

До 100-річчя Державного підприємства «Серійний завод «Антонов», на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.


31 серпня 2020 р.

Відбулося засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” України, Всеукраїнської профспілки персоналу органів та установ пенітенціарної системи та питання фондування нових надходжень.

29 серпня 2020 р.

До Дня пам’яті захисників України на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву.


21 серпня 2020 р.

У читальному залі Центрального державного архіву громадських об’єднань України відкрилась виставка документів до Дня незалежності України. Документи представлені у режимі online на офіційному вебсайті ЦДАГО України у рубриці “Виставки”.

Фоторепортаж.

19 серпня 2020 р.

До Всесвітнього дня гуманітарної допомоги на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву.


15 серпня 2020 р.

До Дня археолога, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.


10 серпня 2020 р.

На електронному ресурсі ЦДАГО України – E-resource розміщені описи фонду 269 Колекція документів “Український музей в Празі” (1925-1948).

Опис 1 “Документи і матеріали українських організацій, союзів, спілок, товариств і громадян на еміграції” налічує 1140 справи, датованих 1905-1948 рр., опис 2 “Документи і матеріали українських державних, військових, громадсько-політичних діячів, представників науки, культури і освіти, інших осіб” – 332 справи 1886-1952 рр. та опис 3 “Часописи, газети, бюлетені, інші друковані видання” – 172 справи 1919-1945 рр.

3 серпня 2020 р.

До 100-річчя створення Української військової організації під проводом Євгена Коновальця, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено добірку документів із колекції “Український музей в Празі”, що висвітлюють діяльність УВО.

29 липня 2020 р.

З нагоди 155-ї річниці з дня народження Андрея Шептицького, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.


28 липня 2020 р.

До 140-ї річниці з дня народження Володимира Кириловича Винниченка, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.


24 липня 2020 р.

З нагоди 30-річчя від підняття на щоглі перед Київською міською радою українського прапору, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.

16 липня 2020 р.

До 30-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет України, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено звернення Державного центру УНР в екзині, опубліковане в газеті “Свобода” від 13 серпня 1990 р.

14 липня 2020 р.

Відбулося засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Всеукраїнської громадської організації “Асоціація платників податків України”.

30 червня 2020 р.

ЦДАГО України презентує електронний ресурс – E-resource онлайн доступу до фондів архіву. Він містить інформацію про фонди, описи та справи, а також інтерактивні архівні покажчики та цифрові копії документів.

Детальніше

28 червня 2020 р.

До Дня Конституції України на вебсайті ЦДАГО України презентовано оновлену виставку документів, із фондів архіву про початок і перебіг конституційного процесу в Україні.

25 червня 2020 р.

До 120-річчя з дня народження українського письменника, журналіста, театрального критика Юрія Корнійовича Смолича, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи – відгуки на його літературні твори.

23 червня 2020 р.

Документи з фондів ЦДАГО України представлені на виставці “Державна служба в Україні. Історичні паралелі”, презентованій на вебпорталі Укрдержархіву.

22 червня 2020 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи з колекції позасудових справ реабілітованих про репресії в перші дні війни.

17 червня 2020 р.

До 90-річчя з дня народження відомого українського громадського і політичного діяча Михайла Миколайовича Гориня, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівний документ.