Центральний державний архів
громадських об’єднань України

free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Пропозиції співпраці ЦДАГО України з громадськістю та ЗМІ в 2018 році

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років23 червня 2018 р.

До 135-ї річниці від дня народження українського дипломата, учасника національно-визвольних змагань 1917–1921 років Петра Павловича Сливенка на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фонду архіву “Колекція документів “Український музей в Празі”.

21 червня 2018 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в рамках освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, для курсантів Національної академії Служби безпеки України було проведено тематичне заняття «Документи ЦДАГО України з історії Другої світової війни», під час якого вони також мали можливість дізнатися про основні напрямки роботи Центрального державного архіву громадських об’єднань України, документи, що знаходяться на зберіганні в ЦДАГО України та ознайомитися з документальними виданнями архіву.

Фоторепортаж.

9 червня 2018 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотодобірку про роботу Центрального державного архіву громадських об’єднань України в напрямку реалізації державної політики в сфері наповнення Національного архівного фонду документами громадських формувань.

6 червня 2018 р.

З метою ознайомлення з роботою служб діловодства, експертних комісій та архівних підрозділів юридичних осіб – джерел формування Національного архівного фонду, працівники ЦДАГО України відвідали Громадську спілку “Федерація легкої атлетики України” (ФЛАУ) та надали консультаційно-методичну допомогу працівникам Секретаріату ФЛАУ з питань діловодства та збереження документів.

Фоторепортаж.

5 червня 2018 р.

У зв’язку з включенням української номінації “Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС” до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО “Пам’ять світу”, у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України відбувся інформаційний захід, під час якого Голові Державної архівної служби України Т. Барановій було вручено сертифікат ЮНЕСКО, директорам державних архівів – свідоцтва про включення зазначених документів до Міжнародного реєстру програми “Пам’ять світу”, а також презентовано виставку документів “Чорнобиль. Документальна пам’ять світу” та інформаційне видання до неї, підготовлені Центральним державним архівом громадських об’єднань України.

Сертифікат ЮНЕСКО.   Свідоцтво.

Прес-реліз.   Інформаційне видання.

Фоторепортаж.

23 травня 2018 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся семінар на тему “Впровадження нормативних актів з питань діловодства та забезпечення збереженості документів у практику роботи молодіжних та дитячих громадських організацій”.Детальніше.   Фоторепортаж.

22 травня 2018 р.

Колектив Центрального державного архіву громадських об’єднань України взяв участь у щорічному літературно-мистецькому святі “Весна в Плютах”, присвяченому 100-річчю створення системи архівних установ України.


Фоторепортаж.

21 травня 2018 р.

До Дня пам’яті жертв політичних репресій та 80-х роковин Великого терору Центральний державний архів громадських об’єднань України спільно з Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Г.С. Пшеничного та Центром німецької культури “Widerstrahl” відкрили виставку документів “Великий терор в Україні: національний вимір у світлі архівних документів”, а також взяли участь в урочистому меморіальному заході Віче-Реквієм “Пам’ять про минуле, заради майбутнього”.

Фоторепортаж.

19 травня 2018 р.

В газеті Верховної Ради України “Голос України” (стор. 12), у рубриці “До 100-річчя Української революції”, вийшла друком стаття – добірка документів “Не для своєї користі беру я на себе тяготи тимчасової влади…” До вікового ювілею проголошення Павла Скоропадського гетьманом України та 145-річчя від дня його народження”, підготовлена провідним науковим співробітником ЦДАГО України В.О. Тихомировим.

17 травня 2018 р.

В рамках робочого візиту Центральний державний архів громадських об’єднань України відвідав Дмитро Фролов – керівник напряму розвитку зв’язків з країнами колишнього СРСР Національного архіву Фінляндії.

Фоторепортаж.

17 травня 2018 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотодобірку “Міжнародний день вишиванки у ЦДАГО України”.


16 травня 2018 р.

Відбулося позачергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання щодо підготовки документальних виставок, присвячених політичним репресіям, історії молодіжного руху в Україні, а також документальній спадщині Чорнобильської катастрофи, що увійшла до програми ЮНЕСКО “Пам’ять світу”.

15 травня 2018 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про стан роботи архіву з виконання вимог антикорупційного законодавства, з обліку оцифрованих документів НАФ, що зберігаються в ЦДАГО України, а також про заходи архіву у зв’язку з відзначенням 100-річчя від дня створення архівної системи України.

11 травня 2018 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Благодійної організації “Український форум благодійників” (Український форум благодійників).

8 травня 2018 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотодобірку про роботу Центрального державного архіву громадських об’єднань України, пов’язану із забезпеченням збереженості та використанням документів періоду Другої світової війни.

29 квітня 2018 р.

У програмі “Факти тижня” телеканалу ІCTV презентовано сюжет “Як японські вчені рівень радіації заміряли? Чорнобиль та Фукусіма: що спільного?”, в якому використано документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України.

27 квітня 2018 р.

До 100-річчя з дня проголошення Української Держави (Гетьманату Павла Скоропадського) у рубриці “До 100-річчя Української революції” на веб-сайті ЦДАГО України розміщено четверту – заключну частину виставки документів із фондів архіву “Українська революція в особах”.


26 квітня 2018 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено коротку фотодобірку, що висвітлює діяльність Центрального державного архіву громадських об’єднань України в напрямку дослідження та популяризації архівних документів з історії аварії на Чорнобильській АЕС.

25 квітня 2018 р.

Згідно вимог керівних документів з питань пожежної безпеки, в Центральному державному архіві громадських об’єднань України пройшли практичні тренування з відпрацювання дій працівників у разі виникнення пожежі та навчання працівників правилам користування вогнегасниками.

Фоторепортаж.

24 квітня 2018 р.

Документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України представлені на міжархівній документально-художній виставці “Собор душі. До 100-річчя від дня народження Олеся Гончара та 50-річчя видання роману “Собор”, що відкрилася в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України.

Афіша. Прес-реліз. Фоторепортаж.19 квітня 2018 р.

Центральний державний архів громадських об’єднань України виступив співорганізатором виставки “УГКЦ – час випробувань”, яку презентовано в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Афіша. Прес-реліз. Фоторепортаж.18 квітня 2018 р.

В ЦДАГО України 16 квітня розпочалась архівна практика студентів 2 курсу навчання ОР “Магістр” спеціальності “Архівознавство” історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в ході якої вони ознайомляться та здобудуть практичні навички у сфері формування Національного архівного фонду та діловодства, забезпечення збереженості та обліку документів, використання інформації архівних документів та довідкового апарату до них тощо.

Фоторепортаж.

3 квітня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан взяла участь у роботі круглого столу на тему “Вячеслав Чорновіл: постать на тлі епохи” в Інституті історії України Національної академії наук України, виступивши з доповіддю “Постать В. Чорновола в документах Центрального державного архіву громадських об’єднань України”.

Під час круглого столу було презентовано виставку документів із фондів ЦДАГО України “Вячеслав Чорновіл: штрихи до політичного портрету”.

Фоторепортаж.

2 квітня 2018 р.

До 100-річчя від дня народження українського письменника Олеся Гончара на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

30 березня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифровані описи фонду № 1: опис № 18 “Документи Зафронтового бюро ЦК КП(б)У (1918-1920)” та опис № 19 “Документи нелегального ЦК КП(б)У (1942-1943)”.


29 березня 2018 р.

Документи із фондів ЦДАГО України представлені на виставці “Україна і Грузія: сто років дипломатичних відносин”, яку відкрили Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова спільно з Генеральним директором Національного архіву Грузії Теоною Іашвілі під час робочої поїздки делегації українських архівістів до м. Тбілісі.

Виставка on-line.

28 березня 2018 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання щодо підготовки документальної виставки, присвяченої 100-річчю від дня народження Олеся Терентійовича Гончара.

28 березня 2018 р.

До 120-річчя від дня народження одного з фундаторів Організації Українських Націоналістів, учасника національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. Миколи Орестовича Сціборського на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фонду архіву “Колекція документів “Український музей в Празі”.

23 березня 2018 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Громадської організації “Товариство сприяння оборони України” (ГО “ТСО України”), Громадської організації “Федерація важкої атлетики України” (ГО “ФВАУ”), Громадської організації “Асоціація спортивного танцю України”.

22-23 березня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан у складі української делегації на чолі з Головою Державної архівної служби України Т.І. Барановою взяла участь у консультаціях із керівництвом Генеральної дирекції державних архівів Польщі з питань двохстороннього співробітництва в архівній сфері та в урочистих заходах, присвячених включенню Акта Люблінської унії 1569 р. в міжнародний реєстр програми ЮНЕСКО “Пам’ять світу”. В урочистостях також взяли участь керівники архівних служб і державних архівів Білорусі, Латвії та Литви.

Детальніше.

22 березня 2018 р.

Документи з архівних кримінальних справ репресованих літераторів покоління “Розстріляного відродження”, які зберігаються в Центральному державному архіві громадських об’єднань України, презентовано на виставці “Слово, обірване в Биківні”, що експонується в Музеї книги та друкарства України.

18 березня 2018 р.

У районній газеті “Рідний край” Буринського району Сумської області (стор. 2) вийшла друком стаття про Михайла Рубача “Видатний земляк – історик архівіст, археограф”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С.І. Власенко за документами із фондів ЦДАГО України.

18 березня 2018 р.

В програмі “Факти тижня” телеканалу ІCTV презентовано сюжет “Куренівська трагедія: як приховували правду?”, в якому використано документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України.

16 березня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифрований опис № 11 фонду № 1 – “Загальний відділ. Протоколи і матеріали засідань Політбюро і Секретаріату ЦК КПУ (1981-1991)”.
6 березня 2018 р.

В рамках Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко, організованого Міністерством освіти і науки України, ЦДАГО України провів семінар-практикум на тему “Голодомор 1932-1933 років у документах Центрального державного архіву громадських об’єднань України”. Аудиторією семінару стали учні загальноосвітніх навчальних закладів, викладачі шкіл та вищих навчальних закладів, студенти, аспіранти, молоді науковці, серед яких – переможці та номінанти конкурсу.

Детальніше.   Фоторепортаж.

1 березня 2018 р.

До 75-х роковин Корюківської трагедії на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву.


28 лютого 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, у рубриці “Фонди”, розміщено оцифрований опис № 10 фонду № 1 – “Загальний відділ. Протоколи засідань Політбюро і Секретаріату ЦК КПУ (1968-1980)”.
26 лютого 2018 р.

Центральний державний архів громадських об’єднань України та Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г.С. Пшеничного провели архівні слухання на тему “Греки України: документальний екскурс в історію”, присвячені вшануванню пам’яті жертв масових репресій проти грецької спільноти.

Детальніше.   Фоторепортаж.

23 лютого 2018 р.

Продовжуючи роботу зі збору документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 рр. Центральний державний архів громадських об’єднань України отримав на зберігання від безпосереднього учасника подій Майдану, наразі студента ІІІ курсу історико-філософського факультету Київського університету ім. Б. Грінченка Панченка Дмитра, документальні артефакти подій Революції гідності (наліпки, листівки, уламок з поваленого 8 грудня 2013 р. у м. Києві пам’ятника Володимиру Леніну), які стануть цінними джерелами для дослідження сучасної історії України.

Фоторепортаж.

22 лютого 2018 р.

Відбулося позачергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання щодо проведення архівних слухань на тему “Греки України: документальний екскурс в історію”, семінару-практикуму на тему “Голодомор 1932-1933 років у документах Центрального державного архіву громадських об’єднань України” та підготовки виставки документів про життя і діяльність В’ячеслава Чорновола.

21 лютого 2018 р.

Документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України увійшли в українську номінацію “Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильскій АЕС”, яка включена до Міжнародного ресурсу програми ЮНЕСКО “Пам’ять світу”.

Детальніше.

20 лютого 2018 р.

Відбулося засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому підведені підсумки роботи комісії у 2017 році і визначено її завдання на 2018 рік, а також розглянуто документи Центрального комітету Професійної спілки працівників державних установ України, Громадської організації “Київська вірменська громада”, Громадської спілки “Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті”, Української Народної Партії (УНП), Товариства “Україна-Світ”.

20 лютого 2018 р.

До Дня Героїв Небесної Сотні на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотодокументи про події Революції гідності.


16 лютого 2018 р.

Відбулося розширене засідання колегії ЦДАГО України, на якому підведено підсумки діяльності архіву в 2017 році та визначено пріоритетні напрямки роботи на 2018 рік.

Фоторепортаж.

15 лютого 2018 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву про окремі історичні факти, пов’язані з Миколою Підгорним, Петром Шелестом та Володимиром Щербицьким.

1 лютого 2018 р.

Центральний державний архів громадських об’єднань України відвідали учні 7-Б класу середньої загальноосвітньої школи № 13 ім. І. Хитриченка Святошинського району м. Києва. Їм було проведено ознайомчу екскурсію по архіву та його сховищах, показано оригінальні документи, які зберігаються в архіві та продемонстровано документальний відеоролик із фондів Центрального кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного про створення мультфільмів. Даний захід був проведений спільними зусиллями двох архівів – ЦДАГО України та ЦДКФФА України ім. Г.С. Пшеничного.

Фоторепортаж.

31 січня 2018 р.

Працівники Центрального державного архіву громадських об’єднань України взяли участь у презентації виставки, присвяченої 80-м роковинам Великого терору, що експонується в Національному музеї історії України. Експозиція виставки в основному побудована на документах із фондів державних архівів України, у тому числі фотографіях та матеріалах з архівних кримінальних справ, що зберігаються в ЦДАГО України.

Фоторепортаж.

29 січня 2018 р.

До 100-річчя бою під Крутами на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook опубліковано архівний документ з історії тих подій.


26 січня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан провела практичне заняття на тему “Інформаційні ресурси Центрального державного архіву громадських об’єднань України” для студентів І курсу факультету культурології спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” Київського національного університету культури і мистецтв. Також студенти мали ознайомчу екскурсію, в ході якої дізналися про роботу з комплектування архіву документами Національного архівного фонду, виконання запитів громадян, обслуговування користувачів у читальному залі, умови зберігання документів та переглянули оригінали окремих із них в архівосховищі.

Фоторепортаж.

22 січня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан та заступник директора Т.М. Красавіна взяли участь у роботі круглого столу на тему “Роль та досягнення представників національних спільнот у формуванні першої в новітній історії незалежної Української Держави – Української Народної Республіки”, проведеного Радою національних спільнот України.

Фоторепортаж.

22 січня 2018 р.

У рубриці “До 100-річчя Української революції” на веб-сайті ЦДАГО України представлено виставку “Документальні артефакти Українського державотворення. До 100-річчя проголошення незалежності УНР”.


18 січня 2018 р.

Відбулося засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому підведено підсумки роботи НМР за 2017 рік, розглянуто питання про участь архіву в конкурсі з науково-методичних і науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії за 2017 рік та про документальну виставку до 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.

15 січня 2018 р.

В інформаційно-аналітичній газеті Ради національних спільнот України “Національний діалог” (№ 3 за листопад 2017 р., стор. 11) вийшла друком стаття директора ЦДАГО України О.В. Бажан “Центральний державний архів громадських об’єднань України – документальна скарбниця історії України ХХ століття”.

11 січня 2018 р.

До 100-річчя від дня народження українського поета, перекладача, літературознавця Жученка Григорія Михайловича (псевдонім – Яр Славутич) на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фонду архіву.

10 січня 2018 р.

В науковому фаховому виданні “Український історичний журнал” (2017 р., № 5, стор. 208-213) вийшла друком рецензія доктора історичних наук Н.П. Барановської на корпусне документальне видання “Чорнобиль. Документи Оперативної групи ЦК КПУ (1986-1988)”, підготовлене Центральним державним архівом громадських об’єднань України та Інститутом історії України НАНУ в 2017 році.

5 січня 2018 р.

До ювілейних дат видатних українських поетів Володимира Сосюри та Василя Стуса на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи про їх творчу діяльність, що зберігаються у фондах архіву.

4 січня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України розміщено звітну інформацію про роботу із зверненнями громадян, про розгляд запитів на інформацію та про роботу читального залу архіву в 2017 році.