Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років15 лютого 2019 р.

У ЦДАГО України відбувся круглий стіл на тему “Крим – це Україна. Документальні свідчення в архівах України”.

Афіша.  Програма.  Фоторепортаж.

7 лютого 2019 р.

Документи із фондів ЦДАГО України про Українську автокефальну православну церкву та її духовних діячів представлені на виставці “Православ’я. Україна. Історія”, що відкрилась у Львівському музеї історії релігії.

1 лютого 2019 р.

До 90-ї річниці створення Організації українських націоналістів на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву.

30 січня 2019 р.

Відбулося  засідання  Науково-методичної ради ЦДАГО України,  на якому підведено підсумки роботи НМР за 2018 рік, розглянуто питання про документальні виставки, присвячені 90-й річниці створення Організації українських націоналістів і 65-й річниці приєднання Криму до України.

25 січня 2019 р.

Відбулося засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому підведено підсумки роботи комісії у 2018 році і визначено її завдання на 2019 рік, а також проведено грошову оцінку окремих документів НАФ.

22 січня 2019 р.

До 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи, з цієї тематики, що зберігаються в ЦДАГО України.

21 січня 2019 р.

До 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки на веб-сайті ЦДАГО України доповнено виставку “Українська революція в особах” документами про державних діячів доби Української революції Йосипа Безпалко, Олександра Грекова та Миколу Любинського.

19 січня 2019 р.

На телеканалі “1+1” демонструвався документальний фільм “Скарби нації” з циклу “Україна. Повернення своєї історії”, в якому використані документи ЦДАГО України щодо можливого місця перебування державних символів українських гетьманів.

17 січня 2019 р.

В Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбулася міжархівна робоча зустріч, під час якої директор ЦДАГО України О. Бажан і начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів А. Іщук обговорили з директором ЦДАЗУ І. Магою та в.о. начальника відділу формування НАФ О. Мажарою питання методики роботи з комплектування, експертизи цінності та обліку документів, які надходять до архівів у неупорядкованому стані.

Фоторепортаж.   

9 січня 2019 р.

До 160-ї річниці від дня народження видатного науковця та громадсько-політичного діяча, одного з академіків-фундаторів Академії наук України та голови філологічної секції Наукового товариства імені Шевченка, учасника національно-визвольних змагань 1917–1921 рр., Степана Йосиповича Смаль-Стоцького на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи, що зберігаються в ЦДАГО України.

Січень 2019 р.

В наукових виданнях вийшли друком статті співробітників ЦДАГО України:

- у журналі “Архіви України” (№ 5-6 за 2018 р., стор. 46-55, 135-154) – стаття “Такой образчик хлеба я оставил моим детям … на назидание” (унікальна знахідка – хліб часів Голодомору 1932-1933 років у документах ЦДАГО України)”, підготовлена архівістом І категорії відділу використання інформації документів М. Гречко; огляд “Документи про голод в Україні 1921-1923 років (із колекції «Український музей в Празі” ЦДАГО України)”, підготовлений завідувачем сектору користування документами Л. Батрак;

- у журналі “Краєзнавство” (№ 3 за 2018 р., стор. 66-80) – огляд “Документи представництва Західноукраїнської Народної Республіки у Франції 1919-1923 рр. (з колекції Центрального державного архіву громадських об’єднань України)”, підготовлений начальником відділу використання інформації документів С. Власенко;

- у виданні “Славістична збірка. Вип. IV: До 100-річчя Української революції (1917-1923 рр.)” (стор. 105-112) – стаття “Становище українських військовополонених у таборах Австро-Угорщини, Німеччини та Туреччини (за документами ЦДАГО України)”, підготовлена у свій час архівістом І категорії відділу використання інформації документів М. Кагальною.

3 січня 2019 р.

На веб-сайті ЦДАГО України розміщено звітну інформацію про роботу із зверненнями громадян, про розгляд запитів на інформацію та про роботу читального залу архіву в 2018 році.

27 грудня 2018 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто питання щодо змін у списках юридичних осіб – джерел формування НАФ у зоні комплектування архіву, номенклатури ЦДАГО України, плану роботи ЕПК ЦДАГО України на 2019 р. та нових надходжень документів НАФ.

27 грудня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифрований опис фонду № 130 – об’єднаний фонд партизанських загонів періоду Другої світової війни.26 грудня 2018 р.

В інформаційно-аналітичній газеті Ради національних спільнот України “Національний діалог” за жовтень 2018 року вийшла друком стаття головного наукового співробітника ЦДАГО України В. Горєвої “Діловодство у громадських формуваннях у запитаннях та відповідях”, а також повідомлення редакції газети про семінар на тему “Впровадження нормативних актів з питань діловодства та забезпечення збереженості документів у практику роботи громадських організацій етнонаціональних меншин України”, проведений архівом спільно з Радою 31 жовтня 2018 року.

22 грудня 2018 р.

До Дня працівників архівних установ відбулись урочисті збори колективу Центрального державного архіву громадських об’єднань України.

Фоторепортаж.   

21 грудня 2018 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи громадської організації “Академія наук вищої освіти України”, громадської спілки “Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь”, Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України, Української Республіканської партії, Української Народної партії.

20 грудня 2018 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про стан виконання плану заходів за 2016-2018 рр. відповідно до Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ на 2009-2019 рр., про роботу зі зверненнями громадян та стан функціонування офіційних інтернет-ресурсів архіву в 2018 році, про виконання рішень колегії архіву, прийнятих впродовж поточного року, а також про план роботи колегії на 2019 рік.

19 грудня 2018 р.

У ЦДАГО України відбулося засідання Комісії з контролю за наявністю, станом та розшуком документів Національного архівного фонду, на якому розглянуто питання про підсумки роботи з перевіряння наявності та фізичного стану документів НАФ у 2018 році та її подальше проведення у 2019 році.

19 грудня 2018 р.

На телеканалі ZIK, в програмі “Історична правда з Вахтангом Кіпіані”, 15 грудня демонструвався документальний фільм “Кати НКВС: репресивна система”, в якому були використані документи ЦДАГО України.

17 грудня 2018 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про стан підготовки тематичних покажчиків і збірників документів, а також розглянуто проекти планів наукової та методичної, публікаційної та виставкової роботи ЦДАГО України на 2019 рік.

3-14 грудня 2018 р.

В ЦДАГО України триває архівна практика студентів IV курсу історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, в ході якої вони знайомляться з діяльністю архіву та набувають практичних навичок з основних напрямків його роботи – формування Національного архівного фонду, забезпечення збереженості документів та їх використання.

Фоторепортаж.   

7 грудня 2018 р.

Впродовж 3-7 грудня 2018 року, два працівника ЦДАГО України – державні службовці пройшли навчання з підвищення кваліфікації фахового спрямування у Всеукраїнському центрі підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування Національного агентства України з питань державної служби.

6 грудня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан та співробітники архіву взяли участь у відкритій дискусії на тему “Проблемні питання дотримання авторських та суміжних прав у діяльності державних архівів”, організованій Спілкою архівістів України, Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства, центральними державними архівами України.

Фоторепортаж.   

3 грудня 2018 р.

Впродовж листопада 2018 року, з метою підвищення кваліфікації та фахового рівня, 6 працівників ЦДАГО України – державні службовці взяли участь у навчанні та короткострокових семінарах з підвищення кваліфікації фахового спрямування та за професійними програмами в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України та Всеукраїнському центрі підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування Національного агентства України з питань державної служби.