Центральний державний архів
громадських об’єднань України

free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

cdago@arch.gov.ua

Рус    


До уваги!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років

Пропозиції співпраці ЦДАГО України з громадськістю та ЗМІ в 2017 роціСерпень 2017 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, у рубриці “Фонди”, розміщено оцифровані описи справ фонду № 1 (описи №№ 1, 2, 6).12 серпня 2017 р.

До 140-ї річниці від дня народження Олександра Сергійовича Грушевського в газеті “Голос України” (стор. 9), у рубриці “До 100-річчя Української революції”, вийшла друком стаття – добірка документів із архівної кримінальної справи О.С. Грушевського, що зберігається в ЦДАГО України, – “Під пильним наглядом влади”, підготовлена завідувачем сектору використання інформації та довідкового апарату архіву І.В. Журжою.

12 серпня 2017 р.

До 140-ї річниці від дня народження українського історика, літературознавця, етнографа, громадсько-політичного діяча Олександра Сергійовича Грушевського на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із його архівної кримінальної справи, що зберігається в архіві.

11 серпня 2017 р.

В газеті “Голос України” (стор. 10) вийшла друком чергова публікація ЦДАГО України, присвячена 100-річчю Української революції – “Повернуті із забуття: архівні документи про видатних земляків”, підготовлена завідувачем сектору використання інформації та довідкового апарату архіву І.В. Журжою.

5 серпня 2017 р.

До 80-х роковин початку Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років рубрику “Архіви репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років” на веб-сайті ЦДАГО України доповнено інформаційними матеріалами, що розкривають багаторічну роботу ЦДАГО України в напрямку популяризації та дослідження такого виду історичного джерела, як архівні кримінальні справи репресованих.

26 липня 2017 р.

У зв’язку з ліквідацією політичної партії “Українська платформа” ЦДАГО України прийнято на державне зберігання управлінську документацію партії за 2009-2011 рр.

У ході передавання документів голова Ліквідаційної комісії з припинення діяльності політичної партії “Українська платформа” О.М. Павлишин ознайомився з умовами зберігання документів в ЦДАГО України.

Фоторепортаж.

25 липня 2017 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про фондування нових надходжень документів Центрального комітету Професійної спілки працівників зв’язку України, Комісії допомоги українському студентству (КоДУС), Політичної партії “Українська платформа”.

21 липня 2017 р.

До 110-річниці від дня народження українського поета, археолога, публіциста та політичного діяча Олега Ольжича на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи з фонду архіву.

17 липня 2017 р.

До 120-ї річниці від дня народження українського військового та політичного діяча, активного учасника національно-визвольних змагань 1917-1921 рр., сотника Армії УНР Володимира Яковича Шевченка на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи з фонду архіву.

14 липня 2017 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся семінар на тему “Впровадження нормативних актів з питань діловодства та забезпечення збереженості документів у практику роботи спортивних громадських організацій”.

Детальніше.    Фоторепортаж.

14 липня 2017 р.

Протягом 3-14 липня в ЦДАГО України тривала архівна практика студентів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в ході якої практиканти ознайомилися з основними напрямками роботи архіву – формуванням Національного архівного фонду, забезпеченням збереженості документів та їх використанням.

Фоторепортаж.

Червень 2017 р.

У науково-практичному журналі “Архіви України” (№2 за 2017 р., стор.196-203, 204-215) вийшли друком статті співробітників ЦДАГО України:

- “Український історик-архівіст Анатолій Кентій (до 80-річчя від дня народження)” (автор – директор архіву О.В. Бажан);

- “Історія України ХХ століття в архівних документах: наукова спадщина історика-архівіста А.В. Кентія” (автор – начальник відділу використання інформації документів С.І. Власенко, у співавторстві).

30 червня 2017 р.

У рубриці “До 100-річчя Української революції” на веб-сайті ЦДАГО України розміщено другу частину виставки документів із фондів архіву “Українська революція в особах”.27 червня 2017 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підготовку методичних рекомендацій щодо складання номенклатури справ центральних органів громадських організацій етнонаціональних меншин України та виставки документів із серії “До 100-річчя Української революції”.

26 червня 2017 р.

До Дня Конституції України у Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрилася виставка документів, що розкривають участь політичних партій та громадських об’єднань в конституційному процесі України доби незалежності.

22 червня 2017 р.

Директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан, заступник директора Т.М. Красавіна та начальник відділу формування НАФ і діловодства Н.В. Бабіна взяли участь у спільній нараді під головуванням першого заступника Міністра молоді та спорту України І.Є. Гоцула, за участі директорів департаментів олімпійського спорту, фізичної культури та неолімпійських видів спорту, молодіжної політики, а також начальника юридичного управління і начальника відділу контролю діловодства та звернень громадян. На нараді досягнуто домовленості про співпрацю у напрямку організації роботи з формування Національного архівного фонду документами спортивних і молодіжних громадських формувань.

Фоторепортаж.

20 червня 2017 р.

У ЦДАГО України відбулося засідання колегії архіву, на якому розглянуто питання про підсумки виконання планів роботи архіву у І півріччі 2017 р., стан охорони праці та пожежної безпеки в ЦДАГО України, а також про роботу реставраційної майстерні.

8 червня 2017 р.

В рамках освітньо-пізнавальної програми “Відкрий історичну правду сам” для студентів Національного авіаційного університету було проведено екскурсію, під час якої вони мали можливість дізнатися про основні напрямки діяльності Центрального державного архіву громадських об’єднань України, документи, що знаходяться на зберіганні в ЦДАГО України та відвідати архівосховище.

Фоторепортаж.

31 травня 2017 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся семінар на тему “Впровадження нормативних актів з питань діловодства та забезпечення збереженості документів у практику роботи політичних партій”.

Детальніше.    Фоторепортаж.

23 травня 2017 р.

Керівники відділів формування НАФ і діловодства, забезпечення збереженості та обліку документів, реставраційної майстерні – Н.В. Бабіна, А.В. Іщук, Т.О. Котик взяли участь у семінарі-практикумі “Основи експертизи цінності стародруків, рукописів, документів”, організованому Національним науково-дослідним реставраційним центом України за підтримки Міністерства культури України та Національного виконавчого комітету Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM).

Фоторепортаж.

23 травня 2017 р.

В ефірі Першого каналу Українського радіо у рамках програми “Лекторій” відбулась лекція директора Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан на тему “Немовчазні архіви: історія політичних репресій у документах”.

20 травня 2017 р.

До Дня пам’яті жертв політичних репресій в газеті “Голос України” (стор. 8) вийшла друком стаття “Співчувала арештованим, отримала 10 років в’язниці”, підготовлена директором архіву О.В. Бажан.

19 травня 2017 р.

Колектив ЦДАГО України взяв участь у літературно-мистецькому заході “Весна в Плютах”, що відбувся на території архівно-музейного комплексу Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України “Літературно-мистецькі Плюти” з нагоди 100-річчя архівної справи в Україні та Міжнародного дня музеїв.

Фоторепортаж.

19 травня 2017 р.

До Дня пам’яті жертв політичних репресій на веб-сайті ЦДАГО України у рубриці “Виставки” розміщено виставку документів із фондів архіву “Жертвам політичних репресій присвячується…”.

18 травня 2017 р.

На запрошення телеканалу “1+1” заступник директора-головний зберігач фондів ЦДАГО України І.К. Коваленко відвідала презентацію книги “Незалежність очима ТСН”, що вийшла до 20-річчя новинної служби “1+1”. Презентація видання, яке розповідає про головні, з точки зору авторського колективу, події в історії незалежної України, відбулася на території Національного заповідника “Софія Київська”.

Фоторепортаж.

11 травня 2017 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підготовку наукових публікацій працівників архіву та документальної виставки, присвяченої Дню пам’яті жертв політичних репресій і 80-й річниці початку “великого терору” в Україні.

5 травня 2017 р.

До Дня пам’яті та примирення і до Дня перемоги над нацизмом, в читальному залі ЦДАГО України відкрилась виставка видань архіву, присвячених історії Другої світової війни.