Центральний державний архів
громадських об’єднань України

free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

Рус    


До уваги!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років

Пропозиції співпраці ЦДАГО України з громадськістю та ЗМІ в 2017 році17 березня 2017 р.

До 100-річчя початку Української революції в газеті “Голос України” (стор.5) вийшло друком інтерв’ю з директором ЦДАГО України О.В. Бажан “Архіви визвольних змагань: віртуальний проект”.

16 березня 2017 р.

У рубриці “До 100-річчя Української революції” на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву “Українська революція в особах”.

15 березня 2017 р.

В ЦДАГО України стартує віртуальний інформаційний проект, присвячений 100-річчю Української революції. Він передбачає оприлюднення серії виставок оцифрованих документів, довідкового апарату до документального масиву відповідної тематики та знайомство з публікаціями архіву й іншими матеріалами, що висвітлюють події національно-визвольних змагань 1917-1921 років.

У рубриці “До 100-річчя Української революції” до уваги пропонуються описи справ із фондів політичних партій, що діяли на території України в першій половині ХХ століття.

13 березня 2017 р.

Інформація з архівних кримінальних справ репресованих, що зберігаються в Центральному державному архіві громадських об’єднань України увійшла до книги “Мартиролог ассирійців СРСР (1920-1950-і рр.)”, що вийшла у 2017 році в м. Санкт-Петербург. Мартиролог вміщує імена ассирійців, репресованих за політичними звинуваченнями з боку комуністичної влади у пік сталінського терору. З виданням можна ознайомитися у читальному залі ЦДАГО України.

4 березня 2017 р.

До 100-річчя Української революції в газеті “Голос України” (стор. 1, 14) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Могутньою рукою твори своє нове вільне життя”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С.І. Власенко.

1-3 березня 2017 р.

Проведено конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії “Б”, відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 та наказу ЦДАГО України від 09.02.2017 № 22-к “Про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад”.

1 березня 2017 р.

Працівники ЦДАГО України відвідали художньо-документальну виставку, присвячену 100-річчю з дня народження видатної української художниці Тетяни Яблонської, презентовану Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України.

Фоторепортаж.

Лютий 2017 р.

У журналі “Архіви України” (2016 р., № 5-6, стор. 355-358) вийшла друком рецензія на збірник документів і матеріалів “Крим в умовах суспільно-політичних трансформацій (1940-2015)” (К., 2016): “Тематичний збірник документів і матеріалів з історії Криму 1940-2015 років” (Автори – О.Є. Лисенко, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України та В.О. Крупина, кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу історії України другої половини ХХ століття Інституту історії України НАН України).

28 лютого 2017 р.

У ЦДАГО України відбулося розширене засідання колегії архіву, на якому підбито підсумки діяльності архіву у 2016 році та визначено пріоритетні напрямки роботи на 2017 рік.

Фоторепортаж.

28 лютого 2017 р.

До 160-річчя від дня народження епідеміолога і гігієніста, організатора системи охорони народного здоров’я, професора, академіка ВУАН, міністра народного здоров’я і опікування уряду Директорії (грудень 1918 р. – лютий 1919 р.) Овксентія Васильовича Корчак-Чепурківського, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документ із його архівно-слідчої справи, що зберігається в архіві.

25 лютого 2017 р.

До 130-річчя видатного режисера, творця модерного українського театру, актора, драматурга, публіциста і перекладача Леся Курбаса, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документ, що зберігається в архіві.

23 лютого 2017 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Київського міського товариства греків імені Констянтина Іпсіланті.

20 лютого 2017 р.

До Дня Героїв Небесної Сотні на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщені документи із фондів архіву.

18 лютого 2017 р.

З нагоди 115-ї річниці від дня народження українського поета і драматурга, хорунжого Армії УНР Миколи Антоновича Чирського, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документ із фонду архіву.

17 лютого 2017 р.

З нагоди 125-ї річниці від дня народження видатного українського церковного і громадського діяча, Патріарха Української Греко-Католицької Церкви, вченого та богослова, мецената Йосипа Сліпого, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документ із фонду архіву.

15 лютого 2017 р.

Відбулося засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому підведено підсумки роботи НМР за 2016 рік, розглянуто питання про участь архіву в наукових конкурсах, внесення змін до методичних рекомендацій стосовно  організації  роботи  з  виконання  запитів  соціально-правового  характеру та документальну  виставку до 100-річчя Української революції.

9 лютого 2017 р.

В рамках проведення Другого всеукраїнського методичного семінару “Нова українська школа: навчання/знання про Голодомор та інші геноциди”, співорганізатором якого виступив Центральний державний архів громадських об’єднань України, у ЦДАГО України відбувся семінар-практикум, на якому були присутні 65 освітян з різних куточків України.

Програма.   Детальніше.   Фоторепортаж.

6 лютого 2017 р.

До 130-ї річниці від дня народження вченого-зоолога, одного із видатних діячів українського природоохоронного руху, доктора біологічних наук, професора прикладної зоології Миколи Васильовича Шарлеманя, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фонду архіву.

1 лютого 2017 р.

З нагоди 120-ї річниці від дня народження українського поета, перекладача, літературознавця, військового діяча Євгена Филимоновича Маланюка, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документ із фонду архіву.

31 січня 2017 р.

Відбулося засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому підведені підсумки роботи комісії у 2016 році і визначено її завдання на 2017 рік, а також розглянуто та погоджено документи з діловодства у ЦДАГО України.

31 січня 2017 р.

Згідно вимог керівних документів з питань цивільного захисту та з метою підтримки психофізичної готовності працівників для проведення успішних дій з евакуації, запобігання поширення пожежі, в Центральному державному архіві громадських об'єднань України пройшли протипожежні тренувальні навчання працівників.

29 січня 2017 р.

До Дня пам’яті Героїв Крут на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документ із фонду архіву.

28 січня 2017 р.

В газеті “Голос України” (стор.4) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “На шану відважних Героїв”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С.І. Власенко до Дня пам’яті Героїв Крут.

26 січня 2017 р.

До  90-ї  річниці  від  дня  народження  українського  дисидента,  правозахисника,  педагога,  мовознавця, члена-засновника Української Гельсінської групи Олекси Івановича Тихого, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документ із фонду архіву.

24 січня 2017 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбулася оглядова екскурсія для студентів спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” Київського національного університету культури і мистецтв. Директор архіву О.В. Бажан ознайомила присутніх з історією ЦДАГО України, розповіла про фонди архіву та особливості їх комплектування.

Фоторепортаж.

22 січня 2017 р.

До Дня Соборності України та річниці вшанування пам’яті перших Героїв Небесної Сотні на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщені документи із фондів архіву.

20 січня 2017 р.

До Дня Соборності України на веб-сайті ЦДАГО України розміщено оновлену виставку документів із фондів архіву.

18 січня 2017 р.

З нагоди вшанування 75-ї річниці від початку вивезення українців на примусові роботи до Німеччини на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщені документи із фондів архіву.

15 січня 2017 р.

З нагоди 135-ї річниці від дня народження видатного українського громадського, державного та церковного діяча, філософа, історика, педагога, мовознавця Івана Івановича Огієнка (митрополита Іларіона), на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщені документи, що зберігаються в ЦДАГО України.

6 січня 2017 р.

На веб-сайті ЦДАГО України розміщено звітну інформацію про роботу із зверненнями громадян, про розгляд запитів на інформацію та про роботу читального залу архіву в 2016 році.