Центральний державний архів
громадських об’єднань України

free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Головне управління державної служби України Головне управління державної служби України

cdago@arch.gov.ua

Рус    


До уваги!

Пропозиції співпраці ЦДАГО України з громадськістю та ЗМІ в 2018 році

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 років15 лютого 2018 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву про окремі історичні факти, пов’язані з Миколою Підгорним, Петром Шелестом та Володимиром Щербицьким.

1 лютого 2018 р.

Центральний державний архів громадських об’єднань України відвідали учні 7-Б класу середньої загальноосвітньої школи № 13 ім. І. Хитриченка Святошинського району м. Києва. Їм було проведено ознайомчу екскурсію по архіву та його сховищах, показано оригінальні документи, які зберігаються в архіві та продемонстровано документальний відеоролик із фондів Центрального кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного про створення мультфільмів. Даний захід був проведений спільними зусиллями двох архівів – ЦДАГО України та ЦДКФФА України ім. Г.С. Пшеничного.

Фоторепортаж.

31 січня 2018 р.

Працівники Центрального державного архіву громадських об’єднань України взяли участь у презентації виставки, присвяченої 80-м роковинам Великого терору, що експонується в Національному музеї історії України. Експозиція виставки в основному побудована на документах із фондів державних архівів України, у тому числі фотографіях та матеріалах з архівних кримінальних справ, що зберігаються в ЦДАГО України.

Фоторепортаж.

29 січня 2018 р.

До 100-річчя бою під Крутами на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook опубліковано архівний документ з історії тих подій.


26 січня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан провела практичне заняття на тему “Інформаційні ресурси Центрального державного архіву громадських об’єднань України” для студентів І курсу факультету культурології спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” Київського національного університету культури і мистецтв. Також студенти мали ознайомчу екскурсію, в ході якої дізналися про роботу з комплектування архіву документами Національного архівного фонду, виконання запитів громадян, обслуговування користувачів у читальному залі, умови зберігання документів та переглянули оригінали окремих із них в архівосховищі.

Фоторепортаж.

22 січня 2018 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан та заступник директора Т.М. Красавіна взяли участь у роботі круглого столу на тему “Роль та досягнення представників національних спільнот у формуванні першої в новітній історії незалежної Української Держави – Української Народної Республіки”, проведеного Радою національних спільнот України.

Фоторепортаж.

22 січня 2018 р.

У рубриці “До 100-річчя Української революції” на веб-сайті ЦДАГО України представлено виставку “Документальні артефакти Українського державотворення. До 100-річчя проголошення незалежності УНР”.


18 січня 2018 р.

Відбулося засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому підведено підсумки роботи НМР за 2017 рік, розглянуто питання про участь архіву в конкурсі з науково-методичних і науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії за 2017 рік та про документальну виставку до 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.

15 січня 2018 р.

В інформаційно-аналітичній газеті Ради національних спільнот України “Національний діалог” (№ 3 за листопад 2017 р., стор. 11) вийшла друком стаття директора ЦДАГО України О.В. Бажан “Центральний державний архів громадських об’єднань України – документальна скарбниця історії України ХХ століття”.

11 січня 2018 р.

До 100-річчя від дня народження українського поета, перекладача, літературознавця Жученка Григорія Михайловича (псевдонім – Яр Славутич) на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із фонду архіву.

10 січня 2018 р.

В науковому фаховому виданні “Український історичний журнал” (2017 р., № 5, стор. 208-213) вийшла друком рецензія доктора історичних наук Н.П. Барановської на корпусне документальне видання “Чорнобиль. Документи Оперативної групи ЦК КПУ (1986-1988)”, підготовлене Центральним державним архівом громадських об’єднань України та Інститутом історії України НАНУ в 2017 році.

5 січня 2018 р.

До ювілейних дат видатних українських поетів Володимира Сосюри та Василя Стуса на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи про їх творчу діяльність, що зберігаються у фондах архіву.

4 січня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України розміщено звітну інформацію про роботу із зверненнями громадян, про розгляд запитів на інформацію та про роботу читального залу архіву в 2017 році.

28 грудня 2017 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Української республіканської партії “Собор”, Політичної партії “Українська платформа”, Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства “Колос” агропромислового комплексу України, Громадської організації “Всеукраїнська федерація кінологічного спорту”, Народного руху України, а також план роботи ЕПК ЦДАГО України на 2018 р.

27 грудня 2017 р.

У ЦДАГО України відбулося засідання Комісії з контролю за наявністю, станом та розшуком документів Національного архівного фонду, на якому розглянуті питання про підсумки роботи з перевіряння наявності та фізичного стану документів НАФ у 2017 р. та її подальше проведення у 2018 р.

26 грудня 2017 р.

Працівники ЦДАГО України взяли участь в урочистих зборах, присвячених 100-річчю від дня створення системи архівних установ України та Дню працівників архівних установ України.

Фоторепортаж.

24 грудня 2017 р.

До 80-річчя від дня народження Вячеслава Чорновола на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи про його політичну діяльність, що зберігаються в архіві.

22 грудня 2017 р.

До 100-річчя від дня створення архівної системи України та з нагоди Дня працівників архівних установ на офіційному веб-сайті ЦДАГО України розміщено рубрику “До 100-річчя системи архівних установ України”. В ній оприлюднено добірку документів із фондів ЦДАГО України, що відтворюють історію українських архівів; публікації працівників ЦДАГО України про історію архіву, його діяльність тощо; заходи, проведені ЦДАГО України у зв’язку з відзначенням 100-річчя архівної системи України.

20 грудня 2017 р.

У ЦДАГО України відбулося засідання колегії архіву, на якому розглянуто питання про співпрацю ЦДАГО України із засобами масової інформації, про стан функціонування та інформаційного супроводу веб-сайту, сторінки архіву у соціальній мережі Facebook у 2017 р., про стан виконання рішень колегії архіву, прийнятих протягом 2017 р., а також про план роботи колегії на 2018 р.

13 грудня 2017 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан в рамках освітньо-пізнавального проекту “Архівна аудиторія історика” провела практичне заняття на тему “Архівно-слідчі справи репресованих як джерело вивчення історії політичних репресій в Україні 1920-х – 1950-х років” для студентів 3 курсу спеціальності “Історія та археологія” історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка.

Фоторепортаж.

12 грудня 2017 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про підготовку тематичних покажчиків про голоди 1921-1923 та 1946-1947 рр., збірника документів “Нацистський окупаційний режим на території України 1941-1944 рр.”, виставки документів “Українська революція в особах” (частина ІV) із серії “До 100-річчя Української революції”, а також розглянуто проекти планів науково-дослідної, методичної, науково-видавничої та виставкової роботи ЦДАГО України на 2018 рік.

3 грудня 2017 р.

До 140-річчя від дня народження видатного українського географа, засновника наукової географії України, академіка Всеукраїнської академії наук Степана Львовича Рудницького, на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено документи із його архівної кримінальної справи.