Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters
Верховна Рада України Президент України Урядовий портал Міністерство юстиції України Державний комітет архівів України Національне агентство України з питань державної служби

Рус    


До уваги!

Оголошення для запитувачів архівної інформації!

Про збір документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 роківУВАГА!

З метою запобігання поширнню коронавірусу COVID-19 та на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” та від 16.03.2020 № 215 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211”, з урахуванням рішень, викладених у протоколі позачергового засідання Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської міської державної адміністрації від 11.03.2020 № 9, у Центральному державному архіві громадських об’єднань України СКАСОВУЄТЬСЯ ПРОВЕДЕННЯ ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН, а також приймання відвідувачів у читальному залі архіву.

Необхідні інформаційні послуги будуть надаватись дистанційно. Просимо звертатися за телефонами: (044) 285-55-16 – приймальня, (044) 285-73-05 – для звернень громадян. Письмові звернення приймаються на е-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. та на поштову адресу: вул. Генерала Алмазова, 8, м. Київ, 01011. Також ми завжди на зв’язку на нашій сторінці у facebook.

Дбаймо про свою безпеку та безпеку оточуючих!28 травня 2020 р.

До Всеукраїнського дня краєзнавства та 95-ї річниці проведення Першої Всеукраїнської краєзнавчої конференції, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи, пов’язані з організаційним оформленням вітчизняного краєзнавчого руху.

25 травня 2020 р.

До 95-ї річниці створення Музею визвольної боротьби України в Празі презентуємо виставку документів “Громадські формування української еміграції” із фондової колекції “Український музей в Празі” ЦДАГО України.

14 травня 2020 р.

До 100-річчя з дня народження відомої політичної діячки, голови ОУН(б) (1991–2001), лідера партії “Конгрес Український Націоналістів” (1992–2003), депутата Верховної Ради України ІІ, ІІІ і ІV скликань Ярослави Йосипівни Стецько (1920–2003), на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву.

7 травня 2020 р.

До  Дня  пам’яті та примирення,  75-ї річниці перемоги  над нацизмом у  Другій світовій війні, на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів “Друга світова війна в документах ЦДАГО України”.


5 травня 2020 р.

До 120-ї річниці створення українського молодіжного “січового” руху, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про діяльність Українського руханкового товариства “Січ” в Подєбрадах (Чехія).

4 травня 2020 р.

У ЦДАГО України в режимі онлайн відбулося чергове засідання Науково-методичної ради архіву, на якому розглянуто питання про підготовку документальних виставок, присвячених 75-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 95-й річниці заснування Музею визвольної боротьби України у Празі.

3 травня 2020 р.

До 120-ї річниці від дня народження видатного українського актора театру та кіно, народного артиста УРСР Миколи Федоровича Яковченка, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву.

26 квітня 2020 р.

До Дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, 34-ї річниці Чорнобильської трагедії, представляємо тематичну добірку документів із фондів ЦДАГО України.

Тематична добірка.

18 квітня 2020 р.

До Міжнародного дня цирку, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи з історії Київського цирку.


12 квітня 2020 р.

До Всесвітнього дня авіації та космонавтики, Міжнародного дня польоту людини в космос, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву.

11 квітня 2020 р.

До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву про концентраційний табір Бухенвальд.

3 квітня 2020 р.

Унікальні документи ЦДАГО України представлені на веб-сайті Державної архівної служби України в рубриці "Унікальні документи Національного архівного фонду".

29 березня 2020 р.

До 30-ї річниці прийняття Указу Президія Верховної Ради УРСР “Про оголошення дня 26 квітня Днем чорнобильської трагедії”, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи.

24 березня 2020 р.

До 85-ї річниці відкриття в Харкові пам’ятника Тарасу Шевченку, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про підготовку цього заходу.

21 березня 2020 р.

До 150-річчя від дня народження громадського, політичного і державного діяча, письменника, публіциста, вченого Олександра Лотоцького, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено добірку вітальних листів із колекції документів “Український музей в Празі”.

19 березня 2020 р.

До 90-річчя видатної української поетеси та громадської діячки Ліни Василівни Костенко, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівний документ, що висвітлює її взаємини з радянською владою.

18 березня 2020 р.

До 125-річчя з дня народження українського письменника, перекладача, літературознавця, громадського діяча Максима Тадейовича Рильського, на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву “Максим Рильський: тяжка ноша “офіційного” поета”.

10 березня 2020 р.

На базі ЦДАГО України пройшло практичне заняття для студентів І курсу факультету інформаційної політики і кібербезпеки спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” Київського національного університету культури і мистецтв. У ході заняття, проведеного в рамках дисципліни “Національні й галузеві інфраструктури документації, бібліотек і архівів”, студенти ознайомилися з основними напрямками роботи архіву та з умовами зберігання документів Національного архівного фонду.

Фоторепортаж.

9 березня 2020 р.

До 90-ї річниці початку судового процесу над учасниками так званої “Спілки визволення України”, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про цю справу.

5 березня 2020 р.

До 150-річчя від дня народження Євгена Патона – видатного українського вченого у галузях електрозварювання та мостобудування, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи про заснування ним науково-інженерної школи                                   електрозварювання.

27 лютого 2020 р.

Директор ЦДАГО України Ольга Бажан взяла участь у презентації архівно-музейного проекту “Київщина: діалог часів. 1761-1932” до 88-річчя з дня утворення Київської області, підготовленого Державним архівом Київської області спільно з Центральним державним історичним архівом України, м. Київ та Вишгородським державним історико-культурним заповідником.

Детальніше.  Фоторепортаж.

26 лютого 2020 р.

Відбулося засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому підведено підсумки роботи комісії у 2019 році та визначено її завдання на 2020 рік, а також розглянуто документи Всеукраїнської громадської організації “Асоціація адвокатів України” та питання фондування нових надходжень.

26 лютого 2020 р.

Заступник директора ЦДАГО України Тамара Красавіна, начальник відділу забезпечення збереженості та обліку документів Анжела Іщук, провідний спеціаліст відділу формування НАФ і діловодства Марія Коверна взяли участь у відкритій зустрічі з українським мандрівником, науковцем, письменником, фондоутворювачем Центрального державного електронного архіву України Валерієм Петущаком з нагоди його 80-річчя, яка відбулася в конференц-залі комплексу споруд центральних державних архівних установ України.

Фоторепортаж.

24-25 лютого 2020 р.

Директор ЦДАГО України Ольга Бажан взяла участь у консультаціях, проведених Головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим з керівництвом Інституту та Архіву Інституту національної пам’яті – Комісії з розслідування злочинів проти польського народу у м. Варшава, Республіка Польща. За результатами обговорення можливих шляхів співробітництва досягнуто взаємної згоди щодо підписання впродовж 2020 року Угоди про співробітництво між Державною архівною службою України та Інститутом національної пам’яті Польщі.

Члени української делегації також мали зустріч із керівництвом Генеральної дирекції державних архівів Польщі, під час якої предметно обговорили стан реалізації спільних виставкових та наукових проектів.

Складовою частиною візиту до Польщі стало ознайомлення учасників консультацій з української сторони з діяльністю польських колег у профільних організаціях – Інституті та Архіві Інституту національної пам’яті Польщі, Архіві нових актів.

Детальніше.

22 лютого 2020 р.

До 75-ї річниці початку будівництва Київського метрополітену, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву.


20 лютого 2020 р.

Відбулося розширене засідання колегії ЦДАГО України, на якому підведено підсумки діяльності архіву в 2019 році та визначено основні завдання на 2020 рік. Схваленню пріоритетних напрямків діяльності ЦДАГО України на поточний рік передувало їх обговорення з науковцями, освітянами та представниками громадських організацій.

Фоторепортаж.

20 лютого 2020 р.

До Дня Героїв Небесної Сотні на сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотографії Володимира Зінченка про події на Майдані 18-19 лютого 2014 року, передані автором на зберігання до нашого архіву.

17 лютого 2020 р.

До 100-річчя від дня народження Василя Порика – українського героя руху Опору у Франції періоду Другої світової війни, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено архівні документи про вшанування його пам’яті.

14 лютого 2020 р.

Директор ЦДАГО України Ольга Бажан та заступники директора Тамара Красавіна й Ірина Коваленко взяли участь у розширеному засіданні колегії Державної архівної служби України, на якому було підбито підсумки діяльності Укрдержархіву, державних архівних установ за 2019 рік та визначено пріоритетні вектори їх розвитку.

10 лютого 2020 р.

До 125-ї річниці від дня народження Василя Вишиваного (Вільгельма фон Габсбург-Лотрінгена), на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи з його архівної кримінальної справи.

6-7 лютого 2020 р.

Провідний науковий співробітник ЦДАГО України Віктор Тихомиров взяв участь у роботі міжнародної наукової конференції “Церква Мучеників: Гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті”, виступивши з доповіддю про архівну кримінальну справу стосовно єпископа Павла (Кратирова).


30 січня 2020 р.

У ЦДАГО України відбулась презентація програмного комплексу з інформатизації архівної справи – електронного ресурсу онлайн доступу до фондів архіву “Archium/Архіум”.

Прес-реліз.   Детальніше.   Фоторепортаж.   Подія в ЗМІ.

28 січня 2020 р.

Директор ЦДАГО України Ольга Бажан взяла участь у прямому ефірі програми “Культура Live”, розповівши про електронний ресурс онлайн доступу до фондів архіву “Archium/Архіум”.

28 січня 2020 р.

До 90-ї річниці ліквідації Української автокефальної православної церкви на веб-сайті ЦДАГО України розміщено виставку документів із фондів архіву “Репресоване духовенство Української автокефальної православної церкви”.

27 січня 2020 р.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи із фондів архіву про концентраційний табір Освенцим.


23 січня 2020 р.

Відбулося засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому підведено підсумки роботи НМР за 2019 рік, розглянуто питання про документальні виставки онлайн, присвячені 90-й річниці ліквідації Української автокефальної православної церкви та 125-річчю від дня народження Максима Рильського.

22 січня 2020 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України Світлана Власенко взяла участь у роботі круглого столу “На шляху до єдності: визвольні змагання в Україні в 1917-1921 рр.”, проведеному до Дня Соборності України кафедрою новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заявивши тему “Делегація Західноукраїнської Народної Республіки на Паризькій мирній конференції (за документами ЦДАГО України)”.

16 січня 2020 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у презентації пошукового порталу martyrology.org.ua в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, який допоможе встановити долі зниклих безвісти військовослужбовців часів Другої світової війни.

Детальніше.    Фоторепортаж.

15 січня 2020 р.

У програмі “Факти” телеканалу ІCTV презентовано сюжет про історичні документи, що зберігаються в Центральному державному архіві громадських об’єднань України.

Фоторепортаж.

13 січня 2020 р.

На веб-сайті ЦДАГО України розміщено звітну інформацію про роботу із зверненнями громадян, про розгляд запитів на інформацію та про роботу читального залу архіву в 2019 році.

28 грудня 2019 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Центральної ради Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України, Центрального комітету Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Громадської організації “Рада національних спільнот України”.

28 грудня 2019 р.

У ЦДАГО України відбулося засідання Комісії з контролю за наявністю, станом та розшуком документів Національного архівного фонду, на якому розглянуті питання про підсумки роботи з перевіряння наявності та фізичного стану документів НАФ у 2019 р. та її подальше проведення у 2020 р.

27 грудня 2019 р.

На  веб-сайті  ЦДАГО України,  в рубриці “Фонди”,  розміщено оцифровані описи фонду № 7 “Центральний комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України (Молодь за демократичний соціалізм)”:

- опис 17 “Документи відділів ЦК ЛКСМУ (1951-1964)”;

- опис 18 “Стенограми і протоколи з’їздів, пленумів, засідань Бюро і Секретаріату ЦК ЛКСМУ (МДС) (1965-1991)”.

23 грудня 2019 р.

Відбулося чергове засідання колегії ЦДАГО України, на якому розглянуто питання про стан функціонування офіційних інтернет-ресурсів ЦДАГО України в 2019 році, дотримання в архіві Закону України “Про звернення громадян”, про стан виконання прийнятих впродовж поточного року рішень колегії архіву та план роботи колегії ЦДАГО України на 2020 рік.

19 грудня 2019 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан та працівники архіву взяли участь у відкритті документальної виставки “Армія… кров’ю писала живу осяйну, безсмертну легенду боротьби і перемоги…”, присвячену 100-річчю Першого Зимового походу Армії УНР, що відбулось у залі очікування для військовослужбовців Центрального залізничного вокзалу.

Фоторепортаж.

18 грудня 2019 р.

Директор ЦДАГО України О. Бажан взяла участь у відкритті фотодокументальної виставки “Іноземні представництва в Києві в 1917-1919 рр.: початок міждержавних відносин”, що відбулось у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС.


13 грудня 2019 р.

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права в Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся круглий стіл на тему “Дискусійні питання реалізації прав людини на доступ до публічної інформації та на захист персональних даних у діяльності архівних установ України”.

Детальніше.    Фоторепортаж.

11 грудня 2019 р.

Відбулося чергове засідання Науково-методичної ради ЦДАГО України, на якому розглянуто проекти планів наукової та методичної, публікаційної та виставкової роботи ЦДАГО України на 2020 рік.

6 грудня 2019 р.

Відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії ЦДАГО України, на якому розглянуто документи Центрального комітету Профспілки працівників зв’язку України, Центрального комітету Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України, Добровільного пожежного товариства України та Центрального державного архіву громадських об’єднань України.

6 грудня 2019 р.

До 100-річчя від початку 1-го Зимового походу Армії УНР, на сторінці ЦДАГО України в соціальній мережі Facebook розміщено документи української військової еміграції, що зберігаються в архіві.

3 грудня 2019 р.

Документи із фондів ЦДАГО України презентовані у експозиції першого в Україні квест-музею “Сила підпису”, що відкрився 28 листопада у Київській міській галереї мистецтв “Лавра”.

Детальніше.