Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters

25 липня 2018 р.

До 100-річчя архівної системи України в науково-практичному журналі “Архіви України” (№ 2-3 за 2018 р., стор. 176-192) вийшла друком стаття “Історія архівної справи у документах ЦДАГО України”, підготовлена завідувачем сектору використання інформації та довідкового апарату ЦДАГО України І.В. Журжою.

22 травня 2018 р.

Колектив Центрального державного архіву громадських об’єднань України взяв участь у щорічному літературно-мистецькому святі “Весна в Плютах”, присвяченому 100-річчю створення системи архівних установ України.


Фоторепортаж.

18 квітня 2018 р.

У районній газеті “Рідний край” Буринського району Сумської області (стор. 2) вийшла друком стаття про Михайла Рубача “Видатний земляк – історик архівіст, археограф”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С.І. Власенко за документами із фондів ЦДАГО України.

15 січня 2018 р.

В інформаційно-аналітичній газеті Ради національних спільнот України “Національний діалог” (№ 3 за листопад 2017 р., стор. 11) вийшла друком стаття директора ЦДАГО України О.В. Бажан “Центральний державний архів громадських об’єднань України – документальна скарбниця історії України ХХ століття”.

26 грудня 2017 р.

Працівники ЦДАГО України взяли участь в урочистих зборах, присвячених 100-річчю від дня створення системи архівних установ України та Дню працівників архівних установ України.

Фоторепортаж.

22 грудня 2017 р.

До 100-річчя від дня створення архівної системи України та з нагоди Дня працівників архівних установ на офіційному веб-сайті ЦДАГО України розміщено рубрику “До 100-річчя системи архівних установ України”. В ній оприлюднено добірку документів із фондів ЦДАГО України, що відтворюють історію українських архівів; публікації працівників ЦДАГО України про історію архіву, його діяльність тощо; заходи, проведені ЦДАГО України у зв’язку з відзначенням 100-річчя архівної системи України.

26 жовтня 2017 р.

На виконання наказу Укрдержархіву “Про відзначення 100-річчя від дня створення системи архівних установ України” та з нагоди річниці заснування Центрального державного архіву громадських об’єднань України відбувся семінар на тему “Історія Центрального державного архіву громадських об’єднань України в питаннях та відповідях” за участі першого директора ЦДАГО України Р.Я. Пирога. В ході семінару обговорювались питання про розвиток архівної системи в перші роки незалежності, заснування ЦДАГО України, поповнення його фондів та колекцій профільними документами, розсекречення компартійних документів та введення їх до наукового обігу, приймання на зберігання кримінальних справ репресованих громадян.

Фоторепортаж.

11 жовтня 2017 р.

З нагоди відзначення 100-річчя від дня створення системи архівних установ, в рамках освітньо-пізнавального проекту “Архівна аудиторія історика” в ЦДАГО України проведено практичне заняття на тему “Фонди особового походження в документальній колекції ЦДАГО України” для студентів ІІ курсу історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка. Відвідувачі дізналися про історію створення ЦДАГО України та формування його документальної колекції, в тому числі документами особового походження.

Під час заняття студенти мали можливість ознайомитися з оригіналами особистих документів видатних діячів Української революції 1917-1921 рр. в еміграції, учасників підпільно-партизанського руху опору на українських землях в роки Другої світової війни, кримінальними справами стосовно видатних українців, репресованих за часів радянської тоталітарної системи.

Фоторепортаж.

21 вересня 2017 р.

Директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан взяла участь у засіданні круглого столу “Архівна справа в Україні: підсумки сторіччя та перспектива майбутнього”, присвяченого 100-річчю від дня створення системи архівних установ. Організаторами заходу виступили Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Спілка архівістів України, Державна архівна служби України та центральні державні архівні установи України.

Фоторепортаж.

14 вересня 2017 р.

На веб-сайті ЦДАГО України у рубриці “Виставки” розміщено добірку документів із фондів архіву “До 100-річчя від дня створення системи архівних установ України”.

19 травня 2017 р.

Колектив ЦДАГО України взяв участь у літературно-мистецькому заході “Весна в Плютах”, що відбувся на території архівно-музейного комплексу Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України “Літературно-мистецькі Плюти” з нагоди 100-річчя архівної справи в Україні та Міжнародного дня музеїв.

Фоторепортаж.