Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Відповідний Указ підписав Президент України на шану двох Майданів – 2004 року, який став Святом свободи, та Революції гідності 2013-2014 року. Це були надзвичайно важкі випробування для нашої держави, коли українці продемонстрували силу духу, незламність, гідність, прагнення до свободи.

Звісно, перебіг тих подій не можливо буде відтворити достатньо повно та об’єктивно, якщо сьогодні не докласти максимум зусиль для збереження комплексів документів, які репрезентують колосальні зміни та перевтілення, що відбуваються в суспільстві і є свідченнями багатолітньої боротьби українського народу за незалежність своєї держави.

Тому перед нами, архівістами, постало важливе завдання – зібрати і зберегти матеріали, які стануть цінними джерелами історії для наступних поколінь.

Цю важливу місію держава поклала на Центральний державний архів громадських об’єднань України, в якому зосереджені документи з суспільно-політичної історії України. У фондах ЦДАГО України концентруються матеріали сучасних провідних політичних партій і громадських організацій, які містять інформацію про державотворчі та демократичні процеси в нашому суспільстві кінця ХХ та початку ХХІ століть.

З метою забезпечення збереження документальних свідчень Революції гідності 2013-2014 року, ЦДАГО України розпочав збір матеріалів (листівок, інформаційних бюлетенів, газет, фотографій та ін.), що стосуються подій Майдану.

Запрошуємо політичні партії, громадські об’єднання, студентські товариства та усіх небайдужих до співпраці у наповненні Національного архівного фонду та збереженні джерел історії політичного розвитку і розбудови нашої держави.