Центральний державний архів
громадських об’єднань України

Включити версію для поганого зору

Включити звичайну версію сайту

A

A

A


free counters

2018 рік

27 грудня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифрований опис фонду № 130 – об’єднаний фонд партизанських загонів періоду Другої світової війни.6 листопада 2018 р.

В газеті “Сільські вісті” (стор. 3) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Сплюндрований, але нескорений. [До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із Києва]”, підготовлена начальником відділу використання інформації документів С. Власенко.

6 листопада 2018 р.

До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із Києва, в читальному залі ЦДАГО України експонується виставка документів Національного архівного фонду.

Фоторепортаж.

21 вересня 2018 р.

На веб-сайті ЦДАГО України, в рубриці “Фонди”, розміщено оцифровані описи фондів партизанських формувань, що діяли в роки Другої світової війни..26 червня 2018 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко взяла участь у роботі ІХ Міжнародного конгресу україністів, виступивши з доповіддю на тему “Архівні документи як основа переосмислення історії України в роки Другої світової війни”.

21 червня 2018 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в рамках освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, для курсантів Національної академії Служби безпеки України було проведено тематичне заняття “Документи ЦДАГО України з історії Другої світової війни”, під час якого вони також мали можливість дізнатися про основні напрямки роботи Центрального державного архіву громадських об’єднань України, документи, що знаходяться на зберіганні в ЦДАГО України та ознайомитися з документальними виданнями архіву.

Фоторепортаж.

8 травня 2018 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook розміщено фотодобірку про роботу Центрального державного архіву громадських об’єднань України, пов’язану із забезпеченням збереженості та використанням документів періоду Другої світової війни.

19 квітня 2018 р.

Центральний державний архів громадських об’єднань України виступив співорганізатором виставки “УГКЦ – час випробувань”, яку презентовано в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Афіша. Прес-реліз. Фоторепортаж.
2017 рік

28 жовтня 2017 р.

У газеті “Голос України” (стор. 12), до Дня вигнання нацистських окупантів, вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Соболєв підривав мости, експропріював і вимагав конспірації”, підготовлена провідним науковим співробітником архіву В.О. Тихомировим.

19 вересня 2017 р.

До Дня партизанської слави, в рамках архівної освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, для слухачів Національної академії Служби безпеки України директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О.В. Бажан прочитала лекцію на тему “Документи ЦДАГО України як джерело вивчення історії руху опору в роки Другої світової війни” та провела оглядову екскурсію.

Фоторепортаж.

5 травня 2017 р.

До Дня пам’яті та примирення і до Дня перемоги над нацизмом, в читальному залі ЦДАГО України відкрилась виставка видань архіву, присвячених історії Другої світової війни.


2016 рік

5 листопада 2016 р.

В газеті “Голос України” (стор. 1, 3) вийшла друком добірка документів із фондів ЦДАГО України “1943-й. Київ справляє враження міста, що вимерло. До річниці вигнання нацистських окупантів зі столиці”.

1 жовтня 2016 р.

В газеті “Голос України” (стор.12) вийшла друком стаття про арт-проект “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”, який присвячений 75-м роковинам трагедії.

29 вересня 2016 р.

До 75-х роковин трагедії Бабиного Яру в Національному історико-меморіальному заповіднику “Бабин Яр” презентовано документальний арт-проект “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”.

Афіша.   Прес-реліз.   Детальніше.   Виставка on-line.   Фоторепортаж.   Виставка у ЗМІ.


28 вересня 2016 р.

В рамках освітньо-пізнавальної програми для молоді “Відкрий історичну правду сам”, започаткованої в ЦДАГО України в жовтні минулого року, для слухачів Національної академії Служби безпеки України проведено заняття на тему “Бабин Яр в архівних документах”.

Фоторепортаж.

27 вересня 2016 р.

Директор ЦДАГО України О.В. Бажан взяла участь у парламентських слуханнях на тему “75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність”.

25 вересня 2016 р.

Вийшло повідомлення в “Історичній правді” про відкриття документального арт-проекту “Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах”, присвяченого 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру.

22 червня 2016 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни та 75-ї річниці початку німецько-радянської війни в газеті “Голос України” (стор.12) вийшла друком стаття “Доля однієї жінки-розвідниці”, підготовлена архівістом І категорії ЦДАГО України В.О. Тихомировим на основі документів, що зберігаються в архіві.

22 червня 2016 р.

У читальному залі Центрального державного архіву громадських об’єднань України відкрилася виставка документів, присвячена Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни та 75-й річниці початку німецько-радянської війни. Частина документів експозиції представлена на веб-сайті ЦДАГО України у рубриці “Виставки”.

Виставка on-line.

7 травня 2016 р.

До Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом в газеті “Голос України” (стор.6) вийшла друком стаття – добірка документів із фондів ЦДАГО України “Україна в Другій світовій війні: архівні документи свідчать”.

6 травня 2016 р.

В Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрилася виставка документів Національного архівного фонду “Пам’ять про війну. Архівні сторінки…”, присвячена Дню пам’яті і примирення та Дню перемоги над нацизмом.

Прес-реліз.   Детальніше.    Фоторепортаж.

Січень 2016 р.

У збірнику матеріалів Всеукраїнської наукової конференції “Друга світова війна: події, факти, версії” (стор. 59-65), що відбулася 24 квітня 2015 р. в м. Переяслав-Хмельницький, опубліковано статтю начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Радянський партизанський рух опору на території України в роки Другої світової війни: джерелознавчий аспект”.


2015 рік

16-18 грудня 2015 р.

ЦДАГО України на запит Галузевого державного архіву Міністерства оборони України передав для Центрального архіву Міністерства оборони Республіки Казахстан копії документів стосовно участі відомого казахстанського письменника, Народного героя Республіки Казахстан Касима Кайсенова в партизанському русі на території України, Молдови, Чехословаччини, Румунії в роки Другої світової війни.

28 жовтня 2015 р.

До річниці визволення України від нацистських окупантів на веб-сайті ЦДАГО України розміщено описи справ із фонду №166 “Комісія з історії Великої Вітчизняної війни при Академії наук УРСР”:

- Оп. 2. Документи Комісії (стенограми бесід, спогади учасників війни, листи громадян з фашистського полону, копії актів про збитки та злочини, заподіяні окупантами, інші документи воєнного часу) - 641 спр. 1941-1950 рр.

- Оп. 3. Документи Комісії (стенограми бесід, спогади учасників війни, листи громадян з фашистського полону, копії актів про збитки та злочини, заподіяні окупантами, інші документи воєнного часу) - 406 спр. 1941-1950 рр.

22 вересня 2015 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України презентовано документальну виставку, присвячену Дню партизанської слави. Також в архіві проведено відкриту лекцію на тему “Документи Національного архівного фонду України з історії партизанської боротьби в тилу ворога в роки Другої світової війни: накопичення, збереженість та використання” за участі науково-педагогічних працівників і слухачів Національної академії Служби безпеки України та Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.   Фоторепортаж.

Серпень 2015 р.

У науково-практичному журналі “Архіви України” (№3 за 2015 р.) вийшли друком статті співробітників ЦДАГО України:

- Власенко С.І. Радянський партизанський рух опору в період звільнення території України та країн Центральної і Південно-Східної Європи (1943-1945 рр.) (стор.69-79);

- Антоненко В.В. “Україна: шлях до Перемоги” (виставка документів Національного архівного фонду) (стор.229-235).

Липень 2015 р.

У всеукраїнському науковому журналі “Сіверянський літопис” (№2 за 2015 р., стор.60-69) вийшла друком наукова стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Органи влади на території військової зони України в період нацистської окупації: організація, підбір кадрів, функціонування (1941-1943 рр.)”.

23 червня 2015 р.

74 роки тому нацистська Німеччина розпочала війну з Радянським Союзом. На долю України у тій війні випали величезні випробування, а плани щодо використання її території та ресурсів розроблялися задовго до тих подій. До річниці початку німецько-радянської війни в газеті “Сільські вісті” (стор.3) вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Поневолити і знищити”, в якій розкриваються плани нацистів щодо використання сільськогосподарського потенціалу України.

22 червня 2015 р.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни у Центральному державному архіві громадських об’єднань України експонується виставка документів, що ілюструють події перших днів німецько-радянської війни на території України в червні 1941 року.   Фоторепортаж.

10 червня 2015 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбулося урочисте передавання на державне зберігання до архіву копій документів з історії України періоду Другої світової війни, накопичених в результаті багаторічної пошукової діяльності Всеукраїнської громадської організації “Союз “Народна пам’ять”. В заході взяли участь голова Правління ВГО “Союз “Народна пам’ять” Я.О. Жилкін та його перший заступник В.В. Дорофєєв, начальник Гуманітарного інституту Національного університету оборони України ім. І.Черняховського В.М. Грицюк, голова Правління Спілки архівістів України, завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка М.Г. Щербак, працівники державних архівних установ, науковці, представники вищих навчальних закладів, громадськості, ЗМІ. Відвідувачі заходу мали можливість ознайомитися з виставкою документів, що розкривають події червня 1941 року.

Афіша.   Прес-реліз.   Фоторепортаж.   Захід у ЗМІ.

Про співпрацю ЦДАГО України та ВГО “Союз “Народна пам’ять”.

7 травня 2015 р.

В Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрилася виставка документів Національного архівного фонду “Україна: шлях до Перемоги”, присвячена 70-й річниці Перемоги над нацизмом в Європі.

Афіша.    Прес-реліз.   Детальніше.   Виставка on-line.   Фоторепортаж.   Виставка у ЗМІ.

24 квітня 2015 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко взяла участь у Всеукраїнській науковій конференції “Друга світова війна: події, факти, версії”, що пройшла в Національному історико-етнографічному заповіднику “Переяслав”.

10 квітня 2015 р.

На сторінці ЦДАГО України у соціальній мережі Facebook з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів розміщено документи з історії Янівського концентраційного табору, що розміщувався на території м. Львова впродовж 1941-1944 рр.

5 березня 2015 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у презентації виставки “Партизанські рейди генерала Наумова”, що експонується в Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.    Фоторепортаж.

27 січня 2015 р.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в читальному залі ЦДАГО України відкрилася виставка документів з фондів архіву, що розкривають злочини нацистських окупантів проти єврейського населення на території України та масові знищення мирних громадян в концентраційних таборах і гетто в роки Другої світової війни.

26 січня 2015 р.

Документи з фондів ЦДАГО України представлені у виставці “Концтабір Аушвіц – український вимір. Дослідження, документи, свідчення”, що відкрилася в Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” і присвячена 70-й річниці звільнення Аушвіца та Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.


2014 рік

Грудень 2014 р.

В наукових виданнях вийшли друком статті співробітників ЦДАГО України:

- в “Українському історичному журналі” (№5 за 2014 р., стор. 163-173) – огляд “Карпатський рейд Сумського партизанського з’єднання під командуванням С.А. Ковпака: огляд документів фонду ЦДАГО України”;

- в журналі “Сіверянський літопис” (№5 за 2014 р., стор. 103-114) – огляд О.П. Довженка періоду Великої Вітчизняної війни у фондах Центрального державного архіву громадських об’єднань України”;

- в журналі “Архіви України” (№6 за 2014 р., стор. 92-102, 243-246) – огляд “Документи ЦДАГО України з історії Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка періоду Другої світової війни” та інформаційне повідомлення “Битва за Україну (до 70-річчя звільнення України від нацистських загарбників)”;

- в збірнику наукових праць “Боротьба за Україну в 1943-1944 рр.: влада, збройні сили, суспільство” (стор. 9-14) – огляд “Документи ЦДАГО України про діяльність Представництва УШПР при Військовій раді 2-го Українського фронту на завершальному етапі визволення України (січень-вересень 1944 р.)”.

Листопад 2014 р.

В археографічному щорічнику “Пам’ятки” (Том 14, 2013 р., стор. 31-41) вийшла друком наукова стаття начальника відділу використання інформації документів С.І. Власенко “Соціально-економічна політика нацистської Німеччини на окупованій території України в 1941-1944 рр.: огляд документів Центрального державного архіву громадських об’єднань України”.

28 жовтня 2014 р.

До 70-річчя звільнення України від нацистських загарбників в Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрилася виставка документів “Битва за Україну”. Під час презентації виставки відбулося урочисте передавання на державне зберігання до архіву колекції оцифрованих документів з фондів Центрального архіву Міністерства оборони Російської Федерації, що висвітлюють історію України періоду Другої світової війни.

    Афіша.    Преc-реліз.    Фоторепортаж.    Виставка on-line.

24 жовтня 2014 р.

Начальник відділу використання інформації документів С.І. Власенко взяла участь у Міжнародній науковій конференції “Боротьба за Україну в 1943-1944 роках: влада, збройні сили, суспільство”, присвяченій 70-річчю визволення України від нацистських загарбників. У своєму виступі вона на основі документів з фондів ЦДАГО України розкрила джерелознавчий аспект проблеми співпраці радянських партизанських формувань з частинами 2-го Українського фронту в ході наступальних операцій в 1944 р.

Вересень 2014 р.

Вийшло друком науково-документальне видання “Тюремний мартиролог окупаційного режиму: написи на стінах нацистських казематів”, підготовлене за участі Центрального державного архіву громадських об’єднань України. До нього, поруч з іншими, увійшли маловідомі документи з фондів ЦДАГО України.

22 вересня 2014 р.

До Дня партизанської слави в ЦДАГО України відкрилася документальна виставка “У боротьбі за рідну землю”, що висвітлює складний і драматичний характер збройної боротьби на окупованій території України в роки Великої Вітчизняної війни.

5 вересня 2014 р.

Документи з фондів ЦДАГО України представлені у виставковому проекті “Апокаліпсис ХХ століття. Світові війни”, що відкрився в Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” і присвячений 100-річчю від початку Першої та 75-річчю від початку Другої світової воєн.

2 вересня 2014 р.

В газеті “Сільські вісті” (стор.3) вийшла друком добірка документів із фондів ЦДАГО України “Марш поразки і ганьби”.

Липень 2014 р.

Вийшов друком огляд “Документи про діяльність партизанського з’єднання Закарпатської України під командуванням О.В. Тканка”.

Травень 2014 р.

Вийшло друком науково-документальне видання “Київ: війна, влада, суспільство. 1939-1945 рр.: За документами радянських спецслужб та нацистської окупаційної адміністрації”, підготовлене за участі Центрального державного архіву громадських об’єднань України. До нього увійшли маловідомі документи з фондів ЦДАГО України.

Травень 2014 р.

У “Сумському історико-архівному журналі” (№ ХХІІ) вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Степовий рейд з’єднання Українських кавалерійських партизанських загонів (за документами ЦДАГО України)”.

Квітень 2014 р.

У журналі “Архіви України” (№2 за 2014 рік) вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Методи та форми використання нацистською окупаційною владою трудових ресурсів українського села (1941-1944 рр.)”.

24 квітня 2014 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Перемога – одна на всіх”, що відбулася у Вітебському державному університеті імені П.М. Машерова (Білорусія), надавши доповідь на тему “Документи Сумського партизанського з’єднання під командуванням С.А. Ковпака як основне джерело вивчення його бойової діяльності”.

Березень 2014 р.

У журналі “Архіви України” (№1 за 2014 рік) вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Документальні свідчення про С.В. Руднєва – видатного діяча партизанського руху в період Великої Вітчизняної війни”.

27 січня 2014 р.

До Дня вшанування пам’яті жертв Голокосту в читальному залі ЦДАГО України відкрито документальну виставку. Представлені матеріали висвітлюють трагедію Бабиного Яру, розслідування злочинів окупантів проти єврейського населення на території України, масове знищення мирних єврейських громадян в концентраційних таборах і гетто.


2013 рік

6 листопада 2013 р.

Директор ЦДАГО України О.Г. Козіна взяла участь у програмі “На слуху” на радіо “Ера”, присвяченій 70-й річниці визволення Києва від нацистських загарбників.

5 листопада 2013 р.

До 70-ї річниці визволення Києва від нацистських загарбників у Центральному державному архіві громадських об’єднань України презентовано виставку документів і фотоматеріалів “Київ у полум’ї війни”.   Детальніше.   Прес - реліз.   Буклет.   Фоторепортаж.   Виставка у ЗМІ.   Виставка on-line.

Жовтень 2013 р.

У збірнику матеріалів VІ міжнародної науково-практичної конференції “Історія. Пам’ять. Люди”, яка відбулася 18 жовтня 2012 року в м. Алмати (Казахстан), вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С.І. Власенко “Евакуація сільського господарства України в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. (за документами ЦДАГО України)”.

31 жовтня 2013 р.

Співробітники ЦДАГО України взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції “Битва за Дніпро”, присвяченій 70 - й річниці визволення Києва від фашистських загарбників, яка проходила в Українському інституті національної пам’яті. З доповіддю на тему “Документи про участь радянських партизанів у битві за Дніпро та визволенні Києва восени 1943 р. (за фондом Українського штабу партизанського руху Центрального державного архіву громадських об’єднань України)” виступила начальник відділу використання інформації документів С.І. Власенко.

19 вересня 2013 р.

До Дня партизанської слави в Центральному державному архіві громадських об’єднань України відкрито виставку документів та фотоматеріалів із фондів ЦДАГО України, а також державних архівів Російської Федерації та Республіки Білорусь “Документальні свідчення партизанської війни”.   Преc-реліз.   Буклет.    Фоторепортаж. Виставка on-line.

24 травня 2013 р.

Директор ЦДАГО України О.Г. Козіна взяла участь у прес-конференції на тему “Оприлюднення документів про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років у науково-популярних та наукових виданнях, підготовлених державними архівними установами України”, що відбулася в приміщенні прес-центру Укрінформу.

9 травня 2013 р.

Начальник відділу використання інформації документів С.І. Власенко взяла участь у прямому ефірі програми “Обідня перерва” на “Радіо-Ера” з теми “Велика Вітчизняна війна в архівних документах”.

18 квітня 2013 р.

Виконуюча обов’язки директора ЦДАГО України О.В. Бажан взяла участь у засіданні Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. при Верховній Раді України, де обговорювалося питання підготовки перевидання “Альбому партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.”.

16 квітня 2013 р.

ЦДАГО України залучився до зйомок документальної програми, присвяченої 68-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, що готується Державною телерадіокомпанією “Всесвітня служба “Українське телебачення і радіомовлення” для участі в ІХ Міжнародному телерадіофестивалі “Перемогли разом”. В ході зйомок демонструвалися документи з фондів архіву про повернення культурних цінностей, вивезених з України в період нацистської окупації.

25 січня 2013 р.

У читальному залі ЦДАГО України відкрито документальну виставку, присвячену Дню пам'яті жертв Голокосту.

Представлені матеріали викривають злочини німецьких окупантів проти мирних громадян та масове знищення єврейського населення на окупованих територіях України.

24 січня 2013 р.

У ЦДАГО України Творчим об’єднанням документальних фільмів та програм Національної телекомпанії України проведено зйомки документального фільму, присвяченого 70-м роковинам трагедії в с. Корюківка Чернігівської області.

2012 рік

Грудень 2012 р.

В Українському історичному журналі № 6 за листопад-грудень 2012 р. у рубриці “Рецензії й огляди” опубліковано рецензію Д. В. Вєдєнєєва та В. С. Лозицького (директор ЦДАГО України) на збірник документів “Українські націоналістичні організації в роки Другої світової війни: Документи: у 2 т. – т. 1: 1939-1943/ За редакцією А. М. Артізова. – Москва: РОССПЕН, 2012. – 878 с.; т. 2: 1944-1945/ За ред. А. М. Артізова. – Москва: РОССПЕН, 2012. – 1167 с.

Грудень 2012 р.

У журналі “Архіви України” (2012 р., № 4, 5) вийшли друком публікації, підготовлені працівниками ЦДАГО України:

- “Виставка документів Національного архівного фонду до 125-ї річниці від дня народження Сидора Артемовича Ковпака” (автор К. М. Паланичка);

- “Життя та діяльність партизанського командира М. І. Шукаєва (за документами ЦДАГО України)” (автор О. О. Кравченко)

26 жовтня 2012 р.

До 69-ї річниці визволення Києва та Лівобережжя України від фашистської окупації у читальному залі ЦДАГО України відкрито документальну виставку "Рік 1943. Битва за Україну".

Представлені документи ілюструють підготовку та перебіг наступальної операції радянських військ, участь у ній партизанських з'єднань, загонів, висвітлюють питання мобілізації населення звільнених територій до лав Червоної армії, перші кроки у відбудові народного господарства.

18 жовтня 2012 р.

На виконання положень двохстороннього договору між Центральним державним архівом громадських об’єднань України та Архівом Президента Республіки Казахстан, ЦДАГО України направив на VІ Міжнародну конференцію із вивчення питань евакуації та біженців під час Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.) й історії євреїв Центральної Азії та Західного Сибіру, яка проходила 18 жовтня 2012 р. в м. Алмати (Казахстан), доповідь начальника відділу використання інформації документів С. І. Власенко на тему “Евакуація сільського господарства України в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. (за документами Центрального державного архіву громадських об’єднань України)”. Матеріали форуму передбачено видрукувати в 2013 році.

Вересень 2012 р.

До 70-ї річниці від дня створення підпільної молодіжної організації “Молода Гвардія” в Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” експонується фотодокументальна виставка “Із когорти безсмертних”, в якій представлені унікальні маловідомі документи із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Національного музею.     Прес-реліз.  Фоторепортаж.

28 вересня 2012 р.

У газеті “День” від 28 вересня (стор. 9) вийшло повідомлення про виставку документів і фотоматеріалів “Штаб нескорених”, яка відкрилася в ЦДАГО України до Дня партизанської слави.

21 вересня 2012 р.

До Дня партизанської слави в читальному залі ЦДАГО України відкрито виставку маловідомих документів і фотоматеріалів “Штаб нескорених”, присвячену 70-й річниці створення Українського штабу партизанського руху.     Прес-реліз.  Фоторепортаж.

14 вересня 2012 р.

Документи з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України представлені в художньо-документальній виставці “Герой. Патріот. Партизан”, що відкрилася у Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” до 100-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу, славетного партизанського командира, національного героя Словацької Республіки Яна Налепки.

Прес-реліз.  Фоторепортаж.

23-25 травня 2012 р.

На виконання постанови Верховної Ради України від 22 березня 2012 року № 4603-VІ “Про відзначення 125-річчя з дня народження двічі Героя Радянського Союзу Сидора Артемовича Ковпака” Центральним державним архівом громадських об’єднань України проведено низку заходів:

- 23 травня у Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” відкрилася виставка документів “Партизанський генерал” з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Національного музею.    Прес-реліз.    Фоторепортаж;

- 25 травня в читальному залі ЦДАГО України відкрилася виставка документів та фотоматеріалів “Сидор Ковпак: людина, воїн, легенда” із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Галузевого державного архіву Служби безпеки України та державних архівів Полтавської і Сумської областей.    Прес-реліз.    Фоторепортаж;

- в газеті “Сільські вісті” від 25 травня 2012 р. опубліковано статтю начальника відділу використання інформації документів С. І. Власенко “Батько” партизанського руху. До 125-річчя від дня народження Сидора Ковпака” (стор. 5).

10 травня 2012 р.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 року № 199-р “Про заходи з увічнення пам’яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників” і в рамках здійснення двостороннього договору про співробітництво, працівниками Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Архіву Президента Республіки Казахстан встановлено дані про громадян Казахстану, загиблих у німецьких тюрмах на окупованій території України.   Детальніше.   Публікація.

8 травня 2012 р.

У ЦДАГО України відбулися урочисті збори колективу архіву, присвячені Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.    Фоторепортаж.

7 травня 2012 р.

У читальному залі ЦДАГО України відкрито документальну виставку “Мистецтво у полум’ї війни”, присвячену Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Представлені матеріали висвітлюють процеси відбудови культурних та історичних пам’яток, відновлення роботи театрів, бібліотек, відкриття виставок, організацію роботи пересувних кіноустановок, концертних груп, святкування ювілейних дат відомих культурних діячів у перші місяці після звільнення території України від нацистської окупації.

Січень 2012 р.

В історичному нарисі “Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ ст.” опубліковано наукову статтю директора архіву В. С. Лозицького та колишнього провідного наукового співробітника А. В. Кентія “Боротьба в тилу нацистських окупантів в Україні: радянські партизани у 1941-1944 рр.”.

Січень 2012 р.

Вийшов друком збірник документів ЦДАГО України та інших архівів “Родня. Полиция и партизаны, 1941-1944. На примере Украины”.

24 січня 2012 р.

У читальному залі ЦДАГО України відкрито фотодокументальну виставку, присвячену Дню пам’яті жертв Голокосту. Представлені матеріали висвітлюють трагедію Бабиного Яру, розслідування злочинів німецько-румунських окупантів проти єврейського населення на території України, масове знищення мирних єврейських громадян в концентраційних таборах і гетто.

20 січня 2012 р.

До 120-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу, генерал-полковника Михайла Кирпоноса в газеті “Сільські вісті” опубліковано статтю начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. І. Власенко “Генерал у солдатській шинелі”.


2011 рік

Грудень 2011 р.

До 70-ї річниці початку німецької окупації в роки Великої Вітчизняної війни столиці України – м. Києва в журналі “Архіви України” (2011 р., № 6) вийшла друком добірка документів начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. І. Власенко “Знахідка у фондах ЦДАГО України: Хрещатик у роки нацистської окупації”.


В “Українському історичному журналі” (2011, № 6) вийшла друком стаття директора ЦДАГО України В. С. Лозицького “До питання про загальну чисельність партизанів УРСР у роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.)”.


В “Енциклопедії історії України” (том 8) вийшла друком стаття колишнього провідного наукового співробітника ЦДАГО України А. В. Кентій “Партизанський рух в Україні в роки Другої світової війни”.

30 вересня 2011 р.

До Дня партизанської слави у газеті “Прикордонник України” вийшла друком стаття директора ЦДАГО України В. С. Лозицького та начальника відділу використання інформації документів С. І. Власенко “Михайло Наумов – прикордонник, командир партизанського з’єднання”.

28 жовтня 2011 р.

У читальному залі ЦДАГО України відкрилася виставка документів з фондів архіву “Шляхами визволення України від фашистських загарбників”.

Фоторепортаж.

27 вересня 2011 р.

Документи з фондів ЦДАГО України представлені на спільній українсько-російській виставці до 70-ї річниці трагедії Бабиного Яру, яка відкрилася 27 вересня у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

Прес-реліз.    Буклет.    Фоторепортаж.

23 вересня 2011 р.

У газеті “Пенсійний кур’єр” від 23 вересня 2011 р. (стор. 14) опубліковано інтерв’ю з директором ЦДАГО України В. С. Лозицьким стосовно особливостей партизанського руху в тилу німецьких окупантів у період Великої Вітчизняної війни.

22 вересня 2011 р.

Колектив ЦДАГО України “за високопрофесійне здійснення аналітичної роботи з архівними документами, відстоювання історичної правди підпільно-партизанської боротьби та з нагоди 70-річчя партизанського руху в Україні і 10-ї річниці Дня партизанської слави” Комісією у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. при Верховній Раді України нагороджено Почесною грамотою.

21 вересня 2011 р.

У приміщенні ЦДАГО України презентовано фотодокументальну виставку “Партизанська слава України”, у відкритті якої взяли участь Голова Укрдержархіву О. П. Гінзбург, директор Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г. С. Пшеничного Н. О. Топішко, радник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини А. Г. Ковтун, доктор історичних наук, проректор Національної академії внутрішніх справ України А. С. Чайковський, завідувач відділу Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років М. Ю. Шевченко, дослідники, працівники архіву, представники ЗМІ.

Прес-реліз.    Фоторепортаж.

19 вересня 2011 р.

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відкрилася реліквійна фотодокументальна виставка “Підпільно-партизанська преса України”, підготовлена на основі документів із фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Прес-реліз.    Фоторепортаж.

9 вересня 2011 р.

Документи з фондів ЦДАГО України представлені на виставці “У спільній боротьбі проти фашизму”, присвяченій 70-річчю партизанського руху в Україні в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та 67-й річниці Словацького національного повстання. У відкритті виставки, що відбулося 9 вересня у Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”, узяв участь директор архіву В. С. Лозицький.

19 серпня 2011 р.

У газеті “Сільські вісті”, в рубриці “Сторінки історії”, вийшла стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. І. Власенко “Нацистський “рай” для українських селян”..

Липень 2011 р.

У журналі “Архіви України” (2011, № 2-3, стор. 167-175) вийшли друком стаття директора ЦДАГО України В. С. Лозицького “Легендарний за життя (до 110-ї річниці від дня народження двічі Героя Радянського Союзу Олексія Федорова)”.

Липень 2011 р.

В Українському історичному журналі (2011 р, № 3, стор. 213-216) опубліковано рецензію на видання ЦДАГО України “Партизанская война на Украине: Дневники командиров партизанских отрядов и соединений, 1941-1944” / Сост. О. В. Бажан, С. И. Власенко, А. В. Кентий, Л. В. Легасова, В. С. Лозицкий (рук.). – М.: Центрполиграф, 2010. – 670 с. (серия “На линии фронта. Правда о войне”) (Автор – Д. В. Вєдєнєєв).

20 червня 2011 р.

До 70-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни у читальному залі ЦДАГО України відкрилася виставка “Документальні свідчення перших днів Вітчизняної війни”. В експозиції представлені документи, що розкривають складну ситуацію на фронті у перші дні та місяці війни; висвітлюють основні напрямки підготовки країни до оборони, зокрема, перебудову господарства на воєнний лад, мобілізацію всіх ресурсів на оборонну, формування та боротьбу винищувальних батальйонів і зародження партизанського руху опору; простежують процес евакуації населення України, сільськогосподарських та промислових ресурсів; ілюструють дії військових частин Південно-Західного фронту влітку 1941 року.    Фоторепортаж.

16 червня 2011 р.

Документи з фондів ЦДАГО України представлені на виставці “Війна. Документ. Пам’ять. Рік 41-й”, яка відкрилася у Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”.

Прес-реліз.    Фоторепортаж.

1 червня 2011 р.

Вийшла друком наукова стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. І. Власенко на тему “Аграрна політика німецької окупаційної влади на території Сумської та Чернігівської областей (1941-1943 рр.)” – матеріали Х науково-практичної конференції “Сіверщина в історії України”, що проходила 1-3 червня 2011 р. у м. Глухів Сумської області.


Травень 2011 р.

Вийшла друком наукова стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. І. Власенко на тему “Система управління сільським господарством Луганщини в період нацистської окупації (1942-1943 рр.)” – матеріали Всеукраїнської наукової військово-історичної конференції “Воєнна історія Наддніпрянщини та Донщини”, що проходила 25 травня 2011 р. у м. Дніпропетровськ.


У журналі “Український історичний журнал” (2011 р, № 2, стор. 202-222) вийшла друком стаття А. В. Кентія “Документи ОУН та УПА у фондах ЦДАГО України”.


У журналі “Архіви України” (2011 р, № 1, стор. 223-226) вийшла друком рецензія на книгу: Кентій А. В., Лозицький В. С., Слободянюк М. А. “Радянський рух Опору на окупованій території України” (К., 2010) (Автор – Т. В. Вронська, доктор історичних наук, головний науковий співробітник Інституту дослідження проблем державної безпеки СБУ).

25 травня 2011 р.

Начальник відділу використання інформації документів С. І. Власенко взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції на тему “Вклад участников войны – тружеников тыла в Победу в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг. Актуальные проблемы жизнеобеспечения участников войны и пути их решения”. Тема доповіді: “Евакуація сільського господарства України в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.” (матеріали доповіді передані до друку).

Фоторепортаж.

Документи ЦДАГО України були представлені на виставці, що експонувалася в рамках даної конференції.

Буклет.

25 березня 2011 р.

У Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” відкрилася виставка документів з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Національного музею, присвячена 110-й річниці від дня народження двічі Героя Радянського Союзу Олексія Федоровича Федорова. Почесними гостями виставки стали представники Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. при Верховній Раді України: Голова Комісії В. О. Коньков, заступник Голови В. Ф. Римар, член Комісії В. А. Гоман. У відкритті виставки взяли участь працівники ЦДАГО України на чолі з директором В. С. Лозицьким

Прес-реліз.    Фоторепортаж.

Січень 2011 р.

У журналі “Комуніст України” (2011 р., № 1) опубліковано рецензію доктора історичних наук, професора В. К. Якуніна на видання ЦДАГО України “Партизанская война на Украине: Дневники командиров партизанских отрядов и соединений, 1941-1944” (М., 2010).

Січень 2011 р.

У журналі “Архіви України” (2010 р., № 5) вийшла друком рецензія на видання ЦДАГО України “Партизанская война на Украине: Дневники командиров партизанских отрядов и соединений, 1941-1944” (М., 2010) (Автор – І. К. Патриляк, кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка)2010 рік

Вийшла друком книга: Кентій А. В., Лозицький В. С., Слободянюк М. А. Радянський рух Опору на окупованій території України. Вип. 3 / НАН України. Інститут історії України. – К., 2010. – 98 с. (Серія “Україна. Друга світова війна. 1939-1945”)


Вийшла друком стаття директора ЦДАГО України В. С. Лозицького та колишнього провідного наукового співробітника А. В. Кентія “Боротьба в тилу нацистських окупантів в Україні: радянські партизани у 1941-1944 pp.” (Україна в Другій світовій війні: погляд з XXI століття. Історичні нариси / НАН України. Інститут історії України. – К., 2010. – Кн. 1. – С. 512-541)

22 грудня 2010 р.

Директор ЦДАГО України В. С. Лозицький взяв участь у засіданні Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. при Верховній Раді України, на якому розглядалося питання про загальну чисельність учасників підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни та про наслідки завданих окупантам збитків

27 жовтня 2010 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України розгорнуто документальну виставку, присвячену 66-й річниці визволення України від фашистських загарбників

30 вересня 2010 р.

Співробітники Центрального державного архіву громадських об’єднань України взяли участь у Всеукраїнському форумі ветеранів

23 вересня 2010 р.

Директор ЦДАГО України В. С. Лозицький взяв участь в інтернет-конференції-зустрічі “Дорогами партизанської слави”, що відбулася в прес-центрі УКРІНФОРМу

23 вересня 2010 р.

В Українському інституті національної пам’яті у рамках круглого столу “Партизанський рух в Україні (1941-1944 рр.): історія та пам’ять”:

- відкрито виставку документів Центрального державного архіву громадських об’єднань України “Партизанська слава України”

- презентовано видання ЦДАГО України “Партизанская война на Украине. Дневники командиров партизанских отрядов и соединений 1941-1944 годы”

- директор ЦДАГО України взяв участь у роботі круглого столу, виступивши із доповіддю на тему “Партизанська тематика в діяльності ЦДАГО України” (матеріал опублікований у журналі “Комуніст України” – Лозицький В. С. Архіви не повинні припадати пилом // Комуніст України. – 2010. – № 4. – С. 88-90)

- директор архіву В. С. Лозицький та начальник відділу використання інформації документів С. І. Власенко дали інтерв’ю для програми новин “За київським часом” на телеканалі “КДРТРК”

Прес-реліз    Фоторепортаж

22 вересня 2010 р.

ЦДАГО України відвідали учні 8-го класу спеціалізованої школи № 98 м. Києва, ознайомилися з експозицією “Підпільно-партизанська преса України”, присвяченою Дню партизанської слави

Фоторепортаж

20 вересня 2010 р.

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України урочисто відкрито реліквійно-документальну виставку “Підпільно-партизанська преса України”, підготовлену ЦДАГО України та Національним музеєм історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років

Прес-реліз    Фоторепортаж

2 вересня 2010 р.

У читальному залі ЦДАГО України до 70-ї річниці закінчення Другої світової війни відкрилася виставка “Друга світова війна на сторінках видань ЦДАГО України”

Серпень 2010 р.

Вийшло друком документальне видання ЦДАГО України:

Партизанская война на Украине: Дневники командиров партизанских отрядов и соединений, 1941-1944 / Сост. О. В. Бажан, С. И. Власенко, А. В. Кентий, Л. В. Легасова, В. С. Лозицкий (рук.). – М.: Центрполиграф, 2010. – 670 с.

25 червня 2010 р.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. І. Власенко взяла участь у прямому ефірі радіопередачі “Джерела національної пам’яті” на радіо “Культура” та розповіла про склад та зміст документів архіву з тематики Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років

24-25 червня 2010 р.

Працівники ЦДАГО України взяли участь в науково-практичній конференції “Переддень і початок Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.”

Працівники ЦДАГО України взяли участь в науково-практичній конференції “Переддень і початок Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.”

8 червня 2010 р.

У читальному залі ЦДАГО України відкрилася документальна виставка, присвячена 90-річчю від дня народження тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації І. М. Кожедуба

Фото виставки

Квітень 2010 р.

У журналі “Архіви України” вийшла друком стаття начальника відділу використання інформації документів ЦДАГО України С. І. Власенко “Нацистський апарат управління сільським господарством військової зони України (1941-1943 рр.)” (Архіви України. – 2010. –№. 2. – С. 99-114)

Квітень 2010 р.

У журналі “Архіви України” опубліковано рецензію на книгу А. В. Кентія та В. С. Лозицького “Радянські партизани 1941-1944: світло і тіні”: Легасова Л. В. Нове видання з історії радянського партизанського руху // Архіви України. – 2010. – №. 2. – С. 226-228

28 квітня 2010 р.

Заступник директора ЦДАГО України О. В. Бажан взяла участь у прес-конференції з питань підготовки державних архівів до відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, що відбулася в прес-центрі УКРІНФОРМу

27 квітня 2010 р.

Працівники ЦДАГО України взяли участь у міжнародній конференції “Україна в Другій світовій війні: джерела та їх інтерпретація”. З доповідями виступили: директор архіву В. С. Лозицький – “Стан і проблеми забезпечення бойової діяльності українських партизанів (1941-1944 рр.)” та начальник відділу використання інформації документів С. І. Власенко – “Проведення аграрної реформи нацистською окупаційною владою як засіб впливу на українське селянство (1941-1944 рр.)” (матеріали доповідей передані до друку)

27 квітня 2010 р.

ЦДАГО України взяв участь у презентації спільної виставки документів “Війна і Перемога в історичній пам’яті українського народу”, присвяченій 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, що відбулася в Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”. Заступник директора архіву О. В. Бажан дала інтерв’ю телеканалам “Ера”, “Київ”, “Інтер” про документи ЦДАГО України, представлені на виставці

Фоторепортаж

23 квітня 2010 р.

До 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років вийшло друком науково-популярне видання:

Кентій А. В., Лозицький В. С. Радянські партизани 1941-1944: світло й тіні. – Київ, 2010. – 80 с.

6 квітня 2010 р.

Директор ЦДАГО України В. С. Лозицький взяв участь у програмі в прямому ефірі “Знакова фігура” на радіо “Культура” з проблем Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років

Січень 2010 р.

Вийшла друком публікація:

Лозицкий В. С. Советские партизаны Украины 1941-194 гг.: взгляд из ХХІ столетия // Партизанское движение в Беларуси и его роль в разгроме фашистских захватчиков в 1941-1944 годах: материалы Международной науч.-практ. конф. (Минск, 25-26 июня 2009 г.). – Минск, 2009. – 494 с. – С. 96-103________________________________________

ЗМІ


2011 рік

- Лозицький В., Власенко С. Михайло Наумов – прикордонник, командир партизанського з’єднання // Прикордонник України. – 2011. – 30 вересня. – С. 11

- Причастя подвигом // Освіта. – № 38. – 21-28 вересня. – С. 10

- Половина партизанів-героїв – українці. Історик Володимир Лозицький – про особливості партизанського руху в Україні // Пенсійний кур’єр. – 2011. – 23 вересня. – С. 14

- Герої Другого фронту // Голос України. – 2011. – 22 вересня. – С. 1

- Фотодокументальная выставка “Партизанская слава Украины” // “2000”. Новости. – 2011. – 21 сентября

- Партизанський рух у реліквіях // Прес-центр КНУ. – 2011. – 19 вересня

- У Києві відкриється виставка до 70-річчя партизанського руху // День. – 2011. – 25 серпня

- Власенко С. I. Нацистський “рай” для українських селян // Сільські вісті. – 2011. – 19 серпня. – С. 5

- Перебеєв Ю. Робітник війни, міністр миру. 30 березня – 110 років Олексію Федорову // Голос України. – 2011. – 30 березня. – С. 8

- Перебеєв Ю. Робітник війни, міністр миру. 30 березня – 110 років Олексію Федорову // Голос України. – 2011. – 30 березня. – С. 8


2010 рік

- Презентовано книгу про партизанську війну в Україні // День. – 2010. – 24 вересня

- У столиці з нагоди Дня партизанської слави відбувся відеоміст “Київ – Луганськ” // УКРІНФОРМ. – 2010. – 23 вересня

- Лозицький В. С. Інтернет-конференція-зустріч “Дорогами партизанської слави” // УКРІНФОРМ. – 2010. – 23 вересня

- Лозицький В. С. Інтернет-конференція-зустріч “Дорогами партизанської слави” // УКРІНФОРМ. – 2010. – 23 вересня

- У Києві відкрито документально-художню виставку “Партизанська слава України” // УКРІНФОРМ. – 2010. – 23 вересня

- Презентовано книгу про партизанську війну в Україні // УКРІНФОРМ. – 2010. – 23 вересня

- Презентовано книгу про партизанську війну в Україні // Всесвітня служба УТР. – 2010. – 23 вересня

- Власенко С. І. Програма “Джерела національної пам’яті” з проблем Великої Вітчизняної війни // Радіо “Культура”. – 2010. – 25 червня

- Українські державні архіви активно готуються до Дня emПеремоги // Всесвітня служба УТР. – 2010. – 28 квітня

- Бажан О. В. Прес-конференція “Про хід підготовки державних архівів до відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні” // УКРІНФОРМ. – 2010. – 28 квітня

- Лозицький В. С. Програма “Знакова фігура” з проблем Великої Вітчизняної війни // Радіо “Культура”. – 2010. – 6 квітня